جدیدترین قیمت بیت‌کوین | قیمت بیت‌کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال امروز 10 آبان 1401

قیمت بیت‌کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال امروز سه‌شنبه 10 آبان 1401 در بازار ارز دیجیتال چند شده است؟
جدیدترین قیمت بیت‌کوین | قیمت بیت‌کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال امروز 10 آبان 1401

به گزارش طلانیوز؛ قیمت بیت‌کوین این روزها با نوسان بسیار زیادی همراه است. قیمت بیت‌کوین نسبت به روز گذشته تغییر زیادی نداشته است. قیمت بیت‌کوین امروز به کانال 20 هزار دلار آمده است. قیمت بیت‌کوین، اتریوم و ارزهای دیجیتال دیگر امروز سه‌شنبه، 10 آبان 1401 در بازار ارز چند شده است؟

دوج‌کوین به روند صعودی برگشت و در شبانه‌روز گذشته بازدهی 15 درصدی را به ثبت رساند. هشتمین ارز دیجیتال برتر دنیا بعد از اصلاح قیمتی که در یکشنبه هشت آبان تجربه کرد، ظرف شبانه‌روز گذشته بهترین عملکرد را بین انواع ارز دیجیتال سرشناس به ثبت رساند. شیبا اینو که مثل دوج‌کوین جزو محبوب‌ترین میم‌کوین‌های بازار است و معمولا رفتاری مشابه آن از خود نشان می‌دهد، در 24 ساعت قبلی بازدهی پنج درصدی داشته است. اما بیت‌کوین کماکان در نیمه کانال 20 هزار دلار معامله می‌شود و اتریوم که از نظر تسلط به بازار دومین ارز دیجیتال مهم دنیاست بازدهی روزانه صفر درصدی را تجربه کرده است. حجم معاملات روزانه بازار در 24 ساعت قبلی کمی بیش از 87 میلیارد دلار برآورد می‌شود و تقریبا 12 میلیارد دلار به ارزش بازار اضافه شد.

دیگران چه می خوانند:

قیمت بیت کوین؛ 20 هزار و 500 دلار
قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین صبح امروز سه‌شنبه 10 آبان به 20 هزار و 500 دلار رسید. دیروز هر واحد بیت‌کوین 20 هزار و 580 دلار ارزش داشت و کاهش 80 دلاری ارزش رهبر بازار به معنی بازدهی منفی سه‌دهم درصدی آن در شبانه‌روز گذشته است. در این مدت بیت‌کوین از رقم 20 هزار و 790 بالا نرفت و کمترین سطح آن 20 هزار و 312 دلار به ثبت رسید. باوجود افت سه‌دهم درصدی قیمت بیت‌کوین در 24 ساعت قبلی، بازدهی هفتگی آن هنوز مثبت و نزدیک شش درصد محاسبه می‌شود. چون سه‌شنبه هفته قبل یعنی سوم آبان، بیت‌کوین 19 هزار و 345 دلار ارزش داشت. با این حال اگر به آبان پارسال برگردیم، ریزش قیمت بیت‌کوین معادل 70 درصد تلقی می‌شود. 19 آبان پارسال بیت‌کوین با رسیدن به محدوده 68 هزار دلار، روی قله تاریخی خود ایستاده بود. همچنین حجم 393 میلیارد دلاری معاملات بیت‌کوین، سهم رهبر بازار از کل معاملات را نزدیک 37 درصد نشان می‌دهد.
قیمت اتریوم؛ هزار و 590 دلار
نمودار اتریوم بازدهی روزانه این ارز دیجیتال را تقریبا صفر درصد نشان می‌دهد. هر واحد اتریوم امروز سه‌شنبه 10 آبان هزار و 588 دلار معامله می‌شد و دیروز هزار و 590 دلار ارزش داشت. کمترین قیمت لحظه‌ای اتریوم در شبانه‌روز قبلی هزار و 556 دلار به ثبت رسیده و رقم هزار و 630 دلار را باید بالاترین سطح آن در این مدت نظر بگیریم. باوجود افت‌وخیز محدود اتریوم در 24 ساعت قبلی نسبت به هفته قبل یعنی سه‌شنبه سوم آبان شاهد رشد 17 درصدی ارزش آن هستیم. چون آن روز هر واحد اتریوم هزار و 345 دلار ارزش داشت. درقیاس با آبان پارسال که اتریوم موفق شده بود تا قله تاریخی چهار هزار و 851 دلار بالا برود، الان حدود 67 درصد از ارزش خود را از دست داده است. از طرفی حجم 193 میلیارد دلاری معاملات اتریوم معادل تسلط 18 درصدی آن از کل بازار ارز دیجیتال است.

قیمت بیت‌کوین رو عوض کرد | قیمت اتریوم | قیمت بیت‌کوین امروز 7 مهر 1401 | قیمت انواع ارز دیجیتال در بازار امروز

قیمت انواع ارز دیجیتال
دوج‌کوین در شبانه‌روز قبلی بازدهی 15 درصدی داشته، ارزش شیبا پنج درصد رشد داشته و سایر ارز‌های دیجیتال سرشناس مثل رهبر بازار، 24 ساعت نسبتا آرام را پشت سر گذاشتند. دوج‌کوین که بعد از جهش‌های پی‌در‌پی اخیر، تسلط بیشتری نسبت به معاملات بازار دارد و صبح امروز 0.141 دلار ارزش داشت و دیروز 0.123 دلار معامله می‌شد. بدنیست بدانید درقیاس با هفته قبل، بازدهی دوج‌کوین به رقم شگفت‌انگیز 140 درصد می‌رسد. شیبا اینو امروز 0.000013 دلار ترید می‌شد و ارزش این یکی نسبت به دیروز پنج درصد ارتقا پیدا کرد. کاردانو، اما با ثبت بازدهی مثبت یک درصد، امروز معادل 0.410 دلار خرید و فروش می‌شد و ترون که 0.063 دلار ارزش داشت، درقیاس با دیروز بازدهی صفر درصدی را به ثبت رساند. ترا کلاسیک نیز که الان سی‌وششمین ارز دیجیتال برتر دنیاست و نرخ آن برای برخی از تریدر‌های ایرانی اهمیت دارد، دو درصد از ارزش خود را از دست داد و امروز 0.000241 معامله شد.

بیت‌کوین

بیت‌کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز، بدون بانک مرکزی یا مدیریت واحد است که می‌تواند بدون نیاز به واسطه، از کاربر به کاربر دیگر از طریق شبکه بیت‌کوین همتا به همتا ارسال شود. تراکنش‌ها توسط یک شبکه به صورت رمزنگاری‌شده تأیید می‌شود و در یک دفتر کل توزیع‌شده عمومی به نام بلاک‌چین ثبت و ضبط می‌شوند. این رمزارز در سال 2008 توسط شخص یا گروهی ناشناس با نام ساتوشی ناکاموتو اختراع شد. استفاده از این ارز در سال 2009 پس از انتشار نرم‌افزار متن‌باز آن آغاز شد.

در فرایند استخراج رمزارز، به فرد استخراج کننده(ماینر) پاداش بیت کوین می‌رسد که می‌توان با بیت کوین، ارزهای دیگر، محصولات و خدمات را خرید. به دلیل استفاده در تراکنش‌های غیرقانونی، مصرف مقدار زیادی برق در استخراج (و در نتیجه ردپای کربنی)، نوسان قیمت و دزدی از مبادلات، بیت کوین مورد انتقاد قرار گرفته‌است. در گذشته برخی از سرمایه گذاران و اقتصاددانان بیت کوین را به عنوان یک حباب سوداگرانه توصیف کرده‌اند ولی برخی از آن به عنوان سرمایه‌گذاری استفاده کرده‌اند. چندین آژانس نظارتی هشدارهایی برای سرمایه گذاران در مورد بیت کوین صادر کرده‌اند. در سپتامبر 2021، السالوادور رسماً بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفت و نخستین کشوری بود که این کار را انجام داد.

کلمه بیت کوین در یک اوراق سفید منتشر شده در 31 اکتبر 2008 تعریف شد. که ترکیبی از بیت و سکه است. هیچ استاندارد واحدی برای نوشتن کلمه بیت کوین وجود ندارد. برخی منابع از بیت کوین (Bitcoin) با حروف بزرگ برای اشاره به فناوری و شبکه رایانه‌ای و بیت کوین (bitcoin) با حروف کوچک برای واحد حساب استفاده می‌کنند. روزنامه وال‌استریت جورنال, و فرهنگ انگلیسی آکسفورد از نوشتن بیت کوین با حروف کوچک در همه موارد حمایت می‌کنند.

منبع: فرارو

جدیدترین قیمت بیت‌کوین | قیمت بیت‌کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال امروز 10 آبان 1401

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟