١٣٩٩/٠٨/٠١ ١:٢٠ ق ظ
کد خبر : ٨٥٣٢٢
افزایش 23 درصدی تولید حق‌بیمه در شش ماهه نخست سال جاری
طلانیوز: معاون برنامه‌ریزی و نوآوری شرکت بیمه ملت، از افزایش 23 درصدی تولید حق‌بیمه در شش ماهه اول سال‌جاری نسبت به سال گذشته خبر داد.
به گزارش طلانیوز: علیرضا علی‌سلیمانی با تاکید بر تحقق بیش از 70 درصدی بودجه، در نیمه نخست سال بیان کرد: حق‌بیمه صادره بیمه ملت در شش ماهه ابتدایی امسال با رشدی 23 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به حدود 1130 میلیارد تومان رسید. در واقع، در این دوره 6 ماهه، تحقق بودجه بیش از 150 درصد بوده است.
 
وی رشد حق‌بیمه تولیدی در رشته‌های بیمه‌ای کشتی، بدنه خودرو، مهندسی و زندگی را در شش‌ماهه نخست سال بسیار مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: نمایندگان حقیقی و نمایندگان تخصصی زندگی نیز نسبت به سال گذشته به ترتیب 42 درصد و 58 درصد در تولید حق‌بیمه رشد داشتند.
 
معاون برنامه‌ریزی و نوآوری شرکت بیمه ملت، همچنین به پرداخت خسارت به مبلغ 359 میلیارد تومان در این شش ماه اشاره کرد و گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدودا 46 درصد رشد را نشان می‌دهد.
 
وی با برشمردن اهم اقدامات انجام شده در واحدهای زیرمجموعه معاونت برنامه‌ریزی و نوآوری بیان کرد: مجموعا 83 دوره آموزشی برای کارکنان و شبکه فروش در 6 ماهه نخست سال برگزار شده که 70 دوره آن به صورت مجازی بوده است.
 
علی‌سلیمانی با اشاره به همکاری مدیریت ریسک در «تکمیل و اصلاح داشبوردهای مدیریتی و سامانه BI شرکت» و نیز مشارکت واحد مزبور در «تحلیل و اصلاح نرخ‌های پایه در رشته‌های بیمهای از قبیل درمان و بدنه» افزود: مدیریت ریسک برای کمک به تصمیم‌گیری در خصوص نحوه تمدید قراردادهای بیمه‌گزاران بزرگ، نسبت به ارزیابی و تحلیل ریسک قراردادهای مزبور اقدام کرد.
 
 
 
معاون برنامه‌ریزی و نوآوری شرکت بیمه ملت، با تأکید بر اهمیت حرکت در مسیر درست جهت نیل به اهداف و چشم‌انداز، گفت: اقدامات متعددی توسط همکاران در مدیریت طرح و توسعه انجام شده که «مطالعه و طراحی نمودار سازمانی جدید شرکت»، «عارضه‌یابی و تدوین مستندات سازمانی از قبیل آیین‌نامه معاملات و آیین‌نامه وصول مطالبات» و انجام پروژه‌های مطالعاتی از قبیل «شیوه ویروس کووید 19 و اثرات آن بر صنعت بیمه» از جمله آنها است.
 
وی به در جریان بودن تدوین استراتژی شرکت در افق 1404 اشاره کرد و افزود: با انجام مطالعات پیش‌نیاز همچون «سناریوهای اقتصاد سیاسی در افق 1404»، «سناریوهای محتمل صنعت بیمه در افق 1404» و «روند تغییرات اقلیمی و اثرات بیمه‌ای آن» در نیمه نخست سال، تدوین مستندات استراتژیک شرکت آغاز شده و در آینده نزدیک به جمع‌بندی خواهد رسید.
 
علی‌سلیمانی «توسعه محصولات بیمه‌ای» را مدنظر قرار داد و بیان کرد: بیمه‌نامه سایبری از جمله این محصولات است که بخش اعظمی از برنامه‌های آن با همکاری معاونت فنی بیمه‌های اموال و مسئولیت به انجام رسیده است.
 
وی همچنین به اقدامات انجام شده برای تأسیس «صندوق خرید ذخایر و منافع بیمه‌های زندگی» اشاره کرد و گفت: در صورت اجرای این طرح، ریسک بازخرید بیمه‌نامه‌های زندگی کمتر می‌شود. موافقت بیمه مرکزی در این خصوص دریافت شده و مراحل بعدی کار در سازمان بورس در حال پیگیری است.
 
*
 
معاون برنامه‌ریزی و نوآوری شرکت بیمه ملت، با اشاره به اقدامات متعدد و گسترده در حوزه فناوری و اطلاعات اظهار کرد: با انجام تحلیل سیستم‌های بیمه‌ای کشتی، هواپیما و مهندسی، کار توسعه این سیستم‌ها آغاز شده و طبق برنامه آماده بهره‌برداری می‎‌شوند.
 
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: پیاده‌سازی الزامات بیمه مرکزی در حوزه وب‌سرویس‌های بیمه‌های زندگی، آتش‌سوزی و باربری از دیگر اقداماتی بوده که انجام شده است.
 
 *
 
علیرضا علی‌سلیمانی با اشاره اهمیت حوزه کسب‌وکار دیجیتال بیان کرد: با تشکیل این واحد در بیمه ملت در سال گذشته و با همکاری نزدیک مدیریت فناوری اطلاعات، اولین پلت‌فرم بیمه‌گری باز صنعت بیمه کشور به نام «ملت‌تِک» در بیمه ملت راه‌اندازی و رونمایی شد که توسعه زیرساخت فنی، تولید محتوا و تدوین مستندات کسب‌وکاری و نیز فنی APIهای بیمه ملت و بارگذاری آنها به مرور در حال تکمیل و به‌روزرسانی است. با راه‌اندازی این زیرساخت، بیمه ملت همکاری مشترک با ارائه‌کنندگان کالا و خدمات در حوزه‌های مختلف از قبیل گردشگری، حمل‌ونقل، خانه‌های هوشمند و نیز API MarketPlace ها را در دستور کار خود قرار داده است.
 
وی در همین خصوص ادامه داد: بیمه بدنه استفاده محور یا UBI با استفاده از دستگاه‌های تلمتیکس و پیگیری تکمیل زنجیره ارائه خدمات برای صدور آنلاین بیمه بدنه از جمله اقداماتی است که در شش ماهه نخست پیگیری شده است.
 
معاون برنامه‌ریزی و نوآوری بیمه ملت، با اشاره به تصمیم بیمه ملت برای ورود به حوزه سرمایه‌گذاری خطرپذیر، از استارتاپ‌ها و فعالان زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور برای طراحی و اجرای پروژه‌های مشترک با همکاری بیمه ملت دعوت به عمل آورد.
 
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :