شناسایی و دستگیری 18 عامل انتشار شایعه تجاوز به یک خانم قشمی در فضای مجازی

طلانیوز: با هوشیاری و تلاش شبانه روی کارشناسان پلیس فتا استان هرمزگان تعداد 18 نفر از عاملان انتشار شایعه تجاوز چند تبعه خارجی به یک خانم در شهرستان قشم در فضای مجازی ،شناسایی و دستگیر شدند.
شناسایی و دستگیری 18 عامل انتشار شایعه تجاوز به یک خانم قشمی در فضای مجازی
به گزارش طلانیوز: معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان هرمزگان در مصاحبه خبری در تشریح این موضوع گفت: در پی انتشار یک گزارش خبری کذب و شایعه مبنی بر تجاوز جند تبعه خارجی به یک خانم قشمی و همچنین انتشار خبر یورش برخی از شهروندان قشمی به منازل این اتباع در قشم ، بلافاصله پیگیری موضوع بصورت ویژه در دستور  کار کارشناسان انتظامی و پلیس فتا استان و شهرستان قشم قرار گرفت .

وی افزود: با بررسی‌های  دقیق صورت گرفته و رصد دقیق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی توسط کارشناسان پلیس فتا استان مشخص شد این خبر بصورت ساختگی و دروغین و صرفا با قصد ایجاد تشویش در اذهان و افکار عمومی از سوی برخی از معاندین و دشمنان قسم خورد نظام و انقلاب و ایجاد خدشه و شکاف در روابط سیاسی دو کشور مسلمان که سال ها روابط صمیمی با هم دارند ،  در فضای مجازی منتشر شده است.

سرهنگ موسی عرب بیان داشت : با تلاش همه جانبه کارشناسان پلیس فتا و بهره گیری از شیوه های نوین پلیسی تعداد 18  نفر از عاملان انتشار این گزارش کذب  و شایعه در فضای مجازی  که 14 نفر در شهرستان قشم و 4 نفر آنان خارج از استان  و در شهرستان های جهرم ، شیراز گناوه و بوشهر بودند شناسایی و دریک عملیات ضربتی  دو نفر از عاملان در قشم دستگیر و تلاش پلیس برای دستگیری دیگر متهمان ادامه دارد .

دیگران چه می خوانند:

کارشناس اجتماعی پلیس هرمزگان اظهار داشت:  با بررسی های صورت گرفته متأسفانه این خبر با همین عناوین و ادبیات بدون کم و زیاد کردن حتی یک کلمه در سال های 93 و 95 نیز بصورت خلاف واقع و کذب به قصد تشویش افکار عمومی در استان یزد در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان هرمزگان با بیان اینکه عاملان انتشار این شایعه قطعا به زودی به اشد مجازات خواهند رسید ، از عموم مردم فهیم استان خواست به اخبار و گزارش های بی اساس منتشره در فضای مجازی هیچ گونه توجهی نکرده و ضمن پرهیز از دامن زدن و بازنشر این گونه اخبار و شایعات  ، اخبار صحیح و موثق را از سایت ها و کانال‌های رسمی و سازمانی دریافت کنند.

 

خبرگزاری فارس

شناسایی و دستگیری 18 عامل انتشار شایعه تجاوز به یک خانم قشمی در فضای مجازی

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟