١٣٩٩/٠٨/٠٦ ١٢:٠٥ ب ظ
کد خبر : ٨٥٣٨٢
با حضور رئیس جمهور
آغاز مراسم افتتاح طرح مسکن ملی و مسکن مهر
طلانیوز: کلنگ زنی 509 هزار واحد مسکونی در قالب برنامه اقدام ملی مسکن و طرح مسکن مهر با حضور رئیس جمهور آغاز شد.
به گزارش طلانیوز: 509 هزار واحد برنامه اقدام ملی مسکن و طرح مسکن مهر با حضور رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی و 31 استاندار (امروز پنجشنبه اول آبان ماه) از طریق ویدئو کنفرانس کلنگ زنی شد.
در قالب برنامه اقدام ملی مسکن قرار است 11 هزار و 560 واحد در 8 استان، 135 هزار دستگاه زمین و 235 هزار واحد مسکونی در شهر بیرجند خراسان جنوبی به صورت مجازی و با دستور رئیس جمهور افتتاح می شود.
در بخش دوم مراسم افتتاح و کلنگ زنی امروز، قرار است بخشی از اراضی،در اختیار انبوه سازان و توسعه گران قرار گیرد. به این ترتیب علاوه بر 95 هزار قطعه زمینی که طی یکسال گذشته به انبوه سازان واگذار شده، قرار است امروز نیز 40 هزار قطعه زمین دیگر در اختیار سازندگان قرار گیرد.
بر اساس برآوردهای صورت گرفته ارزش پروژه های برنامه اقدام ملی مسکن ویژه اقشار میان درآمدی جامعه 240 هزار میلیارد تومان خواهد بود که حدود 60 هزار میلیارد تومان ارزش اراضی و حدود 180 هزار میلیارد تومان دیگر ارزش عملیات اجرایی و خدمات است.
علاوه بر پیش بینی ساخت مسکن ملی در مناطق شهری، بخشی از این واحدها در بافت های ناکارآمد شهری پیش بینی شده که از 14 هزار و 500 واحد مسکن ملی در دست ساخت در مناطق بافت فرسوده، امروز 6700 واحد بهره برداری می شود.
همچنین در قالب طرح مسکن مهر تعدادی واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس افتتاح خواهد شد. افتتاح بیش از 40 هزار و 100 واحد مسکونی مهر هم بخش دیگر از مراسم امروز با حضور رئیس جمهور است.
آخرین بروزرسانی 1399/8/1
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :