// کد مطلب: ۱۵۸۴۹۵

بورس و اوراق بهادار/

صدور مجوز فعالیت سبدگردانی برای هشتادمین شرکت سبدگردان

صدور مجوز فعالیت سبدگردانی برای هشتادمین شرکت سبدگردان
لینک کوتاه کپی شد

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس با اشاره به این که در هفته جاری مجوز فعالیت ۴ شرکت سبدگردان دیگر نیز صادر شد، گفت: با این اتفاق تعداد شرکت های سبدگردان در بازار سرمایه، به ۸۰ شرکت رسید.

به گزارش طلانیوز: محسن عرب‌زاده، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، با اشاره به اهمیت تسهیل روند اعطای مجوز تاسیس و فعالیت نهادهای مالی اظهار کرد: در هفته جاری مجوز فعالیت ۴ شرکت سبدگردان دیگر نیز صادر شد و تعداد شرکت های سبدگردان، به ۸۰ شرکت رسید، همچنین ۲۶ نهاد مالی (شامل شرکت‌های تأمین سرمایه، مشاور سرمایه‌گذاری و پردازش اطلاعات مالی) دیگر نیز مجوز فعالیت سبدگردانی داشته، بنابراین تعداد نهادهای مالی دارای مجوز فعالیت سبدگردانی به ۱۰۶ شرکت رسید.

وی ادامه داد: در هفت ‌ماه اول سال ۱۴۰۲ د ر مجموع ۲۲ موافقت اصولی تاسیس و ۱۱ مجوز تاسیس نهاد مالی صادر شده که عمده آن نیز مربوط به شرکت سبدگردان است، که با تکمیل مدارک و ارسال آن به سازمان بورس و اخذ مجوز فعالیت به جمع شرکت‌های سبدگردان اضافه می شوند.

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس گفت: افزون بر این در هفت ‌ماه اول سال ۱۴۰۲، در مجموع ۱۶ مجوز فعالیت شامل ۱۱ مجوز فعالیت سبدگردانی، ۳ مجوز فعالیت مشاور سرمایه‌گذاری و ۲ مجوز فعالیت پردازش اطلاعات مالی نیز صادر شده است.

عرب‌زاده اضافه کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار، همانطور که سیاست تسهیل مجوزها را پیش گرفته، به همان میزان عمق نظارت و بررسی های خود را بویژه در مورد نهادهای مالی دارای مجوز سبدگردانی افزایش داده است و تخلفات قابل توجهی از سوی شرکت های سبدگردان کشف شده است؛ به نحوی که در این رابطه مجوز دو سبدگردان به مدت ۲ سال تعلیق شده است و الباقی تخلفات مذکور در جریان رسیدگی و صدور رای هستند.

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه