پایان اولین جشنواره بین‌المللی سرود فجر

اولین جشنواره بین‌المللی سرود فجر که با حمایت همراه اول آغاز به‌کار کرده بود، با قرائت پیام رهبر معظم انقلاب و معرفی گروه‌های برگزیده به کار خود پایان داد.
پایان اولین جشنواره بین‌المللی سرود فجر

به گزارش طلانیوز و به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، اولین جشنواره ملی و بین‌المللی سرود فجر که بهمن ماه سال گذشته با حمایت همراه اول آغاز به کار کرده بود، عصر روز چهارشنبه 22 تیر 1401، با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان و با معرفی گروه‌های برگزیده در تالار وحدت تهران به کار خود پایان داد.

در این جشنواره 2,600 گروه با حدود 25 هزار عضو شرکت کردند که در مجموع 3,800 اثر ارسال شد.

دیگران چه می خوانند:

در نهایت 555 گروه پذیرفته شدند و در 31 استان اجرای زنده انجام شد و 70 گروه انتخاب شدند که در مراسم امروز برگزیدگان معرفی شده و مورد تقدیر قرار گرفتند.

سرود «سلام فرمانده» نیز به عنوان سرود سال در اولین جشنواره سرود فجر انتخاب شد.

همچنین در این مراسم پیام رهبر معظم انقلاب به اختتامیه اولین جشنواره ملی و بین‌المللی سرود فجر قرائت شد. متن پیام ایشان بدین شرح است: «سرود یکی از ظرفیت‌های هنری گران‌بها برای گسترش ارزش‌های معرفتی و عملی است. ترکیب بدیعِ شعر و صدا و آهنگ در اجرای دسته‌جمعی، راز اثرگذاری استثنایی سرودهای مذهبی و ملّی در همه جای جهان است، و بحمدالله ذوق و سلیقه و هنر ایرانی، در این بخش هم توانسته است کشور عزیز ما را در شمارِ سرآمدان قرار دهد. اکنون با تشکر از دست‌اندرکاران ترویج سرود، آنان را به زبده‌گزینی در همه‌ اجزای سه‌گانه‌ یادشده و نیز پرهیز از دنباله‌روی‌های زیان‌بار، و نیز انتخاب موضوعات ارزشی اسلامی و انقلابی و ملّی توصیه می‌کنم.»

پایان اولین جشنواره بین‌المللی سرود فجر

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟