افت شدید قیمت بیت‌کوین | قیمت بیت‌کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال امروز 11 مهر 1401

قیمت بیت‌کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال امروز دوشنبه، 11 مهرماه 1401 در بازار ارز چند شده است؟
افت شدید قیمت بیت‌کوین | قیمت بیت‌کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال امروز 11 مهر 1401

به گزارش طلانیوز؛ قیمت بیت‌کوین این روزها با نوسان بسیار زیادی همراه است. قیمت بیت‌کوین نسبت به روز گذشته با صعود همراه شده است. قیمت بیت‌کوین امروز به کانال 19 هزار دلار بازگشته است. قیمت بیت‌کوین، اتریوم و ارزهای دیجیتال دیگر امروز دوشنبه، 11 مهر 1401 در بازار ارز چند شده است؟

بیت‌کوین همچنان در کانال 19 هزار دلار معامله می‌شود. قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین صبح امروز دوشنبه 11 مهر درحالی 19 هزار و 100 دلار به‌ثبت رسید که رهبر بازار ارز دیجیتال از روز 16 سپتامبر یعنی 25 شهریور حوالی مرز 19 هزار دلار آرام گرفته است. همزمان با افت یک درصدی قیمت بیت‌کوین در شبانه‌روز گذشته، اغلب ارز دیجیتال سرشناس افت‌وخیز محدودی را تجربه کردند و ارزش کل بازار با رشد جزئی نیم‌درصدی به حدود 960 میلیارد دلار رسید. این وسط ارزش ترا کلاسیک یا همان لونا کلاسیک نزدیک 10 درصد آب رفت.

دیگران چه می خوانند:

قیمت بیت‌کوین؛ 19 هزار و 100 دلار
قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین صبح امروز دوشنبه 11 مهر به 19 هزار و 100 دلار رسید. ارزش بیت‌کوین درقیاس با دیروز حدود 270 دلار تقلیل پیدا کرد تا بازدهی روزانه این ارز دیجیتال منفی یک درصد لحاظ شود. در 24 ساعت گذشته کف و سقف قیمت بیت‌کوین به‌ترتیب 18 هزار و 970 دلار و 19 هزار و 350 دلار به‌ثبت رسیده و نسبت به هفته قبل یعنی دوشنبه چهارم مهر، شاهد بازدهی مثبت دو درصدی این ارز دیجیتال هستیم. آن روز بیت‌کوین روی پله 18 هزار و 800 دلار ایستاده بود. حالا ریزش قیمت بیت‌کوین نسبت به قله تاریخی این ارز دیجیتال یعنی محدوده 68 هزار دلار، حدود 72 درصد برآورد می‌شود. از طرفی حجم 365 میلیارد دلاری معاملات بیت‌کوین، تسلط این ارز دیجیتال را به کل بازار، معادل 38 درصد نشان می‌دهد.
قیمت اتریوم؛ هزار و 285 دلار
قیمت اتریوم امروز دوشنبه 11 مهر هزار و 285 دلار به‌ثبت رسید. به‌این ترتیب قیمت اتریوم درقیاس با دیروز حدود دو درصد تقلیل پیدا کرد. صبح دیروز اتریوم هزار و 315 دلار ارزش داشت و در این مدت بین دو محدوده هزار و 270 تا هزار و 315 دلار رفت‌وبرگشت داشته است. درقیاس با هفته قبل نیز شاهد نوسان محدود اتریوم هستیم. دوشنبه هفته قبل اتریوم هزار و 295 دلار خرید و فروش می‌شد و بازدهی هفتگی آن تقریبا صفر درصد به‌ثبت رسیده است. نسبت به قله تاریخی اتریوم نیز، افت قیمت این ارز دیجیتال معادل 73 درصد محاسبه می‌شود. همچنین حجم معاملات اتریوم به 158 میلیارد دلار رسید تا سهم این ارز دیجیتال از کل بازار به 16.5 درصد برسد.

قیمت بیت‌کوین رو عوض کرد | قیمت اتریوم | قیمت بیت‌کوین امروز 7 مهر 1401 | قیمت انواع ارز دیجیتال در بازار امروز

قیمت انواع ارز دیجیتال
قیمت کاردانو، دوج‌کوین، شیبا و ترون در شبانه‌روز گذشته نوسان محدودی داشت، اما در این مدت 10 درصد از ارزش ترا کلاسیک آب رفت. کاردانو که با نماد ADA و سهم 1.5 درصدی از بازار، هشتمین ارز دیجیتال مهم دنیاست، طی شبانه‌روز اخیر بازدهی منفی سه درصد را به‌ثبت رساند و صبح امروز دوشنبه 11 تیر 0.419 دلار معامله شد. قیمت دوج‌کوین به 0.059 دلار تقلیل پیدا کرد تا بازدهی روزانه این یکی منفی دو درصد محسوب شود. قیمت ترون با رشد یک درصدی به 0.061 دلار ارتقا پیدا کرد و شیبا بدون تغییر قیمت در شبانه‌روز گذشته 0.000011 دلار معامله شد. ترا کلاسیک، اما ظرف یک روز 10 درصد از ارزش خود را از دست داد. با این حال بازدهی هفتگی ترا کلاسیک که رتبه 31 را بین انواع ارز دیجیتال در اختیار دارد، نزدیک به مثبت 70 درصد برآورد می‌شود. قیمت ترا یا همان لونا نیز با افت هفت درصدی در شبانه‌روز اخیر به 2.43 دلار رسید.

بیت‌کوین

بیت‌کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز، بدون بانک مرکزی یا مدیریت واحد است که می‌تواند بدون نیاز به واسطه، از کاربر به کاربر دیگر از طریق شبکه بیت‌کوین همتا به همتا ارسال شود. تراکنش‌ها توسط یک شبکه به صورت رمزنگاری‌شده تأیید می‌شود و در یک دفتر کل توزیع‌شده عمومی به نام بلاک‌چین ثبت و ضبط می‌شوند. این رمزارز در سال 2008 توسط شخص یا گروهی ناشناس با نام ساتوشی ناکاموتو اختراع شد. استفاده از این ارز در سال 2009 پس از انتشار نرم‌افزار متن‌باز آن آغاز شد.

در فرایند استخراج رمزارز، به فرد استخراج کننده(ماینر) پاداش بیت کوین می‌رسد که می‌توان با بیت کوین، ارزهای دیگر، محصولات و خدمات را خرید. به دلیل استفاده در تراکنش‌های غیرقانونی، مصرف مقدار زیادی برق در استخراج (و در نتیجه ردپای کربنی)، نوسان قیمت و دزدی از مبادلات، بیت کوین مورد انتقاد قرار گرفته‌است. در گذشته برخی از سرمایه گذاران و اقتصاددانان بیت کوین را به عنوان یک حباب سوداگرانه توصیف کرده‌اند ولی برخی از آن به عنوان سرمایه‌گذاری استفاده کرده‌اند. چندین آژانس نظارتی هشدارهایی برای سرمایه گذاران در مورد بیت کوین صادر کرده‌اند. در سپتامبر 2021، السالوادور رسماً بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفت و نخستین کشوری بود که این کار را انجام داد.

کلمه بیت کوین در یک اوراق سفید منتشر شده در 31 اکتبر 2008 تعریف شد. که ترکیبی از بیت و سکه است. هیچ استاندارد واحدی برای نوشتن کلمه بیت کوین وجود ندارد. برخی منابع از بیت کوین (Bitcoin) با حروف بزرگ برای اشاره به فناوری و شبکه رایانه‌ای و بیت کوین (bitcoin) با حروف کوچک برای واحد حساب استفاده می‌کنند. روزنامه وال‌استریت جورنال, و فرهنگ انگلیسی آکسفورد از نوشتن بیت کوین با حروف کوچک در همه موارد حمایت می‌کنند.

منبع: فرارو/اقتصاد آنلاین

افت شدید قیمت بیت‌کوین | قیمت بیت‌کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال امروز 11 مهر 1401

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟