با طرح‌های توسعه‌ای اروند، دوران جدیدی در این پتروشیمی آغاز می‌شود

طلانیوز: مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در رأس هیاتی از مدیران صنعت پتروشیمی در مجتمع پتروشیمی اروند حضور یافت و با مدیران این شرکت نشست صمیمانه‌ای برگزار کرد.
با طرح‌های توسعه‌ای اروند، دوران جدیدی در این پتروشیمی آغاز می‌شود
به گزارش طلانیوز: حسن نشان زاده مقدم در این نشست با سرآمد دانستن شرکت پتروشیمی اروند در حل مشکلات و رسیدن به ثبت رکوردهای جدید در تولید و فروش محصولات گفت: بدهی‌هایی که از زمان پروژه انباشت شده بود را تسویه کردیم و اکنون در آستانه عرضه اولیه در بازار سرمایه هستیم.

مدیرعامل پتروشیمی اروند افزود: اکنون تنها تولید کننده EPVC خاورمیانه هستیم و دارای سهم در مجتمع‌های تولید کننده کلر دنیا هستیم که چند شرکت منطقه را نیز از این حیث تأمین می‌کنیم.

وی تصریح کرد: در چشم انداز شرکت نیز طرح‌های توسعه را در نظر داریم تا بتوانیم کشور را از واردات برخی محصولات بی‌نیاز کنیم و در کنار آن ارزآوری برای کشور را به ارمغان آوریم.

دیگران چه می خوانند:

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در این نشست صمیمانه با قابل توجه دانستن دست‌آوردهای شرکت پتروشیمی اروند در ۳ ساله گذشته، تحولات به وجود آمده در این مجتمع را حاصل مدیریت و عملکرد کارکنان این مجموعه دانست و گفت: مدیریت این مجموعه یکی از نیروهای خدوم و مبتکر صنعت پتروشیمی است و اکنون با طرح‌های توسعه‌ای که برای شرکت پیش‌بینی شده، شاهد آغاز دوران جدید برای شرکت پتروشیمی اروند خواهیم بود.

وی افزود: به صورت ویژه شرکت ملی صنایع پتروشیمی در کنار مجموعه پتروشیمی اروند خواهد بود تا شاهد ثبت و استمرار رکوردهای جدید در تولید و فروش محصولات این شرکت باشیم.

شاهمیرزایی تصریح کرد: توقع از آقای «نشان‌زاده» هم این بوده که یک کار «نشان‌دار» در صنعت پتروشیمی از خود به‌جای گذارد و اکنون شاهد تغییرات اساسی در شرکت پتروشیمی اروند هستیم که جای تقدیر دارد.

وی در ادامه تاکید کرد: پیشنهاد داریم، در توسعه و سرمایه‌گذاری به سمت طرح‌هایی برویم که ما را از خارج از کشور بی‌نیاز کنند تا بتوانیم به خود متکی باشیم و در ایام‌الله دهه فجر بهترین زمان برای یک آغاز در این زمینه است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران افزود: همکاران خلاق پتروشیمی اروند کارهای بزرگی انجام دادند و ثابت کردند در کنار تولیدی بودن، فن‌آور هستند و باید به سمت ایده پردازی برای هدف‌گذاری‌های مهم ایجاد واحدهای تکمیل زنجیره برویم.

شاهمیرزایی در میان صحبت‌های خود با اشاره به تغییرات در رأس هلدینگ خلیج فارس، تغییرات جدید را آغاز دوره جدید برای این مجموعه تعریف کرد و گفت: بنا بود سهم دولت در هلدینگ خلیج فارس واگذار شود که بنا به ملاحظاتی، تجدید نظر شد و سهم دولت در هلدینگ باقی خواهد ماند.

وی در پایان سخنان خود با عزت آفرین و افتخار آفرین خواندن اقدامات شرکت پتروشیمی اروند که منجر به ثبت رکوردهای جدید در تولیدات زنجیره کلر و PVC شده است قدردانی کرد و گفت این حاصل تلاش‌های همه کارکنان به رهبری مدیریت این شرکت است.

 مدیرتولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در ادامه نشست با اشاره به افزایش مستمر تولید در مجتمع پتروشیمی اروند و برنامه این مجتمع برای تحقق ظرفیت بیش از ۹۰ درصد، این هدف را قابل دسترس خواند و گفت: مشکلاتی که در سال‌های گذشته در صنعت پتروشیمی احساس می‌کردیم را شرکت پتروشیمی اروند با حمایت از تکنولوژی‌های ساخت داخل در آند و کاتدها برطرف کرد و اکنون به نقطه‌ای رسیده که توانسته التهاب بازار کشور در محصول پی‌وی‌سی را برطرف کند و این تنها با افزایش تولید و عرضه در بازار محقق شد.

وی افزود: واحد کلرآلکالی پتروشیمی اروند در مقیاس جهانی دیده می‌شود و کشور به کاستیک این شرکت نیازمند است و پتروشیمی اروند مانند یک مادر می‌ماند که شرکت‌های دیگر را تغذیه می‌کند.

میرهاشمی در ادامه با اشاره به طرح‌های شرکت پتروشیمی اروند برای توسعه مجتمع گفت: با توسعه شرکت و واحد دوم پی‌وی‌سی، علاوه بر نیاز کشور، اروند با ارزش افزوده بیشتری وارد بازار سرمایه خواهد شد که می‌تواند برای سهامداران هم اتفاق قابل توجه ای باشد.

مدیرتولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی همچنین تعمیرات اساسی در این شرکت را بسیار ارزشمند خواند و تاکید کرد: تعمیرات اساسی پیش‌نیازهایی دارد و در دوره تعمیرات نیز زحمات شبانه روزی می‌طلبد که باید خداقوت گفت و مطمئنیم در پایان تعمیرات با افزایش تولید، این خستگی رفع خواهد شد و امیدواریم با افزایش تولید، رکوردهای پتروشیمی اروند مستمراً افزایش یابد، همانگونه که در سال‌های گذشته مستمراً شاهد افزایش تولید مجتمع بوده‌ایم و امیدواریم این روند تا بالاتر از ظرفیت اسمی ادامه یابد.

میرهاشمی در پایان با گواه به تغییر ملموس در کیفیت محصولات پتروشیمی اروند تاکید کرد: امروز شرکت پتروشیمی اروند به نقطه‌ای رسیده که مشتریان از آن رضایت‌مند هستند که این موارد ارزشمند حاصل تغییراتی ست که طی سالهای گذشته در سیاست‌گذاری این مجتمع لحاظ شده است.

 

روابط عمومی پتروشیمی اروند

با طرح‌های توسعه‌ای اروند، دوران جدیدی در این پتروشیمی آغاز می‌شود

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟