وام 200 میلیونی مسکن در راه است | جزئیات پرداخت و شرایط دریافت وام مسکن

اداره اعتبارات بانک مرکزی اطلاعیه پرداخت وام 200 میلیون تومانی بع این خانواده‌ها را صادر کرده است.
وام 200 میلیونی مسکن در راه است | جزئیات پرداخت و شرایط دریافت وام مسکن

به گزارش طلانیوز؛ وام، گونه‌ای قرض دادن پول سوددار است، که در زمانی مشخص بین قرض دهنده و قرض گیرنده انجام می‌شود. وام دارای انواع مختلفی می‌باشد. جزئیات حقوقی وام در رشته حقوق مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. مفهوم وام تاریخچه‌ای قدیمی دارد و به دوران کهن بازمی‌گردد.

معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی، گفت: در صورت ایجاد امکان استعلام وضعیت مسکن متقاضیان توسط وزارت راه و شهرسازی، پرداخت وام ودیعه فرزند سوم سرعت بیشتری میگیرد.
مهدی صحابی درباره وام ودیعه مسکن گفت: تا تاریخ 12 مهر سال جاری تعداد 131 هزار فقره تشکیل پرونده در این باره انجام شده است که از این تعداد 94 هزار نفر به میزان53500 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند.

دیگران چه می خوانند:

معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی درباره وام فرزندآوری یادآور شد: تا تاریخ مذکور، تعداد 400 هزار نفر به مبلغ 162 هزار میلیارد ریال موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

همچنین به گفته این مقام مسئول بانک مرکزی، تا تاریخ 12 مهر تعداد 507 هزار نفر به مبلغ 700هزار میلیارد ریال از تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بهره مند شدند که این امر حاکی از رشد 65 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.
معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی در خصوص پرداخت تسهیلات مسکن خانوارهای دارای فرزند سوم گفت: براساس جزء 3 بند الف تبصره 16 قانون بودجه سال جاری مقرر شده است برای خانوارهای فاقد مسکن که فرزند سوم آن ها از سال 1399 به بعد متولد شده است، تسهیلات 200 میلیون تومانی ودیعه، ساخت و خرید مسکن پرداخت شود. بر این اساس بانک مرکزی نیز سهمیه بانک ها و آیین نامه مربوطه را به شش بانک پست بانک، تجارت، صادرات، توسعه تعاون، کشاورزی و مسکن ابلاغ کرده است.

هدیه 5 میلیونی رئیس‌جمهور به یارانه بگیران | شرایط دریافت هدیه 5 میلیونی رئیسی به سرپرستان خانوار

صحابی با بیان اینکه قانونگذار به صراحت اشاره کرده است که این تسهیلات باید به خانوارهای فاقد مسکن پرداخت شود، تأکید کرد: یکی از مشکلات پیش روی شبکه بانکی برای پرداخت این تسهیلات آن است که بانک عملاً امکانی را برای کنترل این مهم که متقاضی فاقد مسکن است یا خیر را ندارد؛ بنابراین مقرر شده است وزارت راه و شهرسازی این اطلاعات را به منظور استعلام به صورت برخط در اختیار بانک ها قرار دهد.

وی تاکید کرد: در صورت ارایه دسترسی لازم برای استعلام وضعیت متقاضی از لحاظ داشتن یا نداشتن مسکن از سوی وزارت راه و شهرسازی، پرداخت تسهیلات مسکن خانوارهای فاقد مسکن دارای فرزند سوم توسط بانک ها سرعت خواهد گرفت.

منبع : خبرآنلاین

وام 200 میلیونی مسکن در راه است | جزئیات پرداخت و شرایط دریافت وام مسکن

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟