واکنش رئیس‌جمهور نسبت به حوادث اخیر | رئیس‌جمهور موضع خود در حوادث اخیر را اعلام کرد

ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور کشور امروز در صحن علنی مجلس حضور یافت و مواضع خود را نسبت به حوادث اخیر اعلام کرد.
واکنش رئیس‌جمهور نسبت به حوادث اخیر | رئیس‌جمهور موضع خود در حوادث اخیر را اعلام کرد

به گزارش طلانیوز؛ رئیس‌جمهور ایران، عالی‌ترین مقام رسمی کشور ایران بعد از رهبر است که با رای مردم از میان نامزدان تأیید صلاحیت شده توسط شورای نگهبان انتخاب می‌شود. مطابق با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، رئیس‌جمهور مسئولیت اجرای قانون اساسی و ریاست قوهٔ مجریه را عهده‌دار است. امضای عهدنامه‌ها، موافقت‌نامه‌ها و مسائل مربوط به دیگر کشورها و سازمان‌های بین‌المللی، برنامه‌ریزی ملی، بودجه و وظیفه برخی از گماشتن‌های دولتی، مانند گماشتن وزیران، استانداران و سفیران تابع تصدیق مجلس شورای اسلامی، از جملهٔ وظایف رئیس‌جمهور است. همچنین رئیس‌جمهور در ایران رئیس شورای عالی امنیت ملی، رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس شورای عالی فضای مجازی نیز هست.

رئیس‌جمهور امروز در جلسه علنی مجلس حاضر شد. ابراهیم رئیسی در ابن جلسه ضمن سخنرانی مواضع خود را درباره‌ی حوادث اخیر کشور بیان کرد.

دیگران چه می خوانند:

ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور که برای دفاع از محمدهادی زاهدی‌وفا، وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی رفته است، از دقایقی پیش صحبت‌های خود را در صحن مجلس آغاز کرد.

رئیس‌جمهور دلیل خشم دشمن از ملت ایران را پیشرفت کشور با وجود تحریم‌ها و موانع ایجاد شده دانست و با اشاره به حوادث اخیر گفت: حضور میلیونی مردم در صحنه دفاع از ارزش‌ها، دشمن را در توطئه‌ای که علیه ایران اسلامی طراحی کرد، ناکام گذاشت.
ابراهیم رئیسی گفت: قبل از ورود به بحث وزیر پیشنهادی، با توجه به حوادث و قضایای اخیر لازم می‌دانم نکاتی محضر ملت عزیز ایران و نمایندگان مردم در مجلس عرض کنم.

وی افزود: باید نسبت به مردم بسیار با بصیرت، زمان‌شناس و دشمن‌شناس، شاکر خداوند باشیم که حقیقتاً جلوه دیگری از بصیرت و زمان‌شناسی و دشمن‌شناسی خود را نشان دادند و دشمنان را در این فتنه ناکام گذاشتند. باید شکرگذار باشیم که هدایت‌های امام و رهبری همواره مورد توجه مردم بوده است و حضور میلیونی مردم در خیابان‌ها و حضورشان در صحنه دفاع از ارزش‌ها، حقیقتاً دشمن را ناکام گذاشت.

رئیس جمهور با اشاره به هدایت‌ها و رهنمودهای حکیمانه روز گذشته مقام معظم رهبری گفت: تحلیل جامع ایشان نسبت به حوادث اخیر برای همه انسان‌های فهیم و صاحب بصیرت قابل درک و استفاده بود که با تحلیل شرایط تبیین کردند چرا آمریکا ورژیم صهیونیستی علیه ملت ایران توطئه و بلوا می‌کنند و علت آن را در حال پیشرفت بودن کشور عنوان کردند و این‌که دشمن نمی‌خواهد کشور پیشرفت داشته باشند.
آیت‌الله رئیسی دلیل خشم دشمن از ملت ایران را آن دانست که با وجود همه تحریم‌ها و تهدیدها، کشور مسیر پیشرفت را طی می‌کند و به همه تحریم‌ها و موانع ایجاد شده بی توجه است.

رئیس‌جمهور با اشاره به تلاش کشور در خنثی سازی تحریم‌ها، اظهار داشت: دشمن رسما می‌گوید فشارهای حداکثری مفتضحانه شکست خورده و رسما اعتراف می‌کند و تحریم ها علیه ملت ایران کارساز نبوده که اینها جای شکرگذاری دارد.

وی با اشاره به موفقیت شرکت های ایرانی در تولید واکسن کرونا و یادآوری اینکه 6 شرکت ایرانی به صورت مستقل و دو شرکت با همکاری به تولید واکسن دست یافتند، اظهار داشت: دشمن نسبت به این پیشرفت‌ها خشمگین است و می بیند در شرایطی که برخی ایالت‌های آمریکا و کشورهای اروپایی در وضعیت قرمز کرونا به سر می برد وضعیت ایران در کرونا طوری است که روزهای بی فوتی را پشت سر گذرانده و امروز به حداقل ممکن رسیده است.

آیت‌الله رئیسی خاطرنشان کرد: دشمن می خواست همه زندگی ما حتی آب خوردن به قرارداد و برجام و مساله تحریم‌ها بند شود اما امروز به رغم کمبود نزولات آسمانی در برخی مناطق کشور در جهت مدیریت آب تلاش شد.

وی افزود: وضعیت طرح‌هایی مانند آب خوزستان که 4 ساله بود ظرف چند ماه به دست جوانان برومند شرایط را به نحوی کرد امروز مشکل آب شرب استان خوزستان حل شده باشد.

رییس جمهور با بیان اینکه امروز تصمیم و اراده دولت در برنامه ریزی ها و طرحها رفع نگرانی مردم است، ادامه داد: طرح آبرسانی به همدان، طرحی 17 ساله بود اما اکنون ظرف چند ماه در آستانه بهره برداری است و آبرسانی به سنندج که مردم سالها چشم انتظار آن بودند، حل می شود.

منبع: ایرنا

واکنش رئیس‌جمهور نسبت به حوادث اخیر | رئیس‌جمهور موضع خود در حوادث اخیر را اعلام کرد

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟