تولید ۲ میلیون متر مکعب آب در سال با بازیابی آب شور و پساب‌های صنعتی

با افتتاح طرح اسمز معکوس ثانویه RO۲ درصد بازیابی آب از پساب ۷۰ درصد افزایش می‌یابد و در سال معادل تولید بیش از ۲ میلیون متر مکعب آب است.
تولید ۲ میلیون متر مکعب آب در سال  با بازیابی آب شور و پساب‌های صنعتی

به گزارش طلانیوز، مدیر انرژی و سیالات مجتمع فولاد سبا با اشاره به طرح اسمز معکوس اولیه RO1 که در این بخش آب شور  بازیابی و قابل استفاده می‌شود، از کاهش میزان مصرف آب و تولید 2 میلیون متر مکعب آب در سال با بازیابی پساب صنعتی در مجتمع فولاد سبا خبر داد.

علیرضا شریفی کارشناس فرایند سیالات سبا در این باره بیان داشت: اسمز معکوس RO2 ثانویه بازیابی  70 درصدی پساب‌های صنعتی برگشت داده شده از مرحله RO1 اولیه است که این میزان بالغ بر 120 متر مکعب بر ساعت یعنی حدود یک هفتم مصرف آب صنعتی فولاد سبا را شامل می‌شود.

دیگران چه می خوانند:

همچنین پژمان پاکروان درباره چگونگی کاهش مصرف انرژی در این طرح افزود: در طرح موجود از فیلترهای 5 و 10 میکرون به همراه پمپ‌های پیشرفته پیستونی استفاده شده که در جای دیگری از ایران به کار نرفته است.

داریوش دریابار با بیان این که اجرای این طرح تاثیر قابل توجهی در کیفیت و میزان بازچرخانی پساب‌های صنعتی و بهداشتی خواهد داشت، افزود: یکی از اهداف اجرای طرح اسمز معکوس ثانوی Ro2 تکمیلی این بوده تا در مصرف آب صنعتی به میزان 20 درصد کاهش داشته باشیم و میزان مصرف را از 2/8 مترمکعب بر تن به 2/2 متر مکعب بر تن برسانیم.

با اجرای این طرح بیش از 70 درصد آب برگشت شده صنعتی بازیافت می‌شود که این مقدار در سال به بیش از 2 میلیون متر مکعب خواهد رسید.

 

تولید ۲ میلیون متر مکعب آب در سال با بازیابی آب شور و پساب‌های صنعتی

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟