جدیدترین قیمت بیت‌کوین | قیمت بیت‌کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال امروز 9 آبان 1401

قیمت بیت‌کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال امروز دوشنبه 9 آبان 1401 در بازار ارز دیجیتال چند شده است؟
جدیدترین قیمت بیت‌کوین | قیمت بیت‌کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال امروز 9 آبان 1401

به گزارش طلانیوز؛ قیمت بیت‌کوین این روزها با نوسان بسیار زیادی همراه است. قیمت بیت‌کوین نسبت به روز گذشته تغییر زیادی نداشته است. قیمت بیت‌کوین امروز به کانال 20 هزار دلار آمده است. قیمت بیت‌کوین، اتریوم و ارزهای دیجیتال دیگر امروز دوشنبه، 9 آبان 1401 در بازار ارز چند شده است؟

بیت‌کوین در شبانه‌روزگذشته برای فتح کانال 21 هزار دلار تلاش کرد، اما موفق نبود و تا نیمه محدوده 20 هزار دلار عقب رفت. قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین صبح امروز دوشنبه 9 آبان 20 هزار و 530 دلار به‌ثبت رسید و شاهد ثبت بازدهی روزانه منفی یک درصدی برای رهبر بازار ارز دیجیتال بودیم. حالا پیش‌بینی می‌شود در صورت تداوم ناکامی‌های بیت‌کوین بابت عبور از مرز 21 هزار دلار، احتمال عقب‌نشینی آن به کانال‌های پایین‌تر وجود دارد. دوج‌کوین و شیبا که دیروز به ترتیب بیشترین بازدهی روزانه را بین انواع ارز دیجیتال سرشناس به‌ثبت رسانده بودند، در شبانه‌روز قبلی در مسیر نزولی قرار گرفتند و ارزش هر کدام 10 درصد آب رفت. ظرف همین مدت حدود هفت میلیارد دلار از بازار ارز دیجیتال خارج شد و ارزش کل معاملات به مرز یک تریلیون تنزل پیدا کرد.

دیگران چه می خوانند:

قیمت بیت‌کوین رو عوض کرد | قیمت اتریوم | قیمت بیت‌کوین امروز 7 مهر 1401 | قیمت انواع ارز دیجیتال در بازار امروز

قیمت بیت‌کوین؛ 20 هزار و 530 دلار
قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین صبح امروز دوشنبه 9 آبان به 20 هزار و 530 دلار رسید. نسبت به صبح دیروز شاهد افت یک درصدی ارزش بیت‌کوین هستیم، چون 24 ساعت قبل رهبر بازار ارز دیجیتال 20 هزار و 765 دلار ارزش داشت. ظرف شبانه‌روز گذشته کمترین قیمت بیت‌کوین 19 هزار و 220 دلار بود و ارزش آن از 20 هزار و 913 دلار بالاتر نرفت. باوجود نوسان محدود بیت‌کوین در 24 ساعت قبلی، بازدهی این ارز دیجیتال درمقایسه با دوشنبه هفته قبل مثبت هفت درصد محاسبه می‌شود. آن روز بیت‌کوین 19 هزار و 330 دلار معامله می‌شد. از طرفی نسبت به آبان پارسال که بیت‌کوین تا قله تاریخی 68 هزار دلار پیشروی کرده بود، الان 70 درصد از ارزش خود را از دست داده است. همچنین حجم 393 میلیارد دلاری معاملات بیت‌کوین، تسلط این ارز دیجیتال به کل بازار را نزدیک 37 درصد نشان می‌دهد.
قیمت اتریوم؛ هزار و 580 دلار
قیمت اتریوم صبح امروز دوشنبه 9 آبان به هزار و 580 دلار رسید و نسبت به دیروز 40 دلار تقلیل پیدا کرد. قیمت لحظه‌ای اتریوم، صبح دیروز هزار و 620 دلار بود و در این مدت شاهد رفت‌وبرگشت‌های این ارز دیجیتال بین دو محدوده هزار و 330 تا هزار و 645 دلار بودیم. با. جود افت دو درصدی قیمت اتریوم در 24 ساعت قبلی، بازدهی هفتگی آن همچنان مثبت و نزدیک 18 درصد محاسبه می‌شود. دوشنبه هفته قبل یعنی دوم آبان هر واحد اتریوم هزار و 345 دلار ترید می‌شد. با این حال درمقایسه با آبان سال قبل که اتریوم به بالاترین سطح تاریخی خود رسیده بود، ریزش قیمت این ارز دیجیتال معادل 67 درصد است. صبح امروز حجم کل معاملات اتریوم 193 میلیارد دلار محاسبه می‌شد که این عدد به معنی سهم 18 درصدی آن از کل معاملات بازار ارز دجیتال است.

قیمت انواع ارز دیجیتال
قیمت دوج‌کوین و شیبا در 24 ساعت قبلی 10 درصد ریخته، اما سایر ارز‌های دیجیتال سرشناس شبانه‌روز آرامی داشتند. دوج‌کوین که 48 ساعت قبل روی قله شش ماهه خود ایستاده بود، ظرف شبانه‌روز قبلی 10 درصد از ارزش خود را از دست داد و صبح امروز دوشنبه 9 آبان 0.120 دلار یعنی تقریبا چهار هزار تومان خرید و فروش شد. قیمت شیبا هم که 48 ساعت قبل در بالاترین سطح خود از دو ماه قبل قرار گرفته بود، در 24 ساعت قبلی 10 درصد تقلیل پیدا کرد و صبح امروز 0.000012 دلار معامله شد. قیمت کاردانو امروز به 0.403 دلار تقلیل پیدا کرد و شاهد ثبت بازدهی منفی سه درصدی این ارز دیجیتال ظرف شبانه‌روز قبلی بودیم. این رقم برای ترون منفی دو درصد تلقی می‌شود. چون قیمت ترون از 0.064 دلار به 0.062 دلار تنزل پیدا کرد. ترا کلاسیک، اما با ثبت رشد قیمت چهار درصدی، بهترین وضعیت را بین ارز‌های دیجیتال سرشناس تجربه کرد و ارزش آن به 0.000247 دلار رسید.

بیت‌کوین

بیت‌کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز، بدون بانک مرکزی یا مدیریت واحد است که می‌تواند بدون نیاز به واسطه، از کاربر به کاربر دیگر از طریق شبکه بیت‌کوین همتا به همتا ارسال شود. تراکنش‌ها توسط یک شبکه به صورت رمزنگاری‌شده تأیید می‌شود و در یک دفتر کل توزیع‌شده عمومی به نام بلاک‌چین ثبت و ضبط می‌شوند. این رمزارز در سال 2008 توسط شخص یا گروهی ناشناس با نام ساتوشی ناکاموتو اختراع شد. استفاده از این ارز در سال 2009 پس از انتشار نرم‌افزار متن‌باز آن آغاز شد.

در فرایند استخراج رمزارز، به فرد استخراج کننده(ماینر) پاداش بیت کوین می‌رسد که می‌توان با بیت کوین، ارزهای دیگر، محصولات و خدمات را خرید. به دلیل استفاده در تراکنش‌های غیرقانونی، مصرف مقدار زیادی برق در استخراج (و در نتیجه ردپای کربنی)، نوسان قیمت و دزدی از مبادلات، بیت کوین مورد انتقاد قرار گرفته‌است. در گذشته برخی از سرمایه گذاران و اقتصاددانان بیت کوین را به عنوان یک حباب سوداگرانه توصیف کرده‌اند ولی برخی از آن به عنوان سرمایه‌گذاری استفاده کرده‌اند. چندین آژانس نظارتی هشدارهایی برای سرمایه گذاران در مورد بیت کوین صادر کرده‌اند. در سپتامبر 2021، السالوادور رسماً بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفت و نخستین کشوری بود که این کار را انجام داد.

کلمه بیت کوین در یک اوراق سفید منتشر شده در 31 اکتبر 2008 تعریف شد. که ترکیبی از بیت و سکه است. هیچ استاندارد واحدی برای نوشتن کلمه بیت کوین وجود ندارد. برخی منابع از بیت کوین (Bitcoin) با حروف بزرگ برای اشاره به فناوری و شبکه رایانه‌ای و بیت کوین (bitcoin) با حروف کوچک برای واحد حساب استفاده می‌کنند. روزنامه وال‌استریت جورنال, و فرهنگ انگلیسی آکسفورد از نوشتن بیت کوین با حروف کوچک در همه موارد حمایت می‌کنند.

منبع: فرارو

جدیدترین قیمت بیت‌کوین | قیمت بیت‌کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال امروز 9 آبان 1401

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟