١٣٩٩/٠٥/٠٣ ٨:٠٣ ق ظ
کد خبر : ٤٩٤١
اختصاصی/ چرا قیمت نقره صعود می کند؟

silver_999_99

طلانیوز:سرمایه گذاران و تجار نقره روند خریدی دیوانه وار برای فلز سفید ایجاد کرده اند که باعث ثبت عملکرد بهتر نقره نسبت به  فلز زرد و در نتیجه نسبت ( رشیو )طلا به نقره محدود تر شده است.

 

 

بر اساس جدول اعلامی کیتکو ، در زمان انتشار این گزارش ، نقره بازار نقدی در مبادلات روز جمعه با 0.11 درصد رشد در رقم 22.50( متوسط ) دلار در هر اونس قرار داشت...قیمت طلای نقدی نیز با 0.13 درصد صعود در رقم 1889 دلار بود...رشیو ( نسبت مورد نیاز از اونس نقره برای خرید یک اونس طلا ) 83.74 واحد بود .رشیو طلا به نفت هم 46.13 واحد بود.

 

گری واگنر ، سردبیر TheGoldForecast.com به کیتکو گفت: یک نیروی محرک بزرگ اصلی در حرکت اخیر ، تجدید علاقه سرمایه گذاران جنرالیست( سرمایه گذارن کلی ، گروهی که گاهی چشم انداز هدف ارایه شده از سوی شرکت های تحقیاقتی مستقل را نادیده می گیرند ) در این بخش است....سرمایه گذار کلی ، با اینحال افراد و موسسات و صندوق های سرمایه گذاری حرفه ایی و متخصص در زمینه خرید هستند.

 

وی گفت: "دلیل اولی که من برای روند صعودی فعلی به آن اعتقاد دارم ،صحبت از كمبود است ، اما عامل دوم ، هزاران نفر افراد30 تا 40 ساله هستند که پول های خود را وارد بازارهای سهام ایالات متحده كرده اند ، این گروه می دانند كه به پناهگاه امن سرمایه ایی در شرایط احتمال" ایجاد حباب" در بازار نیاز دارند .

 

واگنر خاطرنشان كرد:بازار  نقره به دلیل نقش دارایی پناهگاه دارایی ایمن پر شده.

 

وی گفت: "نقره یك فلز منحصر  فرد است كه یكی از سخت ترین آنها برای قالب گیری است." وی گفت: "نکته مهم در مورد نقره به خودی خود ( به تنهایی) گرانبها بودن آن نیز هست و در عین حال مورد استفاده زیادی در صنعت دارد."

 

واگنر افزود: تقاضای صنعتی در حال افزایش است ، هرچند با روندی کندتر نسبت به افزایش و حرکت های اخیر نقره.

 

وی گفت: "روند بهبود پاندمی در حال حاضر و ریزش اقتصادی که دنبال آن روی می دهد عواملی هستند که در حرکت فلز گرانبها تاخیر می اندازند.".... "مورد چشمگیربرای من ، زمانی است که در نظر می گیرید که در ماه مارس ، دقیقاً چند ماه پیش ، [نقره] زیر 12 دلار در هر اونس قرار داشت ... اساساً طی دو ماه دو برابر شده است ، و این روندی فوق العاده است."

 

 

در مورد طلا ، واگنر موضع سازنده ای خود را حفظ می کند ، و خاطرنشان می کند تنها مورد در برابر طلا برای ثبت بهترین قیمت خود به دلار، زمان است و بالاخره روی می دهد.

 

بخش عمده ای از این تجمع در طلا و نقره توسط سرمایه گذاران نهادی – موسسات سرمایه گذاری هدایت شده است.

 

اگر به گزارش تعهد بازرگانان توجه كنید ، (با اینکه می دانیم این گزارش عمکلدر آخرین هفته نسبت به زمان حال را شامل نمی شود)، آنچه در طول سه گزارش اخیر نظر من را جلب کرده  ، افزایش چشمگیر خرید های بلند مدت توسط مدیران پولی و صندوق های سرمایه گذاری است ، این گروه ها افراد نیستند که بر اساس حدس و گمان وارد بازاری شوند ."..... "خرید های نهادی طلا و نقره دلیل درصد زیادی از فعالیتهای اخیر هستند."

 

وی اضافه کرد که بانک های مرکزی نیز اقدام به خرید طلا کرده اند ، اما تا حدی کمتر از سال گذشته.

 

واگنر گفت که سرمایه گذاران نهادی ممکن است برای شرایط سخت اقتصادی پیش رو آماده می شوند.

 

"ما حتی در شروع احساس کردن نتیجه نهای فقدان اقتصادی ایی که به دنبال پاندمی روی خواهد داد نیز نیستیم و وقتی مردم هزینه کرد های کلان افزایش دهند ، پولی که توسط دولت هزینه شده اند ، باید به نوعی باز گردد... تولید ناخالص داخلی [GDP] در حال انقباض بوده است. در حال حاضر ،امریکا کسری بودجه دارد که از کنترل خارج  است ، بنابراین این موارد تورمی  وجود دارند. "

برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :