فروش فوق‌العاده محصولات ایران خودرو | جزئیات فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش محصولات ایران خودرو | قیمت خودرو امروز 12 مهر 1401

طرح فروش فوق‌العاده و پیش فروش ایران خودرو امروز سه‌شنبه، 12 مهر 1401 آغاز می‌شود.
فروش فوق‌العاده محصولات ایران خودرو | جزئیات فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش محصولات ایران خودرو | قیمت خودرو امروز 12 مهر 1401

به گزارش طلانیوز؛ ایران خودرو (با نام تجاری آیکو، IKCO) یک شرکت خودروسازی ایرانی است که دفتر مرکزی آن در تهران قرار دارد و در مرداد 1341 دو برادر به‌نام‌های احمد و محمود خیامی آن را بنیان نهادند. ایران خودرو نخست ایران ناسیونال نام داشت و نخستین گروه تولیدات آن، گونه‌ای اتوبوس بود. شرکت ایران خودرو برای فروش محصولات خود طرح‌های متنوع و متفاوتی ارائه می‌دهد. در آخرین اطلاعیه ایران خودرو، این شرکت قصد دارد از امروز سه‌شنبه، 12 مهر 1401 طرح فروش فوق‌العاده و پیش فروش خود را آغاز کند.

طرح پیش فروش عادی (با موعد تحویل حداکثر 12 ماهه) پنج محصول شرکت ایران خودرو ( به روش قرعه کشی) از روز سه شنبه مورخ 1401/07/12 و به مدت 4 روز ادامه خواهد داشت.

دیگران چه می خوانند:

جزئیات فروش فوق العاده ایران خودرو اعلام شد
فروش فوق العاده 4 محصول ایران خودرو از روز سه‌شنبه 12 مهرماه آغاز می‌شود.

به نقل از برنا، گروه صنعتی ایران‌ خودرو ‌فروش فوق العاده چهار محصول خود را با موعد تحویل 90 روزه از روز سه‌شنبه 12 مهر‌ماه آغاز می‌کند و این ثبت‌نام از طریق سامانه ایران خودرو انجام خواهد شد.

متقاضیان می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی esale.ikco.ir نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرآیند خرید خودرو در طرح مذکور شرکت کنند.

قیمت خودرو امروز 12 مهر 1401

از آنجایی که بازار خودروی کشور، یک بازار دلار است پیش‌بینی می‌شود که با ادامه روند افزایش نرخ دلار، قیمت خودرو هم افزایشی شود. اما کارشناسان روایت دیگری از وضعیت بازار در چند روز اخیر می‌دهد و می‌گوید بازار در شرایط فعلی به نوسان دلار واکنش نشان نمی‌دهد.

قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌سه‌شنبه 12 مهر 1401 با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

پراید 111 با قیمت 205 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پراید 131 نیز با قیمت 180 میلیون تومان عرضه می‌شود. دنا معمولی مدل 1401 نیز با قیمت 404 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پژو 207 اتومات اکنون در قیمت 590 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت پژو پارس

قیمت خودروهای پرطرفدار
تیبا هاچ‌بک‌ پلاس سه میلیون تومان نسبت به روز گذشته افزایش داشت و هم‌اکنون در محدوده 212 میلیون تومان قیمت دارد.

پژو 206 تیپ دو مدل 1401 یک دو میلیون تومان افزایش داشت و اکنون در قیمت 307 میلیون تومان به فروش می‌رسد. 206 تیپ پنج نیز پنج میلیون تومان افزایش قیمت داشت و در بازار کشور تا نرخ 365 میلیون تومان پیش رفت.

تارا اتوماتیک هم امروز با قیمت 588 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده
اما هفته‌های گذشته بازار دلار با نوسانات قیمتی زیادی همراه شد. نرخ دلار در طی تنها 10 روز، دو هزار تومان گران شد و در آخر هم به کانال 33 هزار تومان وارد شد.

از آنجایی که بازار خودروی کشور، یک بازار دلار است پیش‌بینی می‌شود که با ادامه روند افزایش نرخ دلار، قیمت خودرو هم افزایشی شود. اما یک کارشناس خودرو روایت دیگری از وضعیت بازار در چند روز اخیر می‌دهد و می‌گوید بازار در شرایط فعلی به نوسان دلار واکنش نشان نمی‌دهد.

عماد جعفری، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: افزایش قیمت دلار در طی چند روز نمی‌تواند تاثیری در قیمت خودرو داشته باشد. با توجه به شرایط اجتماعی_سیاسی فعلی، ذهن مردم درگیر افزایش نرخ دلار نیست. در نتیجه می‌توان مشاهده کرد که تاثیرپذیری قیمت خودرو از دلار کم شده است.

او افزود: البته در هفته‌های گذشته هم دلار افزایش داشت. اما بازار خودروی کشور تاثیری از این افزایش نپذیرفت و از وضعیت رکودی خود خارج نشد. این رکود نشات‌گرفته از چشم‌انتظاری بازار به مذاکرات برجام است. خریداران و فروشندگان با رصد اخبار پیش‌بینی می‌کنند که احتمال شکل‌گیری توافق بیشتر از عدم توافق است. پس در خرید و فروش خودروها صبر می‌کنند.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: به نظر نمی‌رسد قیمت خودرو در روزهای آینده با افزایش همراه شود. چون مشخص نیست که این افزایش نرخ دلار موقت است و دوباره کاهشی می‌شود یا ادامه دارد.

منبع: برنا/تجارت نیوز

فروش فوق‌العاده محصولات ایران خودرو | جزئیات فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش محصولات ایران خودرو | قیمت خودرو امروز 12 مهر 1401

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟