افت قیمت بیت‌کوین | قیمت بیت‌کوین و رمزارزهای دیگر دوشنبه، 16 آبان 1401

قیمت بیت‌کوین، دوج‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال امروز دوشنبه، 16 آبان 1401 در بازار ارز دیجیتال چند شده است؟
افت قیمت بیت‌کوین | قیمت بیت‌کوین و رمزارزهای دیگر دوشنبه، 16 آبان 1401

به گزارش طلانیوز؛ قیمت بیت‌کوین این روزها با نوسان بسیار زیادی همراه است. قیمت بیت‌کوین نسبت به روز گذشته تغییر زیادی نداشته است. قیمت بیت‌کوین امروز به با رشد خوبی مواجه است. قیمت بیت‌کوین، اتریوم و ارزهای دیجیتال دیگر امروز دوشنبه، 16 آبان 1401 در بازار ارز چند شده است؟

 بیت‌کوین سنگر 21 هزار دلار را از دست داد. قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین صبح امروز دوشنبه 16 آبان درحالی 20 هزار و 890 دلار به ثبت رسید که دیروز بیت‌کوین روی پله 21 هزار و 200 دلار معامله می‌شد و ظرف 72 ساعت قبلی شاهد خرید و فروش آن در کانال 21 هزار دلار بودیم. عقب‌نشینی بیت‌کوین از نظر دسته‌ای از تحلیلگران بازار، فقط یک جور نوسان عادی حوالی مرز 21 هزار دلار محسوب می‌شود و از دید آن‌ها قرار است برای مدتی هم که شده شاهد رفت‌وبرگشت‌های تکراری رهبر بازار حول این مرز باشیم. همزمان با افت دو درصدی قیمت بیت‌کوین در شبانه‌روز قبلی، اتریوم رفتاری مشابه رهبر بازار از خود نشان داد و دوج‌کوین با ثبت بازدهی منفی پنج درصد بدترین عملکرد روزانه را بین انواع ارز‌های دیجیتال سرشناس به ثبت رساند.

دیگران چه می خوانند:

قیمت بیت‌کوین؛ 20 هزار و 890 دلار
قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین صبح امروز دوشنبه 16 آبان 20 هزار و 890 دلار تثبیت شد. رهبر بازار ارز دیجیتال صبح دیروز روی پله 21 هزار و 200 دلار معامله می‌شد و این به معنی افت 310 دلاری قیمت بیت‌کوین در شبانه‌ذوز گذشته است. البته در این مدت کمترین قیمت بیت‌کوین از 20 هزار و 870 دلار پایین‌تر نرفته و بالاترین قیمت لحظه‌ای آن 21 هزار و 276 دلار به ثبت رسیده است. با وجود افت دو درصدی قیمت بیت‌کوین در 24 ساعت قبلی، بازدهی هفتگی رهبر بازار تقریبا مثبت دو درصد محاسبه می‌شود. چون دوشنبه هفته قبل یعنی نهم آبان هر واحد بیت‌کوین در نیمه کانال 20 هزار دلار خرید و فروش می‌شد. با این حال اگر به آبان پارسال برگردیم، متوجه ریزش 69 درصدی قیمت بیت‌کونی می‌شویم. پارسال در چنین روز‌هایی بیت‌کوین تا محدوده تاریخی 68 هزار دلار پیشروی کرده بود که خب الان نزدیک 47 هزار دلار از آن رقم آب رفته است. از ظرفی حجم 400 میلیارد دلاری معاملات بیت‌کوین، تسلط آن را به کل بازار تقریبا معادل 37 درصد مشخص می‌کند.
قیمت اتریوم؛ هزار و 590 دلار
قیمت اتریوم از محدوده هزار و 600 دلار پایین آمد. قیمت لحظه‌ای اتریوم صبح امروز دوشنبه 16 آبان درحالی هزار و 590 دلار به ثبت رسید که اتریوم دیروز هزار و 620 دلار ارزش داشت و طی 72 ساعت قبلی در محدوده هزار و 600 دلار معامله می‌شد. کمترین قیمت اتریوم در شبانه‌روز گذشته هزار و 570 دلار به ثبت رسیده و بالاترین قیمت لحظه‌ای آن را باید هزار و 633 دلار بدانیم. کاهش 30 دلار قیمت اتریوم در این مدت، بازدهی روزانه آن را منفی دو درصد نشان می‌دهد و این رقم نسبت به هفته قبل صفر درصد برآورد می‌شود. چون دوشنبه هفته قبل نیز قیمت اتریوم هزار و 590 دلار بود. اما درمقایسه با پارسال شاهد ریزش 67 درصدی قیمت اتریوم هستیم. 19 آبان پارسال قیمت اتریوم به قله تاریخی چهار هزار و 851 دلار رسید. اتریوم از نظر تسلط به بازار بعد بیت‌کوین، در جایگاه دوم ایستاده و حجم 195 میلیارد دلاری معاملات آن به معنی سهم 18 درصدی از کل خرید و فروش‌های بازار است.

قیمت بیت‌کوین رو عوض کرد | قیمت اتریوم | قیمت بیت‌کوین امروز 7 مهر 1401 | قیمت انواع ارز دیجیتال در بازار امروز

قیمت انواع ارز دیجیتال
دوج‌کوین با ثبت بازدهی منفی پنج درصد بدترین عملکرد روزانه را بین انواع ارز‌های دیجیتال سرشناس به ثبت رساند. قیمت دوج‌کوین امروز دوشنبه 16 آبان 0.118 دلار تقریبا چهار هزار و 270 تومان به پول خودمان به ثبت رسید تا هشتمین ارز دیجیتال مهم دنیا از قله شش ماهه خود که رقم 0.156 دلار در روز 10 آبان است، فاصله بیشتری بگیرد. کاردانو که درحال حاضر از حیث تسلط به بازار پشت سر دوج‌کوین در جایگاه نهم ایستاده ظرف 24 ساعت قبلی بازدهی منفی سه درصدی داشته است. قیمت کاردانو یا همان ADA صبح امروز به 0.409 دلار (تقریبا 14 هزار و 800 تومان) رسید درحالی که دیروز 0.422 دلار (15 هزار و 340 تومان) ارزش داشت. ترا کلاکسیک با اینکه بین 30 ارز برتر دنیا جایی ندارد، اما هنوز برای ترید‌رهای ایرانی جذاب است. با این حال سرمایه‌گذاران ترا کلاسیک هم شبانه‌روز خوبی را پشت سر نگذاشتند. قیمت ترا کلاسیک با کاهش چهار درصدی در این مدت به 0.000238 دلار (9 تومان) تنزل پیدا کرده است. قیمت ترون یا همان TRX نسبت به دیروز افت یک درصدی داشته و شیبا در این مدت روی پله 0.000012 دلار معامله شده است.

بیت‌کوین

بیت‌کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز، بدون بانک مرکزی یا مدیریت واحد است که می‌تواند بدون نیاز به واسطه، از کاربر به کاربر دیگر از طریق شبکه بیت‌کوین همتا به همتا ارسال شود. تراکنش‌ها توسط یک شبکه به صورت رمزنگاری‌شده تأیید می‌شود و در یک دفتر کل توزیع‌شده عمومی به نام بلاک‌چین ثبت و ضبط می‌شوند. این رمزارز در سال 2008 توسط شخص یا گروهی ناشناس با نام ساتوشی ناکاموتو اختراع شد. استفاده از این ارز در سال 2009 پس از انتشار نرم‌افزار متن‌باز آن آغاز شد.

در فرایند استخراج رمزارز، به فرد استخراج کننده(ماینر) پاداش بیت کوین می‌رسد که می‌توان با بیت کوین، ارزهای دیگر، محصولات و خدمات را خرید. به دلیل استفاده در تراکنش‌های غیرقانونی، مصرف مقدار زیادی برق در استخراج (و در نتیجه ردپای کربنی)، نوسان قیمت و دزدی از مبادلات، بیت کوین مورد انتقاد قرار گرفته‌است. در گذشته برخی از سرمایه گذاران و اقتصاددانان بیت کوین را به عنوان یک حباب سوداگرانه توصیف کرده‌اند ولی برخی از آن به عنوان سرمایه‌گذاری استفاده کرده‌اند. چندین آژانس نظارتی هشدارهایی برای سرمایه گذاران در مورد بیت کوین صادر کرده‌اند. در سپتامبر 2021، السالوادور رسماً بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفت و نخستین کشوری بود که این کار را انجام داد.

کلمه بیت کوین در یک اوراق سفید منتشر شده در 31 اکتبر 2008 تعریف شد. که ترکیبی از بیت و سکه است. هیچ استاندارد واحدی برای نوشتن کلمه بیت کوین وجود ندارد. برخی منابع از بیت کوین (Bitcoin) با حروف بزرگ برای اشاره به فناوری و شبکه رایانه‌ای و بیت کوین (bitcoin) با حروف کوچک برای واحد حساب استفاده می‌کنند. روزنامه وال‌استریت جورنال, و فرهنگ انگلیسی آکسفورد از نوشتن بیت کوین با حروف کوچک در همه موارد حمایت می‌کنند.

منبع: فرارو

افت قیمت بیت‌کوین | قیمت بیت‌کوین و رمزارزهای دیگر دوشنبه، 16 آبان 1401

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟