١٣٩٩/١٠/٢٨ ١:٢٧ ق ظ
کد خبر : ١٠٥٦٤٠
آزادسازی نرخ فروش "سنگ‌آهن" به کام سهامداران می‌شود؛
استخراج ۱۰۰تومان سود به ازای هر سهم "کچاد"
طلانیوز: بخش مهمی از سود خالص محقق شده که معادل عددی در حدود ۱.۰۰۰ ریال به ازای هر سهم بوده در سه ماهه سوم سال محقق شده است.
به گزارش طلانیوز به نقل از بورس نیوز، شرکت صنعتی و معدنی چادرملو در دوره ۹ ماهه منتهی به پایان آذر‌ماه سال جاری عملکرد جالب توجهی داشته و موفق به کسب رکورد تازه‌ای در فروش و سودآوری شده است.
 
سود خالص محقق شده این شرکت که بخش مهمی از آن در سه ماهه سوم سال به دست آمده، مبلغ ۹۴ هزار و ۵۲۹ میلیارد ریال و معادل ۱.۷۰۳ ریال به ازای هر سهم بوده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشدی بیش از ۱۷۷ درصدی را نشان می‌دهد.   همان گونه که ذکر شده بخش مهمی از سود خالص محقق شده که معادل عددی در حدود ۱.۰۰۰ ریال به ازای هر سهم بوده در سه ماهه سوم سال محقق شده که در حدود ۶۰ درصد از کل سود دوره ۹‌ماهه محسوب می‌شود.
 
آزادسازی نرخ فروش محصولات گروه سنگ آهن را می‌توان عامل اصلی رشد سودآوری این شرکت عنوان کرد که انتظار می‌رود در سه ماهه پایانی سال، این موضوع اثرات بیشتر و مثبت‌تری را در سودآوری شرکت نشان دهد.
 
عملکرد 9ماهه کچاد

درآمد‌های عملیاتی محقق شده شرکت در دوره ۹‌ماهه امسال به بیش از ۱۵۶ هزار میلیارد ریال رسیده که این مبلغ نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشد ۱۲۴ درصدی را نشان می‌دهد.
 
افزایش نرخ فروش محصولات شرکت که عمدتا شامل کنسانتره فولاد، گندله فولاد و شمش فولاد بوده، عامل اصلی رشد درآمد‌های شرکت است.
 
مقادیر فروش انواع محصولات شرکت بدون در نظر گرفتن فروش برق معادل ۷ میلیون تن بوده که شامل فروش ۷۲۰ هزار تن شمش فولاد داخلی و صادراتی که این فروش از لحاظ مقداری نسبت به دوره ۹‌ماهه سال ۱۳۹۸ افزایش در حدود ۷‌درصدی را نشان می‌دهد.
 
همچنین این شرکت برای سه ماهه پایانی سال جاری فروش ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن محصول را برآورد کرده است.
 
حاشیه سود عملیاتی شرکت رشد جالب توجهی را داشته و با توجه به افزایش محسوس نرخ‌های فروش و عدم تغییر جدی هزینه‌های تولید شرکت که عمدتا بابت استخراج و هزینه‌های پیمانکاری و دستمزد‌های پرداختی بوده، به بیش از ۶۷ درصد رسیده و این حاشیه سود در دوره مشابه سال گذشته ۵۱ درصد بوده است.
 
شرکت در این دوره مبلغ ۹۰۳ میلیارد تومان هزینه مالیات که معادل ۹ درصد سود قبل از کسر مالیات بوده، شناسایی و در صورت سود و زیان ثبت کرده است.
 
در نمودار روند کسب درآمد، سود عملیاتی و سود خالص در سه فصل گذشته از سال مالی شرکت ارائه شده است.
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :