تولید بیش از ۱۴۷ هزار دستگاه در گروه صنعتی ایران خودرو

گروه صنعتی ایران خودرو موفق شد، علاوه بر عبور از مرز سه هزار دستگاه تولید روزانه، ۶۰ هزار و ۷۸۳ دستگاه خودرو کامل سواری در خردادماه امسال تولید کند که این عدد در مقایسه با خرداد پنج سال‌ اخیر بی‌سابقه بوده است.
تولید بیش از ۱۴۷ هزار دستگاه در گروه صنعتی ایران خودرو

به گزارش طلانیوز؛ گروه صنعتی ایران خودرو در سه ماهه نخست امسال، با رشد 66 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، موفق به تولید 147 هزار و 23 دستگاه خودرو کامل شده که از این تعداد 145 هزار و 168 دستگاه در حوزه سواری و 1855 دستگاه خودروی تجاری سنگین و نیمه سنگین است.

خودروساز بزرگ کشور، طبق برنامه ریزی و تعهد به مردم و مسوولان، موفق شد از ابتدای خردادماه تولید خودرو ناقص را متوقف کند و در پایان این ماه عدد تولید کامل سواری 60 هزار و 783 دستگاه را با رشد 68 درصدی نسبت به خرداد سال گذشته به ثبت برساند.

دیگران چه می خوانند:

برپایه این گزارش، اعداد مشابه تولید کامل سواری در خرداد امسال در دهه اخیر، خرداد سال‌های 1390 و 1396 بوده، اما در این سال‌ها، بر خلاف شرایط فعلی، صنعت خودرو ایران و جهان با مشکلات و موانعی چون چیپ‌ست و قطعات های‌تک دست به گریبان نبوده است.

بحران جهانی چیپ‌ست که با فراگیری بیماری کووید 19 سبب کمبود اقلام و قطعات الکترونیک و های‌تک در صنعت خودرو شد، علاوه بر کاهش ظرفیت‌های تولید، بسیاری از خطوط در کشورهای غربی را نیز به تعطیلی کشاند. هر چند این مشکل در ماه‌های اخیر کاهش یافته، اما تبعات آن همچنان دامن‌گیر صنعت خودرو کشور است.

گروه صنعتی ایران خودرو در این شرایط موفق به افزایش 68 درصدی تولید کامل در خردادماه امسال نسبت به خرداد سال گذشته شده و در روز پایانی این ماه، سه هزار و 166 دستگاه خودرو کامل را به تولید رسانده است.

 

ایکوپرس

تولید بیش از ۱۴۷ هزار دستگاه در گروه صنعتی ایران خودرو

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟