١٣٩٩/٠٢/٠٩ ٥:٣٣ ق ظ
کد خبر : ٤٩٢٩
اختصاصی/طلا تحت تاثیر کاهش محدودیت ها 1 درصد افت کرد

اختصاصی/طلا تحت تاثیر کاهش محدودیت ها 1 درصد افت کرد

طلانیوز: طلا روز سه شنبه بیش از 1 درصد افت قیمت تجربه کرد ، چراکه برخی از کشورها برنامه بازگشایی تدریجی فعالیت های کسب و کار ها را که تحت تاثیر ویروس بسته بودند را اعلام کردند، هرچند ترس از رکود اقتصادی و عق نشینی از دارایی های با ریسک بالا باعث شد فلز زرد نزدیک به سطح 1700 دلار در هر اونس باقی بماند .

 

 

به گزارش از رویترز، قیمت طلا در بازار نقدی با 1 درصد افت به 1697.31 دلار در هر اونس رسید ....طلای مبادلات آتی امریکا با 0.6 درصد کاهش در رقم 1713 دلار در هر اونس مبادله می شد .

 

برخی از کشورها از جمله ایتالیا و نیوزلند برنامه کاهش قرنطینه ها را اعلام کردند و ایالات های بیشتری از امریکا نیز برنامه شروع دوباره فعالیت های کسب و کار را پیگیری می کنند در حالیکه نخست وزیر بریتانیا ، بوریس جانسون گفته که هنوز برای کاهش قرنطینه ها زود است .

 

وارن پترسون، تحلیلگر در آی ان جی گفت :" این حقیقت که برخی از کشورها حداقل بخشی از محدودیت های اعمال شده برای کنترل شویع ویروس را برمی دارند سطحی از فشار کاهشی برای طلا را فراهم کرده است ."

 

محدودیت در فعالیت های کسب و کار باعث شده تا از میانه مارس تا به حال 26.5 میلیون امریکایی فرم تقاضا برای دریافت بیمه بیکاری را پر کنند و به احتمال زیاد تعداد متقاضایان دریافت بیمه بیکاری در گزارش شغلی بعدی 16 درصد و یا بیشتر خواهد شد .

 

بر اساس داده های رسمی ،شاهد دیگری که تاثیرات منفی ویروس کرونا بر اقتصاد ها را تایید می کند آمار متقاضیان دریافت بیمه بیکاری  ماه مارس ژاپن است که به بالاترین سطح در یک سال گذشته رسیده ، در حالیکه تعداد شغل های در دسترس به کمترین سطح 3 ساله افت داشته است .

 

پترسون گفت :" تاثیر بسته شدن فعالیت های کسب و کار قرار است در مسیر پیش رو برای مدتی دیده شوند و این مورد باعث ایجاد سطح  حمایتی از طلا خواهد شد ."...وی اضافه کرد :"همچنین نرخ بهره های پایین نیز در این بین عاملی حمایتی از طلا هستند ."

 

شاخص بازار سهام آسیا و بازار سهام آتی امریکا دستاورد های خود را از دست دادند و به محدوده قرمز افت کردند ، چراکه افت دیگری در قیمت نفت خوشبینی ها در مورد کاهش محدودیت های ناشی از ویروس را در سایه قرار داد .

 

سرمایه گذاران در انتظار تصمیمات و خروجی نشست این هفته بانک مرکزی اروپا هستند ..روز دوشنبه بانک مرکزی ژاپن اقدامات محرک اقتصادی خود را گسترش داد و متعهد شد برای پایین نگه داشتن هزینه های استقراض برنامه خرید نامحدود اوراق را عملیاتی کند.

 

طلا قرار است از برنامه ها و اقدامات محرک بی سابقه در سطح جهان نفع ببرد ، زیرا از این فلز معمولا به عنوان محافظی در برابر استحلاک ارزی و تورم استفاده می شود.

 

در حتلیکه طلا ممکن است دستاورد های بیشتری را داشته باشد ، اما کاهش تقاضا برای طلای فیزیکی در مصرف کنندگان عمده آن ، یعنی بازار چین و هند امکان تداوم قدرت فلز زرد را سخت می کند.

 

از دید تکنیکال ، وانگ تائو ، تحلیلگر تکنیکال در رویترز گفت :"طلای نقدی ممکن است به سطح 1677 دلار در هر اونس سقوط کند .

 

واردات طلای ماه مارس چین از طریق هنگ کنگ نسبت به ماه قبل از آت سه برابر شده ،چراکه این کشور سرانجام تصمیم گفت محدودیت های ناشی از ویروس را کاهش دهد ..با اینحال حجم واردات طلای چین نسبت به زمان مشابه در سال گذشته همچنان 63 درصد کمتر است و

 

طلا عاشق بحران است ...با توجه به رشد 13 درصدی طلا تا به اینجای سال و ثبت بهترین رکورد قیمتی از سال 2012 و پیش بینی ها از امکان افزایش دستاورد های آن ، سرمایه گذاران در جستجو برای مکان های امنی برای سرمایه های خود به سمت طلا گرایش پیدا کرده اند .

 

در بازارهای دیگر ، پالادیوم 1.1 درصد رشد داشت و به 1946.93 دلار در هر اونس رسید ..پلاتین با 0.2 درصد صعود در رقم 759.34 دلار در هر اونس قرار گرفت و نقره با 1.7 درصد افت در رقم 15.02 دلار در هر اونس مبادله می شد .

برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :