ابراز تأسف هومن سیدی از حرکت جنجالی اش | هدیه ای که به کام هومن سیدی تلخ شد

هومن سیدی از دادن جایزه سیمرغ بلورینش به حسن روحانی در سال 1395 ابراز شرمساری کرد.
ابراز تأسف هومن سیدی از حرکت جنجالی اش | هدیه ای که به کام هومن سیدی تلخ شد

هومن سیدی  متولد سال 1359 است.  هومن سیدی  در رشت به دنیا آمد.  هومن سیدی  در سال 1385 با آزاده صمدی ازدواج کرد و در سال 1392 از او جدا شد.  هومن سیدی  برای بار دوم با بیتا اصلانی ازدواج کرد. بیوگرافی کامل  هومن سیدی  را در ادامه می خوانید.

هومن سیدی که دو هفته پیش برای کارگردانی  فیلم "جنگ جهانی سوم" جایزه بهترین فیلم بخش افق های جشنواره ونیز را تصاحب کرد، دوم مهر با انتشار تصویر خودش درحالی که در اختتامیه جشنواره فجر سال 1395 سیمرغ بلورینش را تقدیم رئیس جمهور پیشین، حسن روحانی، می کرد، نوشت:

دیگران چه می خوانند:

این ننگ برای من هیچ گاه پاک نخواهد شد.
انزجار دارم از خودم، از اینکه ساده لوحانه برای فردای بهتر قدمی در مسیر برداشتم.

از خود شرمسارم و هیچ گاه خود را نخواهم بخشید.

یادم است چقدر ساده گول دادن امید را خوردیم.

ننگ بر من

من هومن سیدی

فرزند ایرانم

و کنار تمام

زنان و مادران ایران زمین هستم.

و این تصویر قدیمی او بار دیگر به جنجالی پر سر و صدا در فضای مجازی تبدیل شد و واکنش های زیادی به دنبال داشت.

زندگینامه هومن سیدی هنرپیشه و کارگردان سینما
نام :هومن
نام خانوادگی :سیدی
تاریخ تولد :8 آذر ماه 1359
محل تولد :رشت
همسر سابق : آزاده صمدی
همسر دوم :بیتا اصلانی

هومن سیدی پس از پایان دبیرستان و دریافت دیپلم گرافیک کار خود را با حضور در کلاس های انجمن سینمای جوان رشت و ساخت چند فیلم کوتاه آغاز کرد. سپس به تهران آمد و در کلاس های بازیگری کارنامه به مدیریت پرویز پرستویی شرکت کرد. او فرزند دوم خانواده است و 2 برادر (حامد و هامون) و یک خواهر (هیلدا) دارد.
ازدواج  هومن سیدی با بیتا اصلانی

هومن سیدی پس از به دینا آمدن دخترش نیز خبری از ازدواج خود منتشر نکرد اما در پستی اینستاگرامی به حضور یک نفر در زندگی خود و به دنیا آمدن دخترش اعتراف نمود.

ازدواج هومن سیدی با آزاده صمدی
سیدی در سال 1385 با آزاده صمدی ازدواج کرد و در سال 1392 از او جدا شد.

همبازی شدن همون سیدی با رضا کیانیان

هومن سیدی در اوایل دهه هشتاد در فیلم یک تکه نان با رضا کیانیان همبازی شد و سپس نقش کوتاهی را در چهارشنبه سوری اصغر فرهادی ایفا کرد. او نقش اصلی پابرهنه در بهشت بهرام توکلی را بازی کرد. این فیلم اولین فیلم بلند بهرام توکلی بود که باعث شهرت او شد و سیدی هم کاندیدای جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد در جشن خانه سینما شد.

بازی های هومن سیدی در تئاتر

هومن سیدی در زمینه تئاتر در همسایه آقا و مشروطه بانو دو اثرحسین کیانی به ایفای نقش پرداخت. از کارهای او در تلویزیون می توان به سریال های راه بی پایان همایون اسعدیان و تا ثریا ساخته سیروس مقدم و تله فیلم های سایاب محمدعلی سجادی و اگر باران ببارد روح الله حجازی اشاره کرد. از دیگر فیلم هایی که در کارنامه هنری او به چشم می خورد به این فیلم ها می توان اشاره کرد :شب بیرون، خط ویژه مصطفی کیایی ، نیمرخ ها ساخته ایرج کریمی، در مدت معلوم، پل خواب، مادری، کمدی انسانی، مصادره و طلا ساخته پرویز شهبازی. هومن سیدی برای بازی در فیلم من دیه گو مارادونا هستم جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل را از جشنواره فیلم فجر و انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران گرفت.

کارگردانی هومن سیدی

هومن سیدی پس از ساخت چند فیلم کوتاه (از جمله 35 متری سطح آب و دندان آبی که به خاطر آن ها جوایز متعددی از جشنواره فیلم کوتاه تهران کسب کرد) اولین فیلم بلند خود را در سال 1389 با نام آفریقا کارگردانی کرد. این فیلم در بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر (بخش آثار ویدئویی) جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش اول زن (آزاده صمدی) را از آن خود کرد. سیدی به غیر از کارگردانی، به عنوان نویسنده و تدوینگر نیز در این اثر حضور داشت.

هومن سیدی 

هومن سیدی کارگردان فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

شهاب حسینی یکی از بازیگران این فیلم است که تنها ده کلمه دیالوگ می گوید و کم دیالوگ ترین نقش اصلی عمرش را بازی می کند. منتقدان سینمای ایران آفریقا را در زمرهٔ آثار سینمای نئو نوآر ایران برشمرده اند. همچنین برخی هومن سیدی را ادامه دهنده سینمای اجتماعی اصغر فرهادی می دانند (البته با دکوپاژ و قاب بندی های متفاوت و غیرکلاسیک) او نویسنده و کارگردان تئاتر روایت ناتمام یک فصل معلق بوده است.

معرفی بازیگران مشهور به سینما توسط هومن سیدی

از دیگر فعالیت های او آموزش هنرجویان بازیگری در آموزشگاهش است. او در فیلم هایش بازیگران جدیدی مثل امیر جدیدی و یسنا میرطهماسب را به سینمای ایران معرفی کرد. فیلم های هومن سیدی در مقام کارگردان عبارتند از آفریقا، سیزده، اعترافات ذهن خطرناک من، خشم و هیاهو و مغزهای کوچک زنگ زده. وی بعد از موفقیتهای داخلی و بین المللی، دکترای افتخاری کارگردانی از شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی دریافت کرد.

منبع : همشهری آنلاین

ابراز تأسف هومن سیدی از حرکت جنجالی اش | هدیه ای که به کام هومن سیدی تلخ شد

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟