پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 1 آذر 1401 | قیمت طلا و سکه چه روندی را طی خواهند کرد؟

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه فردا 1 آذر 1401 چگونه خواهد بود؟ قیمت طلا و سکه چه تغییری خواهند داشت؟
پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 1 آذر 1401 | قیمت طلا و سکه چه روندی را طی خواهند کرد؟

به گزارش طلانیوز؛ پیش‌بینی قیمت طلا و سکه فردا سه‌شنبه، 1 آذرماه 1401 چه روندی را طی خواهد کرد؟ پیش‌بینی قیمت طلا و سکه با توجه به نوسان طلا و سکه، کار بسیار سختی است. پیش‌بینی قیمت طلا و سکه در روزهای آینده چه روندی را طی خواهد کرد؟ پیش‌بینی قیمت طلا و سکه هرروز منتشر می‌شود.

در آخرین روز آبان 1401 قیمت سکه امامی بر خلاف روز گذشته در آغاز معاملات روند کاهشی داشت و وارد دومین پله کانال 16 میلیون تومانی شد. این روند اما در بازار طلا برعکس بود و قیمت طلا رشد داشت.

دیگران چه می خوانند:

این روند الاکلنگی قیمت طلا و سکه نزدیک به 3 روز است تا میانه‌های روز ادامه دارد؛ قیمت طلا گران می‌شود و سکه در مسیر مخالف پیش‌ می‌رود. امروز نیز قیمت با همین روال پیش رفت. اما با گذشت ظهر قیمت سکه امامی با رشدی بین 40 تا 50 هزار تومان برخلاف سایر قطعات سکه گران شد.

قیمت انس جهانی طلا در نخستین روز هفته در بازارهای بین‌المللی با روند کاهشی همراه بود و بیش از 10 دلار کاهش قیمت داشت. انس جهانی طلا امروز محدوده حمایتی 1750 دلاری را شکست و به پله‌های پایین‌تر رسید.

در حال حاضر قیمت هر انس طلا 1,740.38 دلار است.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه
مقایسه قیمت طلا و سکه در یک ماه گذشته
روند قیمت طلا و سکه در یک ماه گذشته نسبت به مدت مشابه مهر ماه صعودی بوده و بیشترین رشد قیمت نیز سهم ربع سکه با 13/76 درصد رشد بود.

امروز سکه امامی در پله دوم و سوم کانال 16 میلیون تومانی نوسان داشت. این قطعه از سکه در ماه گذشته 14 میلیون و 894 هزار تومان معامله می‌شد. در یک ماه اخیر سکه امامی یک میلیون و 359 هزار تومان گران‌تر شد و 9/12 درصد رشد داشته است.

سکه تمام طرح قدیم نیز در لحظه نگارش این گزارش با اختلاف قیمت 5 تا 10 هزار تومانی بین افزایش و کاهش قیمت نوسان داشت. این قطعه از سکه در حدود 15 میلیون و 495 هزار تومان معامله شد و نسبت به مدت مشابه ماه گذشته 11٪ رشد داشت. 30 مهر 1401 سکه طرح قدیم در کانال 13 میلیون تومانی بود و با قیمت 13 میلیون و 959 هزار تومان معامله می‌شد.

نیم سکه در آخرین روز آبان 1401 با روند کاهشی نزدیک به 30 هزار تومانی همراه بود و با قیمت 8 میلیون و 820 هزار تومان در بازار معامله شد. این قطعه از سکه نسبت به ماه گذشته 8/49 درصد رشد داشت. در روز آخر مهر ماه نیم سکه با قیمت 8 میلیون و 130 هزار تومان در بازار معامله می‌شد.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه
رشد 13 درصدی ربع سکه در یک ماه
قیمت ربع سکه بیشترین درصد تغییرات را در یک ماه داشت. این قطعه از سکه 706 هزار تومان نسبت به ماه قبل گران‌تر شد و 13/76 درصد رشد قیمت داشته است.

امروز قیمت ربع سکه در حدود 14 هزار تومان ارزان‌تر شد و به قیمت 5 میلیون و 836 هزار تومان رسید. این درحالی است که این قطعه از سکه ماه پیش 5 میلیون و 130 هزار تومان بود.

در یک ماه گذشته قیمت طلا نیز از بازار سکه جا نمانده و رشد قیمت داشته است. امروز روند قیمت هر مثقال طلا در حدود 16 هزار تومان رشد داشت. هر مثقال طلا در یک ماه گذشته 11/56 درصد رشد داشته است.

در آخرین روز مهر ماه هر مثقال طلای 18 عیار 5 میلیون و 811 هزار تومان بود. امروز این قیمت با رشد 672 هزار تومان در یک ماه گذشته به 6 میلیون و 483 هزار تومان رسید.

هر گرم طلای 18 عیار امروز با بیش از 32 هزار تومان افزایش قیمت به یک میلیون و 496 هزار تومان رسید. قیمت این مقدار طلا در ماه گذشته یک میلیون و 400 هزار تومان بود و در یک ماه گذشته با 690 هزار تومان تغییر، در حدود 8/49 درصد رشد داشته است.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

انس‌جهانی طلا بر بازار فعلی بی‌اثر است
میثم رادپور، تحلیلگر بازارهای مالی درباره پیش‌بینی قیمت طلا و سکه به تجارت‌نیوز گفت: «اگر بخواهیم آینده قیمت طلا را بفهمیم باید ببینیم آینده قیمت دلار چه می‌شود. در حال حاضر آینده دلار تمام عوارض دولت‌های قبل را دارد و پیامد ناشی از تورم در اوج خود به سر می‌برد.»

او با اشاره به این‌که قیمت دلار برای صعود تمام شرایط را دارد خاطرنشان کرد: «در بازار طلا بهترین و ساده‌ترین تجلیل توجه به بازار و قیمت دلار است. اگر قیمت دلار ‍100 درصد رشد کند قیمت طلا به همین نسبت رشد خواهد کرد.»

رادپور ابراز عقیده کرد: «در مقطع فعلی انس طلای جهانی در ماه‌ها و سال‌های اخیر بازیگر فعالی در قیمت طلا در ایران نبوده است.»

منبع: تجارت نیوز

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 1 آذر 1401 | قیمت طلا و سکه چه روندی را طی خواهند کرد؟

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟