١٣٩٩/٠٥/١٨ ١١:١٥ ق ظ
کد خبر : ٧٥٢٤٠
تبادل اقتصادی خارج از FATF ترجمه نمی‌شود/ با جی‌دی‌پی ۴۰۰ میلیارد دلاری به سمت توزیع فقر می‌رویم

fatf

طلانیوز:باید بتوانیم سطح مبادلات با دنیا را بالا ببریم تا کیک اقتصادی بزرگ شود، در غیر این صورت با جی‌دی‌پی 400 میلیارد دلاری برای 80 میلیون نفر جمعیت، به سمت توزیع فقر می‌رویم.

 

 

حمیدرضا صالحی با اشاره به عدم ارتباط بانکی و بازنگشتن ارز صادراتی اظهار داشت: اکنون علاوه بر تحریم، موضوع FATF هم منجر به ایجاد مانع برای بازگشت ارز صادراتی شده است. به طوری که غیر از بخش خصوصی، دولت هم نمی‌تواند پول‌هایی که در ایتالیا، هند و کره‌جنوبی رسوب شده، بازگرداند.

 

وی افزود: روابط بانکی در تمام دنیا در چارچوب FATF تعریف می‌شود، همانگونه که دنیا مخالف پول‌شویی و روابط غیرشفاف بانکی است، ما نیز بر همین عقیده‌ایم. چراکه فساد، امنیت اقتصادی و حتی انسان‌ها را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

 

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی گفت: اکنون کشور ما خیلی از مفاد این کنوانسیون را رعایت می‌کند، اما هنوز به طور رسمی نپذیرفته‌ایم.

 

وی یادآور شد: مخالفین هم باید کمک کنند که موانع و مشکلات را در این مسیر برطرف کنیم، به سمتی حرکت کنیم که در چارچوب عرف اقتصاد بین‌الملل است. در غیر این صورت علاوه بر تحریم، موضوع FATF نیز صادرات نفتی و غیرنفتی ما را با چالش بیشتر مواجه می‌کند.

 

صالحی تاکید کرد: باید مسیری را طی کنیم که بتوانیم ارز صادراتی را از طریق تبادلات بانکی و ارتباطات بین‌الملل بازگردانیم که خارج از عضویت در این کنوانسیون ترجمه نمی‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: باید بتوانیم سطح مبادلات با دنیا را بالا ببریم تا کیک اقتصادی بزرگ شود، در غیر این صورت با جی‌دی‌پی 400 میلیارد دلاری برای 80 میلیون نفر جمعیت، به سمت توزیع فقر می‌رویم.منبع:ایلنا

برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :