ذوب آهن اصفهان

حضور فعال ذوب آهن اصفهان در اولین نمایشگاه فن نما

حضور فعال ذوب آهن اصفهان در اولین نمایشگاه فن نما
لینک کوتاه کپی شد

اولین نمایشگاه ملی فناوری و نوآوری با عنوان اختصاری "فن نما" دهم مهرماه در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان افتتاح شد. این نمایشگاه ، میزبان شرکت ‌های دانش‌ بنیان و فناوری است که به مرحله تجاری‌سازی و صادرات رسیده‌اند.

ذوب آهن اصفهان با برپایی غرفه ای در این نمایشگاه به ارائه دستاوردهای خود در حوزه فناوری و بومی سازی پرداخته است . محمود حقیقت سرشت سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری در بازدید از غرفه ذوب آهن ، نقش این شرکت را در توسعه صنعت فولاد کشور بی بدیل دانست و گفت : ذوب آهن اصفهان با تولید ریل ، در حوزه مهم صنعت حمل و نقل ریلی کشور باعث خودکفایی کشور شده است که نمونه شاخصی از توانمندی های صنعت کشور است .

در آیین افتتاحیه این نمایشگاه، دکتر کرامتی معاون سیاست گذاری و توسعه معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری در خصوص تامین مالی شرکت های دانش بنیان و همچنین معافیت ‌های مالیاتی ویژه صنایع حامی این شرکت ها به ایراد سخنرانی پرداخت.

در حاشیه برگزاری این نمایشگاه، مرتضی شیرین پرور مدیر تحقیق و توسعه ذوب آهن اصفهان به خبرنگار ما گفت : موضوعی که به طور عمومی تمام شرکت ‌هایی که قصد استفاده از بند ب ماده ۱۱ قانون جهش تولید دانش‌بنیان را دارند با آن مواجه هستند ، طولانی بودن زمان داوری ‌ها است.

وی افزود : خرداد ماه امسال آخرین زمانی بود که باید اسناد جهت داوری به معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری ارائه می‌شد اما هنوز نتایج قطعی داوری‌ها ارائه نشده و ما با از دست دادن زمان مواجه هستیم که این موضوع در زمینه استفاده از معافیت مالیاتی و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان تاثیر بسزایی دارد.

گفتنی است ماده ۱۱ قانون جهش تولید دانش‌بنیان با هدف جهت دهی حمایت‌های مالیاتی به سمت توسعه نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان به تصویب رسیده است.بر اساس بند «ب» این ماده قانون، پروژه تحقیق و توسعه مشمول اعتبار مالیاتی مجموعه‌‌ای از فعالیت‌های فناورانه است که سطح فناوری محصولات، خدمات یا فرآیندهای حاصل از پروژه‌‌های تحقیق و توسعه باید در حوزه فناوری‌‌های بالا یا متوسط به بالا منطبق با فهرست کالاها و خدمات دانش بنیان یا معیارهای تفصیلی منتشر شده برای کالاها و خدمات دانش بنیان باشد.

شایان ذکر است در پایان اولین روز از نمایشگاه ملی فناوری و نوآوری ، جشنواره‌ ای تحت عنوان نوآوری‌ های صنعت ساختمان برگزار شد که در این رویداد شرکت‌های دانش بنیان فعالیت های خود را در این بخش معرفی نمودند و سپس اعضای هیات داوران و سه تیم برگزیده جوایز خود را از سوی مسئولین حاضر در این رویداد از جمله مرتضی شیرین پرور مدیر تحقیق و توسعه ذوب آهن اصفهان و مسئولین برگزاری نمایشگاه دریافت نمودند.

در دومین روز از نمایشگاه نمایشگاه ملی فناوری و نوآوری در سالن نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان کنفرانسی با موضوع تبدیل دارایی‌های نامشهود شرکت‌ها به سرمایه با حضور دکتر عبدالمجید مرشدی مدیر کل دفتر تامین مالی و سرمایه‌گذاری معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری برگزار شد .

مرشدی در این کنفرانس با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص تبدیل دارایی‌های نامشهود شرکت‌ها به سرمایه گفت : بعد از یکی دو سال با مشاهده بازخورد اقدامات انجام شده تصمیم گیری‌های جدید به عمل خواهد آمد. ما از مرحله‌ای که هیچ گونه نفوذی در کانون رسمی کارشناسان دادگستری نداشتیم به مرحله‌ای رسیدیم که با آنها برای ارزیابی دارایی‌های نامشهود شرکت‌ها کمیسیون تشکیل دادیم .

شایان ذکر است این رویداد نمایشگاهی تا تاریخ دوازدهم مهرماه، میزبان سرمایه گذاران، دانشجویان، کارآفرینان، دانش بنیان ها، دانشگاه ها، دستگاه های اجرایی، صندوق های مالی و استارت آپ ها می باشد.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه