خودرو ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد

قائم مقام توسعه و تولید گروه صنعتی ایران خودرو، با اعلام افزایش ۶۵ درصدی تولید خودرو کامل سواری از ابتدای امسال تا پایان اردیبهشت ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته با تولید ۸۴۳۸۵ دستگاه خودرو، از حذف خودرو ناقص از فرآیند تولید در این گروه صنعتی خبر داد.
خودرو ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد

به گزارش طلانیوز؛ کیانوش پورمجیب با اشاره به منویات مقام معظم رهبری، راهبرد وزارت صمت و رویکردهای مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، اولین نتیجه این اقدام را افزایش 25 درصدی کیفیت محصولات برشمرد و گفت: با حذف خودروهای ناقص و ادامه تولید به صورت کامل و عبور مستقیم از خط تولید به دست مشتریان، صرفه جویی و کاهش هزینه قابل توجهی نیز رقم خواهد خورد.

وی افزود: از روز پایانی اردیبهشت‌ماه و یک روز زودتر از موعد مقرر، خودرو ناقص از فرآیند تولید ایران خودرو حذف شده و تولید روزانه دست کم 2500 دستگاه خودرو در دستور کار قرار دارد. 31 اردیبهشت‌ماه، 2751 دستگاه خودرو کامل سواری و 41 دستگاه خودرو تجاری سنگین و نیمه سنگین تولید شده که در مجموع عدد 2792 دستگاه را نشان می‌دهد.

دیگران چه می خوانند:

پورمجیب، تعداد اسناد صادر شده خودروها از ابتدای امسال تاکنون با رشد 45 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نیز 76715 دستگاه عنوان کرد و گفت: نسبت به سال گذشته تعداد عرضه بیش‌تری به بازار داشته‌ایم.

وی گفت: با حذف خودرو ناقص از فرآیند تولید، در تولید خودرو کامل و تجاری‌سازی شده، پنج درصد جلوتر از برنامه تولید 725 هزار دستگاه سواری در سال 1401 هستیم.

قائم مقام توسعه و تولید گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این که موضوع تولید ناقص، جز دو یا سه سال، در سال های اخیر ایران خودرو وجود داشته، گفت: اگر در سال 1400 تولید بدون کسری و عبور مستقیم داشتیم، در بدترین حالت شاید 15 هزار دستگاه کم‌تر خودرو تولید می‌کردیم، اما چهار هزار میلیارد تومان کاهش هزینه رقم می خورد و شاخص‌های کیفیت 25 درصد افزایش می‌یافت و این حجم از تنش و درگیری و صرف هزینه‌های معنوی و مادی نیز اتفاق نمی‌افتاد.

وی افزود: دستاوردهای ایران خودرو با راهبری و سیاست گذاری دکتر فاطمی امین، وزیر محترم و رویکردهای مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو حاصل شده است و طبق تاکیدات وزیر محترم، برنامه توسعه محصولات ایران خودرو و فرآیند طراحی تا تولید خودرو 18 ماه تعریف شده است که این زمان یقینا برای پروژه TF21 که در حال توسعه است، از طراحی تا تولید انبوه محقق خواهد شد.

 

ایکوپرس

خودرو ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو حذف شد

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟