١٣٩٩/١١/٢٠ ٧:٠٣ ب ظ
کد خبر : ١٠٥٧٢٠
نماینده مجلس با تقدیر از نقش بانکهایی چون بانک پارسیان در تامین مالی بخش تولید خبر داد :
«طرح جامع تقویت حضور بانکها در حمایت از تولید »در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس
طلانیوز: سید غنی نظری خانقاه از تهیه و بررسی « طرح جامع تقویت حضور بانکها در حمایت از تولید» درکمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد.
به گزارش طلانیوز:  سید غنی نظری خانقاه، عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم کوثر و خلخال در مجلس شورای اسلامی گفت: عملیاتی شدن پروژه های عمرانی و صنعتی کشور تنها با حمایت بانک ها و سرمایه گذاری آنها امکان پذیر بوده  و شعار « رونق و جهش تولید» را محقق می سازد.
 
افتتاح طرح عظیم پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس، با پشتیبانی بانکهایی چون؛ پارسیان از جمله مواردی محسوب می شود که به ویژه در دوران تحریم و شیوع بحران کرونا، کمک موثری در این زمینه به شمار می آید.
 
در این پروژه 3/4 میلیارد دلار هزینه شده است که از این رقم، مبلغ 2/2 میلیارد دلار آن از محل منابع صندوق توسعه ملی و با عاملیت سندیکای بانک‌ها تامین شده است و سهم بانک پارسیان از تامین مالی 2/2 میلیارد دلاری صورت گرفته توسط بانک‌های عامل400 میلیون دلار بوده است. تامین مالی که منجر به اجرای موفق طرح توسط پیمانکاران، مهندسان و مدیران  و کارگران ایرانی شد و سالانه 710 میلیون دلار به ظرفیت صادراتی ایران خواهد افزود و میزان فروش آن در داخل کشور نیز 1/5 میلیارد دلار برآورد شده است.
 
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی تامین مالی بانکها درحوزه تولید را بسیار ارزشمند خواند و با تاکید بر حضور موثر موسسه‌های اعتباری و مالی، مانند بانک پارسیان در اجرای پروژه‌های بزرگ  و طرح های ملی گفت: تامین مالی بانکها در پروژه ها از مطلوبیت بالایی برخوردار بوده و انکار ناپذیر است.
 
وی سهیم شدن بانکها در این طرح ها را سیاستی برد – برد ذکر و خاطرنشان کرد: تامین مالی حوزه تولید علاوه بر اینکه باعث مدیریت نقدینگی می‌شود زمینه سودآوری بانک‌ها را فراهم می آورد.   
 
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی با برشماری نقش سه گانه  بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری در تامین مالی گفت: بانکها در گام اول در تأمین مالی تولیدکنندگان را در دستور کار خود دارند همچنین  تامین مالی پروژه‌های کلان یکی دیگر از وظایف بانکها ست و در نهایت تامین مالی پروژه‌های عمرانی کشور همت می گمارند. بانکها در قالب تحقق سه نقش مورد اشاره  موجبات  آبادانی و حل مشکلات کشور را فراهم کرده  و هم سودآوری خود را تضمین می کنند.
 
نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس در پاسخ به این سوال که چگونه می‌توان بانک‌هایی چون پارسیان را مورد تشویق قرار داد؟ تاکید کرد : هرگاه بانکی وارد عرصه حمایت از پروژه‌های تولیدی شود حتما باید تشویق شده  و به نحوی الگوی دیگر بانکها قرار گیرد.
 
او از تلاش کمیسیون اقتصادی مجلس برای تشویق بانک‌ها به حمایت از پروژه‌های تولیدی در کشور، خبر داد و  تصریح کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس، تهیه طرح جامعی را در این باره در دستور کار قرار خواهد داد.
 
 
 
 
 
منبع:نسیم اقتصاد 
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :