رشد ۳۳ و ۷۷ درصدی حجم و ارزش معاملات بورس کالا

طلانیوز: در هفته منتهی به ۱۷ دی ماه ۲ میلیون و ۱۱۵ هزار تن انواع کالا به ارزش ۲۰۲ هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته ما قبل به ترتیب رشد ۳۳ و ۷۷ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد. بیشترین حجم معاملات در هفته گذشته متعلق به سیمان، فولاد و سنگ آهن در تالار محصولات صنعتی و معدنی و قیر، وکیوم باتوم و مواد پلیمری در تالار محصولات نفتی و پتروشیمی بود.
رشد ۳۳ و ۷۷ درصدی حجم و ارزش معاملات بورس کالا
دیگران چه می خوانند:
به گزارش طلانیوز: طی هفته اخیر در تالار محصولات صنعتی و معدنی یک میلیون و ۷۰۶ هزار تن انواع کالا به ارزش ۱۴۴ هزار و ۵۴۳ میلیارد ریال معامله شد.

در این تالار ۹۰۴ هزار و ۱۸۶ تن سیمان، ۵۷۰ هزار و ۲۹۰ تن فولاد، ۱۴۷ هزار تن سنگ آهن، ۳۶ هزار و ۵۰۰ تن خاک روی، ۳۳ هزار و ۳۰۰ تن آهن اسفنجی، ۹ هزار و ۹۰ تن مس، ۸ هزار و ۴۰۰ تن آلومینیوم، ۷۶۵ تن شمش روی، ۱۸۰ تن سولفور مولیبدن و ۲۱ تن کنسانتره فلزات گرانبها مورد دادوستد قرار گرفت.

شایان ذکر است در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی ۳۹۹ هزار تن انواع کالا به ارزش ۵۵ هزار  و ۵۲۴ میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار ۱۴۱ هزار و ۵۴۸ تن قیر، ۸۵ هزار تن وکیوم باتوم، ۷۴ هزار و ۷۲۸ تن مواد پلیمری، ۶۴ هزار تن لوب کات، ۱۷ هزار و ۹۳۶ تن مواد شیمیایی، ۱۲ هزار و ۱۰۰ گوگرد، ۳ هزار و ۷۱۷ تن روغن پایه و ۵۰ تن آرگون معامله شد.

بر اساس این گزارش ۵۰ کیلوگرم زعفران نیز در تالار کشاورزی بورس کالای ایران به فروش رسید.

همچنین ۹ هزار و ۵۷۰ تن کالا هم در بازار فرعی بورس کالای ایران معامله شد.

 

رشد ۳۳ و ۷۷ درصدی حجم و ارزش معاملات بورس کالا

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟