۲۵۰ هزار تن محصول پتروشیمی بوعلی سینا در سه ماه ابتدای امسال به فروش می رسد

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا با عملکرد خوبی که در تولید و فروش داشته، روی تابلو بورس هم معمولا وضعیت خوبی دارد و کمتر دچار هیجانات موجود در بازار سهام می شود.
۲۵۰ هزار تن محصول پتروشیمی بوعلی سینا در سه ماه ابتدای امسال به فروش می رسد

به گزارش طلانیوز؛ شرکت پتروشیمی بوعلی سینا با عملکرد خوبی که در تولید و فروش داشته، روی تابلو بورس هم معمولا وضعیت خوبی دارد و کمتر دچار هیجانات موجود در بازار سهام می شود. این شرکت که 60 درصد درآمدش از صادرات است، در سال 1400 معادل 50 درصد افزایش در سود عملیاتی نسبت به سال 99 داشته است.

محمد رحیمی پور، مدیر مالی پتروشیمی بوعلی در خصوص وضعیت سودآوری و درآمد این شرکت گفت: در صورتهای مالی حسابرسی نشده شرکت پتروشیمی بوعلی سینا سود هر سهم بیش از 75 درصد نسبت به سود هر سهم در سال 99 افزایش داشته است. همچنین درآمد شرکت 26.4 هزار میلیارد تومان در سال 1400بوده که نسبت به سال قبل بیش از 100درصد افزایش داشته است.

دیگران چه می خوانند:

60 درصد درآمد بوعلی از صادرات است

وی گفت: بیش از 60 درصد درآمد شرکت به مبلغ 14 هزار میلیارد تومان صادراتی بوده است.

رحیمی پور با اشاره به درآمد خوب شرکت نسبت به سال گذشته در خصوص مقدار تولید شرگت گفت: مقدار تولید شرکت در سال 1400 یک میلیون و 900 هزار تن بوده است که نسبت به سال قبل افزایش تولید خوبی داشته است. در سال 1400 با حدود 110 درصد ظرفیت اسمی مجتمع تولید صورت گرفته است.

افزایش 33 درصدی خوراک دریافتی بوعلی

به گفته وی، مقدار خوراک دریافتی در سال 1400 یک میلیون و نهصد و هشتاد و پنج هزار تن شامل، نفتا، میعانات گازی و… بوده که نسبت به سال قبل 33 درصد افزایش دریافتی خوراک داشت.

وی گفت: بر اساس صورتهای مالی حسابرسی نشده سود خالص شرکت در سال 1400 مبلغ 38 هزار میلیارد ریال بوده و حدود 70 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

رشد 50 درصدی سود عملیاتی این پتروشیمی

مدیر مالی شرکت پتروشیمی بوعلی سینا گفت: مقدار تناژ فروش شرکت در سال گذشته حدود یک میلیون و ششصد هزار تن بوده و سود عملیاتی شرکت نسبت به سال 99 حدود50 درصد افزایش داشته است.

مدیرمالی شرکت در پایان گفت: بیش از ٢٥٠هزارتن موجودی محصول داریم که با توجه به شرائط بازار درسه ماهه نخست سال ١٤٠١ بفروش می رسد.

 

 

۲۵۰ هزار تن محصول پتروشیمی بوعلی سینا در سه ماه ابتدای امسال به فروش می رسد

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟