بهترین مدل های صندلی چوبی در صنایع چوبی آنیل

یکی از وسایل پر کاربرد در هرخانه ای صندلی چوبی می باشد و همواره در طراحی دکوراسیون مبلمان یکی از مهم ترین بخش ها به حساب می آید. صنایع چوبی آنیل تولید کننده انواع صندلی چوبی در خدمت مشتریان عزیز میباشد.
بهترین مدل های صندلی چوبی در صنایع چوبی آنیل

یکی از وسایل پر کاربرد در هرخانه ای صندلی چوبی می باشد و همواره در طراحی دکوراسیون مبلمان یکی از مهم ترین بخش ها به حساب می آید. براساس لغت نامه ی دهخدا و به نقل از استاد بهار صندلی یا سندلی یک واژه اتریشی می باشد که وارد زبان فارسی شده است. همچنین در همان جا امده است که صندلی ،چهارپایه ی پشتی داری است که روی آن می نشینند.

صندلی چوبی دارای انواع متفاوتی هستند و با کوچک ترین تغییر در طراحی صندلی چوبی می توان انواع مختلفی از آن را در طرح ها و رنگ های مختلف تولید کرد.

دیگران چه می خوانند:

صندلی چوبی راحتی یا راک

این صندلی بسیارزیبا مورد علاقه آمریکایی ها می باشد. در اواخر قرن 18 میلادی فردی در امریکا آن را طراحی کرد تا به توان با آسایش و دریافت حس خوب روی آن نشست و به تماشای تلویزیون و خواندن کتاب مشغول شد. این صندلی در خانه آمریکایی ها جایگاه خاصی دارد. صندلی راحتی یا راک دارای یک نشیمن گاه و دو پایه به حالت گهواره ای می باشد از این رو چون حالت گهواره ای دارد به آن صندلی گهواره ای هم میگویند.

برای خرید صندلی راک اگر قرار است در نشیمن  از آن استفاده کنید بهتر است جنس چوب افرا و بلوط باشد و اگر قصد استفاده از آن را برای باغ و آلاچیق و تراس دارید بهتر است به سراغ چوب هایی مانند چوب درخت گیلاس برزیلی و یا چوب درخت سرو بروید چرا که این جنس چوب در اثر آب و هوا و تغییرات آن، شکل خود را از دست نمی دهد.

صندلی راک

 نکاتی در هنگام خرید صندلی راک چوبی

نشیمن گاه راحتی داشته باشد و از نشستن بر روی آن احساس راحتی کنید.

1- ببینید که دسته های صندلی دارای ارتفاع مناسبی باشد و از گذاشتن دست ها بر روی آن احساس اذیت نداشته باشید.

2- بررسی کنید که پایه ها و کفه ی صندلی مقاوم باشد و توانایی تحمل وزن را داشته باشند

3-حتما قبل از خرید بر روی صندلی نشسته و امتحان کنید که می توان به راحتی پشت خود را به پشتی صندلی تکیه داد؟ و پشتی صندلی از انعطاف لازم برخورداراست ؟

4- بررسی کنید که صندلی از نوسان یکسانی برخوردار باشد و هنگام نوسان رفت و برگشتی آن احساس افتادن نمی کنید ؟ و برای حرکت آن نیاز به فشار نیست و خود با فشار اولیه نوسان را طی می کند ؟

اگر می خواهید صندلی شما ماندگاری بیشتری داشته باشد به سراغ صندلی بروید که به جای چسب از بست برای اتصال اجزای آن اسفاده شده است.

5-صندلی های راحتی یا راک را بسته به نوع پشتی آن  که عمودی باشد یا افقی و یا پشت نردبانی و جلای به کار رفته در آن در انواع مختلفی تولید می کنند.

صندلی بار چوبی

یکی دیگر از صندلی های چوبی صندلی اپنی یا بار می باشد. این نوع صندلی ها دارای پایه ای بلند میباشند و برروی پایه دارای قسمتی برای گذاشتن پاها و یک پشتی است. این صندلی ها به علت ارتفاع و باریکی که دارند برای استفاده در کنار اپن آشپزخانه که ارتفاع بیشتری نسبت به میز ناهار خوری چوبی دارد یا در کنار میزبار چوبی مناسب می باشد . استفاده از اپن که در ارتفاع 80 تا 90 سانتی از سطح زمین قرار دارد به عنوان میز ناهار خوری به یک صندلی به ارتفاع بیشتر از صندلی میز ناهار خوری که در ارتفاع 40 سانتی متری است احتیاج می باشد . برای همین صندلی های اپنی که دارای میانگین ارتفاع 60 تا 70 سانتی متر هستند وارد بازار شده اند.

صندلی بار چوبی

ویژگی های یک صندلی اپن یا صندلی کانترچوبی  مناسب چیست  و به چه نکاتی باید توجه کرد؟

  •  حتما قبل از خرید بودجه مدنظر خود را مشخص کنید تا محدوده ی انتخاب های شما محدود شود و راحت تر بتوانید انتخاب کنید.
  • حتما ارتفاع اپن یا کانتر خود را اندازه بگیرید اگر رنج ارتفاع اپن بین 80 تا90 سانت است صندلی با ارتفاع 60 برای شما مناسب است ولی اگر ارتفاع آن بیشتر از 100 می باشد به سراغ صندلی با ارتفاع 70 بروید.
  •  حتما بر روی صندلی نشسته و تکان های عادی و معمولی بخورید تا ببینید که صندلی تحمل این تکان ها را دارد و تعادل آن مناسب است یا خیر.

 چون این صندلی ها دارای ارتفاع تقریبا زیادی می باشند داشتن پایه ای برای قرار دادن پا ضروری می باشد چرا که آویزان بودن پاها برای مدت زیاد به شما احساس ناخوشایندی می دهد.4

 برخی افراد ترجیح می دهند از صندلی های اپنی بدون پشتی استفاده کنند ولی این نکته را در نظر داشته باشید که داشتن پشتی هرچند کوتاه به شما در نشستن در زمان هایی طولانی حسی بهتر و راحت تر می دهد.

صندلی بار چوبی

صندلی ناهار خوری چوبی

صندلی ناهارخوری از جمله محصولاتی است که استفاده از آن چه در کنار مابقی تولیدات صنایع چوبی آنیل  چه به صورت تک در بخش های مختلف منزل علاوه بر زیبایی و کارایی می تواند نوعی خلاقیت برای دکوراسیون محل قرار گیری خود به ارمغان آورد.حال اینکه چه صندلی غذاخوری و با چه طراحی کیفیت مناسب شما می باشد از جمله نکاتی است که در خرید این دسته از محصولات می بایست به آن توجه داشت.  یکی از عناصر خاص برای دکوراسیون خانه صندلی ناهار خوری می باشد. صندلی نهار خوری در طرح ها و نقش های متنوعی وجود دارد که انتخاب هر کدام به سلیقه و بودجه ی شما بستگی خواهد داشت.

صندلی چوبی ناهارخوری

 

صندلی ناهارخوری

بهترین مدل های صندلی چوبی در صنایع چوبی آنیل

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟