تقسیم ۱۰۰ درصد سود «اروند» بین سهامداران

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی اروند عصر امروز یکشنبه با حضور ۹۹درصد سهامداران در سالن جلسات شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس برگزار شد.
تقسیم ۱۰۰ درصد سود «اروند» بین سهامداران

به گزارش طلانیوز؛ در این جلسه که نمایندگان سهامداران، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، بازرس قانونی و رئیس امور مجامع هلدینگ خلیج فارس حضور داشتند، محمدرضا کریمی مدیرعامل پتروشیمی اروند با قرائت پیامی به نمایندگی از اعضای هیات‌مدیره، تامین مواد اولیه شرکت‌های پائین دستی و صنایع پیرامونی را یکی از ماموریت‌های شرکت پتروشیمی‌ اروند دانست که موجب پویایی و شکوفایی اقتصاد کشور شده است.

وی همچنین حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، تقویت خودکفایی و جاری‌سازی منشور حاکمیتی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس را از دیگر ماموریت‌‌های تعریف شده مجموعه‌ی پتروشیمی اروند دانست که می‌تواند منجر به موفقیت و رضایتمندی روز افزون سهامداران و ذینفعان مجموعه شود.

دیگران چه می خوانند:

کریمی در ادامه جلسه با ارائه نقشه استراتژیک شرکت و برنامه توسعه‌ی شرکت تا افق 1405، آینده‌ی روشن‌تری را برای این شرکت و سهامداران ترسیم و نقش شرکت پتروشیمی اروند در صنعت پتروشیمی کشور را بی‌مانند دانست.

بر اساس ارائه‌ی گزارش محمدرضا کریمی از عملکرد یکساله شرکت پتروشیمی اروند، این شرکت در سال 1400، 6درصد بیشتر از برنامه مصوب سالانه، محصولات ارزشمند خود را تولید و روانه بازار کرده که منجر به توسعه صنایع پائین دستی و افزایش ارز آوری برای کشور شده است.

همچنین بر اساس گزارش ارائه شده سالانه از سوی مدیرعامل پتروشیمی اروند، در سال 1400، یکی از بزرگترین تعمیرات اساسی تاریخ این شرکت اجرایی شده که نتیجه آن افزایش تولید و در نتیجه سودآوری بیشتر شرکت در سال 1401 خواهد شد.

کریمی در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی اروند، روند عرضه محصولات مجتمع پتروشیمی اروند در بازار داخل و صادراتی را افزایشی دانست و گفت: حجم فروش محصولات شرکت از 867 هزار تن در سال 1396 به بیش از 1میلیون تن در سال 1400 رسیده که منجر به افزایش فروش خالص پتروشیمی اروند از 16هزار و 800 میلیارد ریال در سال 96 به بیش از 157هزار میلیارد ریال در سال 1400 شده است.

بر اساس اعلام مدیرعامل شرکت پتروشیمی اروند، سود ناخالص «اروند» از 5‌هزار و 600 میلیارد ریال در سال 1396 به بیش از 86هزار میلیارد ریال در سال 1400 افزایش یافته و در سال 1400 سود خالص پس از کسر مالیات به بیش از 67 هزار میلیارد ریال رسیده که در تاریخ فعالیت این شرکت بی‌مانند‌ بوده است.

کریمی در ادامه‌ی ارائه گزارش سالانه شرکت، کنترل هزینه‌‌ها و موفقیت در افزایش فروش را از دلایل بالاتر بودن میانگین نسبت سود ناخالص و خالص شرکت پتروشیمی اروند نسبت به میانگین صنعت پتروشیمی کشور دانست و گفت: بازدهی فروش نیز در پتروشیمی اروند نسبت به میانگین صنعت پتروشیمی کشور بالاتر است.

با اعلام مدیرعامل شرکت پتروشیمی اروند، این شرکت در سال 1400 از وارد کننده ‌ی محصول EDC به یکی از صادر کنندگان اصلی این محصول به بازارهای جهانی تبدیل شده که علاوه بر نیاز خود، به عنوان مادر پتروشیمی‌های غدیر و بندرامام وظیفه‌ی تامین خوراک شرکت‌های پیرامونی را برعهده دارد.

پرداخت و تسویه مطالبات و تسهیلات دریافتی شرکت پتروشیمی اروند از بانک‌ها، نوسازی الکترولایزرها، نصب مبدل 22001، راه‌اندازی دکانتر سانتریفیوژ، رفع گرفتگی مبدل‌های کمپرسور واحد PVC و تعمیرات اساسی مجتمع پتروشیمی اروند نیز از دیگر اقدامات ارزشمند این شرکت در سال 1400 عنوان شد که همگی آنان با بهره‌گیری از شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی به سرانجام رسیده و بیش از 3.7 میلیون یورو صرفه اقتصادی برای شرکت داشته است.

در ادامه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی اروند، محمدرضا کریمی با اعلام جزئیات طرح توسعه ی این شرکت که آماده‌ی تصویب در هیات مدیره‌ی گروه صنایع پتروشیمی است به عنوان طرحی برای پایان خام فروشی، توسعه‌ی صنایع پائین دستی، اشتغال آفرینی و افزایش تاب آوری شرکت پتروشیمی اروند یاد کرد و گفت: با اجرای این طرح که یک کارخانه بزرگ PVC خواهد بود، اجرای پروژه‌ی بسته‌بندی FFS، اجرای خط لوله سوم آب‌نمک و مشارکت در مگا پروژه‌ی الماس ماهشهر را خواهیم داشت که می‌تواند تضمین‌کننده‌ی‌ ارزش و نقش شرکت پتروشیمی اروند در صنعت کشور باشد.

در پایان مجمع عمومی عادی سالیانه  پتروشیمی اروند که با تحسین عملکرد شرکت از سوی سهامداران همراه بود، حدود 100‌درصد سود سهام تقسیم به ازای هر سهم 5.500 ریال تعیین شد.

تقسیم ۱۰۰ درصد سود «اروند» بین سهامداران

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟