١٣٩٩/١١/٢٩ ١:٥٥ ب ظ
کد خبر : ١٠٥٧٤٨
غرفه منطقه ویژه اقتصادی لامرد در نمایشگاه ایران متافو گشایش یافت
طلانیوز: صبح امروز غرفه منطقه ویژه اقتصادی لامرد با هدف تشریح فرصت‌های سرمایه‌گذاری و ظرفیت‌های این منطقه در نمایشگاه ایران متافو گشایش یافت.
به گزارش طلانیوز:  هفدهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، صنایع معدنی، آهن و فولاد، فلزات غیرآهنی، آلومینیوم، ریخته‌گری و قالب‌سازی و صنایع وابسته (متافو)، صبح امروز دوشنبه (۲۷ بهمن) باحضور معاون امور صنایع وزیر صمت ، فعالان صنعتی و شرکت‌های بزرگ صنعتی-معدنی گشایش یافت. 
 
 با توجه به فرصت‌های متنوع و جذاب سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی لامرد به ویژه در بخش پایین‌دست آلومینیوم ، کارشناسان این منطقه با برنامه‌ریزی جامع، دستاوردها و قوانین منطقه ویژه، زیرساخت‌ها، مزیت‌های سرمایه‌گذاری و بسته‌های پیشنهادی سرمایه‌گذاری را برای بازدیدکنندگان تشریح می‌کنند.
مذاکره و برگزاری نشست‌های تخصصی، تبادل نظرات و پیشنهادات با دیگر شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه برای بالفعل نمودن ظرفیت‌های منطقه ویژه اقتصادی لامرد از دیگر برنامه‌های حضور در نمایشگاه ایران متافو است.
منطقه ویژه اقتصادی لامرد در غرفه ایمیدرو ( شماره M۰۱) واقع در سالن ۳۸ نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران تا پایان پنج شنبه هفته جاری (۳۰ بهمن)، از ساعت ۹ صبح تا ساعت ۱۷ میزبان متخصصان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.
منطقه ویژه اقتصادی لامرد با مساحت ۸۵۰۰ هکتار واقع در جنوب استان فارس از زیرمجموعه‌های سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) است که به دلیل دسترسی به ذخایر عظیم گازی، منابع معدنی و کانی‌های غیرفلزی و همچنین طرح آمایش سرزمین و موقعیت پدافند غیرعامل، قابلیت توسعه لجستیکی و ترانزیتی و همچنین برخورداری از دیگر ظرفیت‌ها از جمله امکان اجرای طرح‌های صنعتی انرژی‌بر، صنایع مادر و صادرات محور، می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در شکوفایی اقتصاد کشور ایفا کند.
تولید شمش منیزیم، فولاد، صنایع مرتبط با پایین‌دست و بالادست آلومینیوم، نیروگاه‌های برق و صنایع پتروشیمی، نفت و گاز، سیمان و استقرار صنایع مادر و دیگر صنایع پشتیبان و خدماتی در طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی لامرد پیش‌بینی شده است.
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :