١٣٩٩/٠٥/٢٢ ٦:٠٢ ق ظ
کد خبر : ٣٣١٢٨
اختصاصی/ دلیل افت سنگین قیمت طلا و نقره در مبادلات دیروز چه بود ؟

اختصاصی/ دلیل افت سنگین قیمت طلا و نقره در مبادلات دیروز چه بود ؟

طلانیوز:قیمت طلا و نقره روز سه شنبه افت شدیدی داشتند ، چراکه تصحیح قیمت پیش بینی شده سنگین بازار فلزات گرانبها را تحت فشار قرار داد. طلا بیش از 100 دلار عقب نشینی کرد و نقره فقط در یک روز معاملاتی 4 دلار کاهش یافت.

 

 

به گزارش از کیتکو، این روند فروش ناشی از سودگیری سرمایه گذار وتجدید احساسات ریسک پذیری شکل گرفته بود و در بعد از ظهر سه شنبه تسریع شد. طلا تحویلی در  دسامبر Comex  در زمان انشتار این گزارش در رقم  1.925.20 دلار معامله می شد ، و نقره تحویلی در  سپتامبر بازار Comex در 25.45 در هر اونس قرار داشت و برای روز افتی معادل 14.39 درصد ثبت کرده بود.

 

حرکت رو به پایین قیمت تعجب آور نیست ،زیرا بسیاری از تحلیلگران پس از شکسته شدن سطح 1920 دلار در هر اونس و سطح 2000 دلار در هر اونس ، و سپس رشد به بالاترین سطح های تاریخی در کمتر از سه هفته این اصلاح قیمت ها را پیش بینی کرده بودند.

 

بارت ملک ، رئیس بخش استراتژی جهانی TD Securities گفت: "عملکرد چشمگیر مجموعه فلزات گرانبها در طول تابستان به دلیل با افت نرخ های بهره ، افزایش مداوم در انتظارات تورمی و ریزش دلار روی داده است."

 

این نوسان کاهش قیمت هنگامی رخ داد که دلار آمریکا سطحی از قدرت را نشان داد و نرخ های واقعی حالتی معکوس گرفت.

 

وی گفت: "این رالی قیمتی حالا در حال از دست دادن برخی از دستاورد های خود است  ،چراکه  فاکتورهای هدایتی خود را از دست داده .... به دلیل خوش بینی در مورد اجرایی شدن محرک ها و افزایش اشتهای ریکس ، اکنون نرخ واقعی همراه با بازده اسمی در حال افزایش است و همچنین دلار نیز از کف های ارزش خود فاصله گرفته. "

 

بیشترین علاقه به طلا در تابستان امسال از طرف سرمایه گذاران خرده فروشی غربی حاصل می شود و این بدان معنی است که سودگیری بسیار از روی میز مبادلات محتمل است.

 

وي افزود: مبادله گران و CTA  ها در حال کاهش موقعیت گیری های خود هستند ، زیرا روند نوسانات بیشتر می شود و سودگیری از تجارت شلوغ فعلی را انجام می دهد....» "با توجه به اینكه اقتصاد آمریكا همچنان به ارائه  پاسخ مثبت به یك محرك مالی دیگر به ارزش 1 تریلیون دلار ادامه خواهد داد و اقدامات حمایتی فدرال رزرو ادامه خواهد یافت ، بسیار محتمل است كه نرخهای بهره  و دلار روزهای بهتری را در سال 2020 مشاهده كند."

 

ملک خاطرنشان کرد: طلا قبل از شروع دوباره روند صعودی حتی ممکن است به 1890 دلار در هر اونس نیز سقوط کند.( همینگونه شد ) برای نقره ، افت تا حدود 22 دلار در هر اونس نیز امکان دارد.

 

وی گفت: "با توجه به اصل های تکنیکال و فاندامنتال ، جای تعجب نیست که قبل از زدن رکوردهای جدید ، که طلای به حدود 1890 دلار در هر اونس و نقره به حدود 22 دلار در هر اونس کاهش یابند."

 

در این بین بهترین خبر برای سرمایه گذاران این است که آنها قبل از شورع دوباره روند صعود شانس دومی برای  ورود به بازار فلزات گرانبها پیدا کرده اند ، که احتمالاً  امسال و سال آینده به رکورد های قیمتی جدید ختم خواهد شد. ملک ادامه داد: "تصحیح قیمت شانس دوم برای حضور در بازار طلا و نقره است."

 

TD برای قیمت متوسط طلا در کوارتر چهارم( سه ماهه چهارم) سال 2021 را  2100 دلار در هر اونس و برای نقره 30 دلار در هر اونس پیش بینی کرد.

 

با این حال ، قبل از رسیدن به این سطوح ، سرمایه گذاران باید توجه جدی به فدرال رزرو و هرگونه کنترل عملکرد بازده احتمالی داشته باشند.

 

وی گفت: "قبل از اینکه این مجموعه ( طلا و نقره)به سطح جدیدی برسد (2100 دلار + ، 30 دلار +) ، باید تأیید شود که فدرال رزرو واقعاً بازده را سرکوب می کند ، هدفگذاری تورم متوسط  است و علائمی وجود دارد که ممکن است تورم به بالاتر از سطح هدف حرکت کند. همزمان قبل از تایید این قیمت ها ، بازارها می خواهند ببینند که آیا در آمدزای از بدهی- monetization of debt در کارت های احتمالات وجود دارد یا خیر ..

 

 

برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :