١٣٩٩/١٢/٠٤ ١١:٣١ ق ظ
کد خبر : ١٠٥٧٦١
معرفی کتاب شیمی دوازدهم مبتکران
طلانیوز: انتخاب کردن کتاب کمک درسی برای شیمی یکی از چالش های داوطلبان رشته ی ریاضی و تجربی است. که آن ها برای مقابله با یکی از درس های مهم و پیچیده ی کنکور آماده شوند.
به گزارش طلانیوز:  در ادامه مطالب همراه ما باشید تا یکی از برترین و مهم ترین کتاب کمک درسی را به شما معرفی کنیم.

شیمی دوازدهم مبتکران

مولف این کتاب آقای بهمن بازرگانی است و شامل ۶۷۴صفحه می باشد. در این کتاب دو فصل از کتاب درسی به صورت کامل بیان شده است.
تست های کتاب به ۴ بخش تقسیم می شوند:

۱)تست های آسان
۲) تست های متوسط
۳) تست های سخت
۴) تست های خیلی سخت

تست های کلیدی کتاب نیز به ۲ بخش تست های خیلی مهم که با عنوان v.it  نام گذاری شده است، این تست ها از نوع تست های سخت هستند که پاسخ دادن به آن ها کار هر کسی نیست.
تست های دسا که این  بخش از تست ها نسبت به تست های بخش قبلی اهمیت کم تری دارند.در این کتاب چینش فصل ها منطبق با کتاب درسی می باشد. در کتاب شیمی ۱۲ در آغاز کتاب تست ها قرار گرفته اند. بعد از آن پاسخ نامه ی آن ها و در بین پاسخ نامه تست ها، درس نامه ها قرار دارند.
برخی از نکته های آموزشی و درس نامه ها برای یادگیری بهتر بیان شده است که بعد از تست ها قرار دارد.

یکی از ویژگی های این کتاب این است که دانش آموز بدون کمک گرفتن از معلم می تواند مطالب کتاب را یاد گیرد.

در بخش درسنامه شیمی دوازدهم مبتکران در ابتدا مثال های ساده و آسان بیان شده و سپس تمرین های سخت تر مطرح شده است‌. در این کتاب شیوه ی مناظره ی علمی وجود دارد، به این معنی که یک معلم و سه دانش آموز حضور دارند که دانش آموز با سه سطح قوی، متوسط و ضعیف هستند.
لحن این کتاب به دو صورت صمیمی و رسمی است تا خوانندگان از مطالعه ی آن خسته نشوند.

در این کتاب طرح آموزش کارتنی نیز وجود دارد که برخی از مفاهیم مهم کتاب درسی را به زبان کارتنی بیان کرده اند تا این مطالب بهتر در ذهن داوطلبان ثبت شود.

مطالعه ی این کتاب به عنوان منبع اصلی و مهم برای همه ی داوطلبان رشته های ریاضی و تجربی توصیه می شود.

شیمی دوازدهم تست خیلی سبز:
چینش فصل های شیمی دوازدهم خیلی سبز مطابق با کتاب درسی است. در بخش درسنامه های این کتاب سعی شده است تا مطالب به صورت ساده بیان شود که برای مخاطب قابل فهم باشد. در درس نامه ها نیز اول مطالب ساده مطرح شده است و بعد مسائل دشوار قرار گرفته است.
تست های این کتاب از آسان به سخت قرار دارد‌. تعداد تست های این کتاب برای هر موضوعی مناسب می باشد.

تست ها به ۲ بخش AوZ تقسیم بندی می شوند بخش دربرگیرنده ی سوال های روتین و نکته ها است و بخش Z سطح بالاتر تست ها و تست های مهم را در بر می گیرد.

کتاب فصل آزمون جامع خیلی سبز شیمی کنکور:

این کتاب از کتاب های تست انتشارات خیلی سبز است که شامل آزمون های مشابه با کنکور، تست ها با پاسخ تشریحی، آزمون های جامع پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم، آزمون های فصلی که ۲۵ سوال را دارد است.
کتاب سیر تا پیاز گاج شیمی دوازدهم:

این کتاب از سری کتاب های تست و آموزش انتشارات گاج می باشد که همه ی مفاهیم و نکته های فصل ۱و ۲ کتاب درسی شیمی را به صورت ساده و روان بیان کرده و همراه آن تست های آموزشی مثال نیز قرار گرفته که در قالب درس نامه است، پرسش های چهار گزینه ای نیز همراه با پاسخ نامه تشریحی  دارد.
کتاب جمع بندی الگو شیمی دوازدهم:

این کتاب از کتاب های انتشارات الگو به شمار می رود که در برگیرنده ی نمودارها، جداول، نکته های کتاب درسی به همراه کادر های جمع بندی، ارائه روش های تستی برای حل آن ها می باشد.
کتاب جامع مهر و ماه شیمی کنکور:

کتاب جامع شیمی کنکور از کتاب های تستی و آموزشی انتشارات مهر و ماه است که شامل تست های کنکور داخل و خارج کشور، سوالات چهار گزینه ای برای مرور کردن فصل ها، پاسخ نامه تشریحی، تست های آموزشی تالیفی و هایپر تست در پایان هر فصلی است.
برای خرید  این کتاب می توانید به  وبسایت تلکتاب به آدرس اینترنتی telketab.com  مراجعه نمایید و این کتاب را به صورت اینترنتی خریداری نمایید.
 
 

برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :