سقوط قیمت بیت‌کوین | قیمت بیت‌کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال امروز 3 مهر 1401

قیمت بیت‌کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال امروز یکشنبه، 3 مهرماه 1401 اعلام شد.
سقوط قیمت بیت‌کوین | قیمت بیت‌کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال امروز 3 مهر 1401

به گزارش طلانیوز؛ قیمت بیت‌کوین امروز یکشنبه، 3 مهر 1401 اعلام شد. قیمت بیت‌کوین امروز روند نزولی داشته است. نمودارهای قیمت بیت‌کوین نشان می دهد قیمت بیت‌کوین امروز چگونه است؟. جزئیات قیمت بیت‌کوین امروز را در ادامه بخوانید.

در ساعات نخست معاملات روز یکشنبه، بازار رمزارزها شاهد نوسانات جزئی بوده و‌  کوین‌ها در محدوده سبز و قرمز قرار دارند. 

دیگران چه می خوانند:

ارزش بازار جهانی رمزارزها در حال حاضر 939.57 میلیارد دلار است که 0.28 درصد رشد را نسبت به روز گذشته نشان می‌دهد. 

قیمت بیت‌کوین

همچنین حجم کل معاملات در طول 24 ساعت گذشته 36.61 درصد کاهش یافته و به 49.82 میلیارد دلار رسیده است.  

از طرفی، 5.78 میلیون دلار موقعیت شورت در معاملات آتی بیت‌کوین، در طول 24 ساعت گذشته لیکویید شده است.

بیت‌کوین و اتریوم با رشد کمتر از 1 درصد به قیمت 19 هزار و 84 دلار و هزار و 331 دلار معامله می‌شوند.

دوج‌کوین و کاردانو شاهد افت قیمت بودند، در حالی که ریپل و شیبا اینو رشد قیمت جزئی تجربه کردند.

بیت‌کوین

بیت‌کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز، بدون بانک مرکزی یا مدیریت واحد است که می‌تواند بدون نیاز به واسطه، از کاربر به کاربر دیگر از طریق شبکه بیت‌کوین همتا به همتا ارسال شود. تراکنش‌ها توسط یک شبکه به صورت رمزنگاری‌شده تأیید می‌شود و در یک دفتر کل توزیع‌شده عمومی به نام بلاک‌چین ثبت و ضبط می‌شوند. این رمزارز در سال 2008 توسط شخص یا گروهی ناشناس با نام ساتوشی ناکاموتو اختراع شد. استفاده از این ارز در سال 2009 پس از انتشار نرم‌افزار متن‌باز آن آغاز شد.

در فرایند استخراج رمزارز، به فرد استخراج کننده(ماینر) پاداش بیت کوین می‌رسد که می‌توان با بیت کوین، ارزهای دیگر، محصولات و خدمات را خرید. به دلیل استفاده در تراکنش‌های غیرقانونی، مصرف مقدار زیادی برق در استخراج (و در نتیجه ردپای کربنی)، نوسان قیمت و دزدی از مبادلات، بیت کوین مورد انتقاد قرار گرفته‌است. در گذشته برخی از سرمایه گذاران و اقتصاددانان بیت کوین را به عنوان یک حباب سوداگرانه توصیف کرده‌اند ولی برخی از آن به عنوان سرمایه‌گذاری استفاده کرده‌اند. چندین آژانس نظارتی هشدارهایی برای سرمایه گذاران در مورد بیت کوین صادر کرده‌اند. در سپتامبر 2021، السالوادور رسماً بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفت و نخستین کشوری بود که این کار را انجام داد.

کلمه بیت کوین در یک اوراق سفید منتشر شده در 31 اکتبر 2008 تعریف شد. که ترکیبی از بیت و سکه است. هیچ استاندارد واحدی برای نوشتن کلمه بیت کوین وجود ندارد. برخی منابع از بیت کوین (Bitcoin) با حروف بزرگ برای اشاره به فناوری و شبکه رایانه‌ای و بیت کوین (bitcoin) با حروف کوچک برای واحد حساب استفاده می‌کنند. روزنامه وال‌استریت جورنال, و فرهنگ انگلیسی آکسفورد از نوشتن بیت کوین با حروف کوچک در همه موارد حمایت می‌کنند.

سقوط قیمت بیت‌کوین | قیمت بیت‌کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال امروز 3 مهر 1401

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟