کنفرانس چشم انداز بازار سرمایه ۱۴۰۲، به ابهام سرمایه گذاران بورسی پاسخ داد

اولین کنفرانس چشم انداز بازار سرمایه ۱۴۰۲، با حضور صاحب نظران اقتصادی و بورسی و همراهی جمع قابل توجهی از فعالان و علاقمندان به این حوزه از بازار مالی به‌همت کارگزاری باهنر برگزار شد.
کنفرانس چشم انداز بازار سرمایه ۱۴۰۲، به ابهام سرمایه گذاران بورسی پاسخ داد

به گزارش طلانیوز : در این گرد همایی که با سالروز فرا رسیدن اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی مصادف شد،  سیامک قاسمی از تحلیلگران اقتصادی به بررسی بازار سرمایه در سال پیش رو پرداخت.  
وی با طرح این سوال که اقتصاد 1402 به کدام سو رفته و با توجه به این مهم بهترین گزینه برای سرمایه گذاری کدام است؛ 4 عامل را در اثر گذاری بر بورس مهم برشمرد.
قاسمی با تشریح عوامل ساختاری، عوامل روانشناختی، عوامل کوتاه مدت و عوامل اقتصاد جهانی، با توجه به روند افزایشی نرخ دلار و رشد نقدینگی و تورم ناشی از آن، خرید سهام شرکت‌های صادرات محور را بهترین گزینه در این خصوص عنوان کرد. 

تحلیل و بررسی لایحه پیشنهادی بودجه سال 1402 کل کشور از دیگر محورهای کنفرانس فوق بود که به جزئیات این سند مهم اقتصادی ار حیث درآمد و هزینه‌های دولت  با تمرکز بر استهلاک شرکت‌ها و عدم سرمایه‌گذاری‌های جدید به عنوان بحران اصلی اقتصاد ایران، اشاره شد.

دیگران چه می خوانند:

در ادامه با تشکیل دو پنل تخصصی چشم انداز  بنیادی و تکنیکال بورس 1402، کارشناسان حاضر ضمن نگاه به بازارهای موازی مسکن، طلا و دلار نقطه نطرات ویژه خود را در باره سرمایه‌گذاری در بورس عنوان داشتند.


صاحب نظران بورسی با انتقاد به قیمت‌گذاری دستوری دولت، سیاست‌های ارزی، ضعف شدید دولت در مدیریت تورم و افزایش نرخ بهره بانکی، چگونگی تاثیر این اقدامات برکاهش سود آوری شرکت‌ها و به تبع افت ارزش دارایی سهامداران را به بحث گذاشتند.

جمع کارشناسان با تاکید بر ارزندگی بورس نسبت به سایر گزینه‌های سرمایه‌گذاری و پیش بینی رشد آن از علاقمندان خواستند با دانش و چشم های باز، سرمایه خود را به این بازار آورده و از فروش دارایی های اصلی مانند مسکن شخصی برای سرمایه گذاری خود داری کنند.

کنفرانس چشم انداز بازار سرمایه ۱۴۰۲، به ابهام سرمایه گذاران بورسی پاسخ داد

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟