پیش‌بینی قیمت طلا و سکه | پیش‌بینی قیمت طلا و سکه هفته آینده | بازار طلا و سکه هفته آینده چگونه است؟

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه در هفته آینده (مهر1401) چگونه است؟
پیش‌بینی قیمت طلا و سکه | پیش‌بینی قیمت طلا و سکه هفته آینده | بازار طلا و سکه هفته آینده چگونه است؟

به گزارش طلانیوز؛ پیش‌بینی قیمت طلا و سکه هفته آینده منتشر شد. پیش‌بینی قیمت طلا و سکه هرروز منتشر می شود. پیش‌بینی قیمت طلا و سکه هفته آینده چگونه است؟ پیش‌بینی قیمت طلا و سکه از بازار ارز منتشر شد.

قیمت طلا و سکه در روزهای اخیر با نوساناتی همراه شد. اما اونس جهانی افت شدیدی را تجربه کرد. آیا بازار داخلی در هفته آینده تحت تاثیر ریزش اونس جهانی قرار می‌گیرد و با کاهش قیمت همراه می‌شود؟

دیگران چه می خوانند:

در روزهای گذشته، در بازار داخلی طلا روند کاهشی داشت و سکه افزایشی بود. طلا حتی برای ساعاتی به کانال 1 میلیون و 200 هزار تومانی هم رفت اما بار دیگر به کانال بالاتر برگشت. البته اونس جهانی کاهش و دلار در بازار داخلی افزایشی بود. احتمالا همین عامل باعث رفت و بازگشت قیمت طلا شد.

اما هفته آینده بازار چه روندی را طی خواهد کرد؟

محمد کشتی‌آرای، کارشناس بازار طلا و سکه در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: در چند روز گذشته، قیمت جهانی طلا سیر نزولی را طی کرد و تنها در یک هفته حدود 43 دلار اونس طلا کاهش یافت.

او افزود: به نظر می‌رسد طلای جهانی در هفته آینده هم ریزش جزئی داشته باشد. البته قیمت دلار هم تغییر چندانی نخواهد داشت. بنابراین پیش‌بینی می‌شود که قیمت طلا و سکه نیز در هفته آینده در همین کانال‌های فعلی در نوسان باشد و بازار هم با ثبات بیشتری همراه خواهد بود.

این کارشناس بازار طلا و سکه ادامه داد: اما در ماه‌های محرم و صفر بازار طلا و سکه با کمبود تقاضا مواجه شده و در رکود به سر می‌برد. در نتیجه، با توجه به اتمام محرم و صفر و ورود به ماه ربیع‌الاول، بازارهای اقتصادی کشور وضعیت بهتری را تجربه می‌کند.

از بازار چه خبر؟
سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران، قیمت طلا را در لحظه تنظیم این خبر افزایشی اعلام کرده است. هر گرم طلای 18عیار یک میلیون و 322 هزار و 770 تومان داد و ستد می‌شود.

 

قیمت سکه طرح جدید اما در این لحظه روند افزایشی دارد و به قیمت 14 میلیون و 600 هزار تومان رسیده است.

قیمت سکه طرح قدیم نیز روند افزایشی دارد و به 13 میلیون و 600 هزار تومان رسیده است. این رقم نسبت به دو روز گذشته تغییری نکرده است.
افت شدید اونس جهانی
در روزهای گذشته شاهد ریزش چشم‌گیر اونس طلای جهانی بودیم. امروز هم اونس جهانی به 1,662 دلار رسید. 

اما علت این ریزش قیمتی چه بود؟

مجتبی دیبا، کارشناس بازارهای مالی به تجارت‌نیوز گفت: اونس جهانی طلا در چند روز اخیر با کاهش همراه شده بود. اما امروز ریزش شدیدتری را تجربه کرد و تا 1627 دلار نیز رسید. البته در ادامه روز اونس جهانی دوباره خود را احیا کرد و در بازه 1646 درحال معامله است.

او افزود: اگر اونس جهانی بتواند بالای 1642 به ثبات برسد، می‌توان پیش‌بینی کرد که اونس جهانی در طول هفته آینده به 1661 نیز برسد.

این کارشناس بازارهای مالی در ادامه توضیح داد: پیش از این روسیه اعلام کرده بود که که آمریکا تهدید استفاده از تسلیحات هسته‌ای در جنگ اوکراین را جدی می‌گیرد و در صورت چنین اقدامی عواقب شدیدی در انتظار روسیه خواهد بود.

او افزود: انتشار این خبر سیگنالی برای فعلان بازار جهانی طلا بود که می‌توانند طلای خود را بفروشند. در نتیجه بازار با کاهش قیمت اونس همراه شد.

دیبا ادامه داد: در ادامه هفته، با سیاست‌های فدرال رزرو مواجه شدیم که نرخ بهره را از 0٫75 درصد به بازه 3٫25 درصد افزایش داد. افزایش نرخ بهره به این محدوده، باعث  قدرتمند شدن شاخص دلار و از طرفی دیگر، افت اونس جهانی دلار شد.

<strong>پیش‌بینی قیمت طلا و سکه</strong>

منبع: تجارت نیوز

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه | پیش‌بینی قیمت طلا و سکه هفته آینده | بازار طلا و سکه هفته آینده چگونه است؟

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟