آشنایی با آویسل و کاربردهای آن

در بین سری مطالبی که تا به حال در زمینه شیمی و داروسازی منتشر کرده این در این بخش قصد داریم با موضوع آشنایی با آویسل و انواع آن و نوع کاربردهای آن در خدمت شما دوستان گرامی باشیم تا با این ماده جانبی دارو بیشتر آشنا شوید.
آشنایی با آویسل و کاربردهای آن

 آویسل یک ماده جانبی برای داروها در صنعت داروسازی شناخته میشود. میکروکریستالین سلولز یا آویسل در دسته مواد جانبی دارو قرار دارد و یک ماده افزودنی آلفا سلولز خالص و نیمه ‌دپلیمریزه شده است که توسط هیدرولیز اسیدی خمیر چوب ویژه ساخته می‌شود. این ماده یک پرکننده/بایندر و منبع فیبر برای دوزهای خوراکی دارویی و شرکت های مواد غذایی است. سازگاری بهینه ای دارد و در درجه اول در دانه بندی مرطوب استفاده می شود که شما میتوانید برای خرید آویسل و یا سایر محصولات در این زمینه به سایت آواشیمی صبا مراجعه کرده و برای خرید آنها اقدام نمایید.

حال در ادامه به آشنایی با آویسل و کاربردهای آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

دیگران چه می خوانند:

آویسل و کاربردهای آن

آویسل چیست؟

آویسل نام تجاری برای سلولز میکرو کریستالی که تا حدی با اسید هیدرولیز شده و به پودر ریز تبدیل شده است و به عنوان جایگزین چربی استفاده می شود ، این ماده در آب پخش می شود و خاصیت صمغ دارد.

در غذاهای روغنی مانند پنیر و کره بادام زمینی و همچنین در شربت ها و عسل و سس ها استفاده می شود.

تاریخچه آویسل

آویسل که به طور تصادفی توسط دکتر باتیستا کشف شد، یک پودر سلولز میکروکریستالی است. هم به صورت پودر ریز و هم به صورت ژل موجود است و می تواند جایگزین مواد خشک یا چربی در تهیه غذا شود و هیچ طعم، کالری، بو یا مواد مغذی به غذا اضافه نمی کند.

باتیستا زمانی که برای ساختن طناب لاستیک ریون قوی کار می کرد، به کشف خود دست یافت. او فکر می کرد که اگر بتواند سلولز را به قطعات بسیار ریز بشکند، می تواند از آن برای ایجاد یک آکورد قوی استفاده کند. با استفاده از یک مخلوط کن برای مخلوط کردن سلولز و آب، او امیدوار بود که پس از اتمام کار مخلوط کن برقی، کوچکترین قطعات به پایین فرو بروند. پس از یک چهارم ساعت استراحت، ماده موجود در مخلوط کن شبیه کاستارد سفید غلیظ شد. این ها نتایجی که او انتظارش را داشت نبود، بنابراین آزمایشات بعدی را ادامه داد.

سلولز که به وفور در علف ها و درختان یافت می شود، هیچ اثر بدی بر گاوها، موریانه ها و سایر مصرف کنندگان ندارد. محققان بررسی کردند که آیا می توان از آن در غذای مردم نیز استفاده کرد یا خیر، و در نهایت یک ماده بی اثر در غذا تایید شد.

کاربرد آویسل در صنعت دارویی و ...

آویسل در صنعت داروسازی به عنوان پرکننده در قرص ها استفاده می کند و حتی راه خود را به کرم های ضد آفتاب و آرایش نیز باز کرده است. این محصول باعث تثبیت اسپری روی ضد آفتاب بدون کاهش اثربخشی می شود. البته در کنار آویسل میتوان به یک ماده مهم دیگر به نام استارچ پری ژلاتینه نام برد که یکی از کاربردهای آن مشابه آویسل و برای فرم دهی به قرص و ... استفاده میشود.

در صنعت غذاسازی آویسل می تواند تا نیمی از آرد مورد نیاز برای پخت یک کیک یا یک قرص نان را جایگزین کند. در پخت و پز خواص خود را حفظ می کند.

آزمایش ‌های چشایی نشان داد که مزه‌ کنندگان نمی ‌توانند طعم غذای تقویت ‌شده را از غذای معمولی تشخیص دهند. به عنوان یک پرکننده غیرغذایی و بی اثر، طعم و مزه یا بافت را تغییر نمی دهد.

آویسل که بیش از دو دهه پیش کشف شد، همچنان یک موهبت در صنعت غذا است. هر دو محصول مرطوب و خشک را می توان با کالری کمتری تولید کرد بدون اینکه طعم و بافت را به خطر بیندازد.

 

به شکل ژل، آویسل می تواند جایگزین بخشی از چربی موجود در غذا شود. در بستنی و سس سالاد به همان اندازه خوب عمل می کند، کالری اضافه نمی کند و رشد کریستال یخ را کنترل می کند تا اقلام یخ زده صاف و خامه ای باقی بمانند.

سخن پایانی

 مواد جانبی دارو مانند آویسل و یا سایر موارد را شما میتوانید در سایت آواشیمی بیابید و یا در صورت نیاز از اطلاع شرایط و قیمت این ماده و یا خرید کلسیم کربنات و یا سایر مواد نگه دارنده غذایی ، دارویی و آرایشی بهداشتی به سایت آواشیمی صبا مراجعه کرده و اطلاعات کاملی از این محصولات کسب کنید و در صورت نیاز به خرید و یا سایر اطلاعات با شماره تماس های این شرکت ارتباط برقرار نمایید.

آشنایی با آویسل و کاربردهای آن

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟