آغاز رسمی بهره برداری و استخراج به شیوه روباز

عارف باقری با بیان این مطلب گفت: در سال ۱۴۰۰ و با انجام اکتشافات تکمیلی موفق به کشف ذخیره ای بالغ بر ۷۸ هزار متر مکعب و باطله برداری ۲۹۴ هزار متر مکعب به صورت روباز در معدن سرب نخلک شدیم.
آغاز رسمی بهره برداری و استخراج به شیوه روباز

به گزارش طلانیوز، عارف باقری با بیان این مطلب گفت: در سال 1400 و با انجام اکتشافات تکمیلی موفق به کشف ذخیره ای بالغ بر 78 هزار متر مکعب و باطله برداری 294 هزار متر مکعب به صورت روباز در معدن سرب نخلک شدیم.

وی در ادامه افزود: پس از اخذ مجوزهای لازم از سوی  شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و نیز از سوی سازمان صمت استان اصفهان فعالیت و استخراج ماده معدنی از ابتدای سال 1401 رسما کلید خورد.

دیگران چه می خوانند:

باقری خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود میزان تولید کنسانتره سرب مجتمع معدنی سرب نخلک با این خوراک جدید نزدیک به 10 درصد در سال 1401 افزایش  داشته باشد.

مدیر مجتمع معدنی سرب نخلک در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر و با ادامه فعالیت های اکتشافی چند محدوده امید بخش جدید بابت استخراج روباز شناسایی شده، که مطالعات و اقدامات جهت تکمیل نتایج در دست اقدام است.

گفتنی است مجتمع معدنی سرب نخلک از قدیمی ترین معادن فلزی زیر زمینی کشور است که استخراج آن از ابتدا تاکنون به شیوه ه زیرزمینی انجام شده است.

 

روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران

آغاز رسمی بهره برداری و استخراج به شیوه روباز

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟