پیش‌بینی قیمت طلا / طلا ارزان می‌شود؟

طلانیوز: قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد روز پنجشنبه ۲۹ آبان، یک میلیون و ۱۱۳ هزار تومان معامله شد. اما امروز برای قیمت طلا در آینده چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟
پیش‌بینی قیمت طلا / طلا ارزان می‌شود؟
دیگران چه می خوانند:
به گزارش طلانیوز:   قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد روز پنجشنبه ۲۹ آبان، یک میلیون و 113 هزار تومان معامله شد. اما امروز برای قیمت طلا در آینده چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟
 
به گفته نادر بذرافشان، دبیر هیأت مدیره اتحادیه طلای تهران؛ قیمت دلار و انس جهانی طلا در بازارهای بین‌المللی کاهش یابد قیمت طلا هم هفته آینده مجدد ارزان می‌شود.
 
همچنین اقتصادنیوز نوشت: قیمت اونس طلا در روز پایانی بازار‌های جهانی کمی افزایش داشت. این افزایش در حالی رخ داد که قیمت طلا چهار روز متوالی نزولی بود. با این حال، قیمت اونس طلا با 4 دلار افزایش بر روی 1870 دلار بسته شد. افزایش قیمت امروز کمک کرد تا اونس این فلز گران‌بها در هفته تنها 19 دلار یا 1 درصد کاهش قیمت داشته باشد که در مقایسه با کاهش 61 دلاری هفته گذشته اندک تلقی می‌شود.
 
این هفته نیز مانند هفته پیش نوسانات بازار طلا تحت تسلط اخبار واکسن کرونا بود. با این تفاوت که این نوع اخبار قدرت هفته پیش را برای نوسانات قیمتی نداشتند. در حالی که میزان نوسانات قیمت طلا هفته پیش بیش از 100 دلار بود این هفته بالاترین قیمت لحظه‌ای 1896 دلار و پایین ترین آن 1856 دلار بودند.
 
دلیل افزایش 10 دلاری قیمت طلا در یک ساعت
دلیل افزایش قیمت روز جمعه، شوک نطق استیو منوچین، وزیر خرانه‌ داری آمریکا در مورد محرک‌های مالی و همچنین دگرگونی کلی برنامه‌های اعطای وام اضطراری بود. منوچین گفت که وی و رئیس ستاد کاخ سفید، مارک میدوز، روز جمعه با رهبران جمهوری خواه کنگره، در مورد مذاکره در مورد بسته کمک‌های اقتصادی بیشتر صحبت خواهیم کرد. این سخنان امید‌ها را برای تصویب محر‌ک‌های مالی جدید، که برای طلا بسیار مثبت تصور می‌شوند، افزایش داد.
 
اما دلیل دیگری که سبب افزایش قیمت طلا شد پایان دادن به اعطای وام اضطراری بود که بخشی از قانون کرز آمریکا به حساب می‌آید. بسیاری این کار را تلاش برای محدود کردن گزینه‌هایی جو بایدن، رئیس جمهور منتخب، برای بهبود اقتصادی تحلیل‌ کردند. سناتور شرود براون گفت: تردیدی وجود ندارد، دولت ترامپ و حامیان او در کنگره، فعالانه در تلاشند تا اقتصاد ایالات متحده را ازبین ببرند. به هر حال نا اطمینانی حاصل از چنین اقدامی به گفته جیم وایکوف کارشناس ارشد فلزات، سبب افزایش قیمت طلا در روز جمعه شد.
 
طلا تا 1550 دلار سقوط می‌کند
به گفته شرکت خدمات مالی مکواری، بزرگترین ارائه‌کننده خدمات بانکداری و مدیریت سرمایه‌گذاری در کشور استرالیا و به گزارش فایننشال تایمز، افت قیمت این دو هفته، پایان تأثیر واکسن کرونا بر بازار طلا نیست. این شرکت پیش‌بینی می‌کند قیمت طلا در سال آینده 17 درصد سقوط ‌کند و در حدود 1550 دلار قرار ‌گیرد. درحالی که بسیاری مانند پیش‌بینی گلدمن ساکس چشم‌انداز طلا را حتی در شرایط بهبود اقتصادی به سبب ایجاد احتمالی تورم، مثبت می‌بینند، شرکت مکاوری چنین نظری را قبول ندارد.

پیش‌بینی قیمت طلا / طلا ارزان می‌شود؟

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟