پیش‌بینی هواشناسی 3 آذر 1401 | جزئیات نقشه هواشناسی کشور و آخرین وضعیت آلودگی هوای تهران

پیش‌بینی هواشناسی امروز پنجشنبه، 3 آذر 1401 در استان‌های مختلف توسط سازمان هواشناسی منتشر شده است.
پیش‌بینی هواشناسی 3 آذر 1401 | جزئیات نقشه هواشناسی کشور و آخرین وضعیت آلودگی هوای تهران

به گزارش طانیوز؛ پیش‌بینی هواشناسی امروز در برخی استان‌ها همراه با بارش باران منتشرش ده است. پیش‌بینی هواشناسی توسط سازمان هواشناسی منتشر می‌شود. هواشناسی از امروز کاهش دما را پیش‌بینی کرده است. پیش‌بینی هواشناسی امروز پنجشنبه، 3 آذر 1401 را در طلانیوز بخوانید.

آسمان تهران روز گذشته آفتابی و در برخی ساعات ابری پیش‌بینی شده بود و دما در طول شب از هفت درجه به مرور و در طول روز به بیست درجه می‌رسد. آب و هوای تهران دیروز در برخی مناطق در محدوده ناسالم برای همه و در برخی مناطق دیگر ناسالم برای گروه‌های حساس است.

دیگران چه می خوانند:

بر اساس آخرین پیش‌‌بینی هواشناسی از دیروز تا شنبه (5 آذر ماه) با روند کاهشی دمای هوا مواجه خواهیم بود.

آسمان تهران فردا (3 آذر ماه) آفتابی با حداقل دمای 7 و حداکثر دمای 18 درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (4 آذر ماه) آفتابی و در برخی ساعات ابری با حداقل دمای 8 و حداکثر دمای 17 درجه سانتیگراد و برای روز شنبه (5 آذر ماه) هم آفتابی و در برخی ساعات ابری با حداقل دمای 8 درجه و با حداکثر دمای 17 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

آخرین وضعیت آلودگی هوای تهران


بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا هم اکنون شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» بر روی عدد 140 یعنی در برخی مناطق در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و در برخی مناطق دیگر در شرایط ناسالم برای همه قرار دارد.

همچنین آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 139 بود و کیفیت هوا در شرایط ناسالم قرار داشت.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت چهارشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم در بیشتر مناطق خواهد شد.

با توجه به عدم وزش باد مؤثر تا صبح فردا (3 آذرماه) همزمان با افزایش تردد خودروها افزایش غلظت آلاینده‌ها و تداوم برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نیست.

با توجه به استمرار آلودگی هوا در تهران، در تمامی مدارس پایتخت، آموزش امروز چهارشنبه دوم آذر 1401 به صورت مجازی برگزار می‌شود.

سازمان هواشناسی کشور برای کاهش آسیب‌های احتمالی کاهش تردد خودرو‌ها و کنترل فعالیت واحد‌های صنعتی، مدیریت منابع آلاینده، تاکید بر عدم تردد غیرضروری برای تمام گروه‌ها، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده‌ها تا حد بسیار ناسالم را توصیه می‌کند.

وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده


سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم آلودگی هوا در 7 شهر صنعتی و پُرجمعیت کشور از ورود سامانه بارشی به کشور طی روز جمعه و آغاز بارش باران و برف خبر داد.

مطابق پیش بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی 2 روز آینده در شهر‌های صنعتی و پُرجمعیت تهران، کرج، مشهد، تبریز، ارومیه، اراک و اصفهان انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا ادامه داد.

روز جمعه با ورود سامانه بارشی از شمال غرب، غرب و به‌تدریج دامنه و ارتفاعات البرز غربی بارش باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش بینی شده است.

روز شنبه با تقویت سامانه بارشی علاوه بر مناطق ذکر شده، در بخش‌هایی از جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و سواحل غربی دریای خزر بارش باران و برف روی می‌دهد.

منبع: فرارو

پیش‌بینی هواشناسی 3 آذر 1401 | جزئیات نقشه هواشناسی کشور و آخرین وضعیت آلودگی هوای تهران

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟