مربی کشتی آزاد جواب پدر حسن یزدانی را داد | حاشیه سازی پدر حسن یزدانی در فضای مجازی

سرمربی تیم ملی گشتی آزاد ایران نسبت به انتقادات پدر حسن یزدانی واکنش نشان داد.
مربی کشتی آزاد جواب پدر حسن یزدانی را داد | حاشیه سازی پدر حسن یزدانی در فضای مجازی

طلانیوز - حسن یزدانی کشتی گیر ایرانی است. حسن یزدانی کشتی‌گیر وزن 86 کیلوگرم ایران با پیروزی شش بر دو برابر دیوید تیلور آمریکایی ضمن جبران شکست در دیدار نهایی بازی‌های المپیک توکیو به مقام قهرمانی رقابت‌های جهان دست یافت. همسر حسن یزدانی اهل استان کرمانشاه و بنابر شنیده ها کارمند شرکت هواپیمایی است.حسن یزدانی قهرمان کشتی جهان پیش از اعزام به مسابقات جهانی با همراهی خانواده خود در کرمانشاه و بعد از طی مراحل خواستگاری عقد کرد. اما خبر ازدواج حسن یزدانی بعد مدتی تکذیب شد و ستاره کشتی ایران مجرد است.

اباذر اسلامی در مورد اینکه پدر حسن یزدانی در بازگشت تیم ملی از بلگراد عنوان کرده بود «پسرش نیم ساعت پیش از مبارزه فینال با مربی 110 کیلوگرمی تمرین کرده و ضربانش به 250 رسید»، اظهار داشت: در این مورد هم با آقا پژمان (درستکار) و هم ابراهیم مهربان صحبت کردم. آنها هم نیم ساعت پیش از کشتی حسن یزدانی و دیوید تیلور در سالن حضور داشتند و پیش ما نبودند و می‌خواستند بدانند که دقیقاً چه اتفاقی افتاده است.

دیگران چه می خوانند:

وی در خصوص اینکه چرا سرمربی تیم ملی در کنار یزدانی حضور نداشت، گفت: چون درگیر مبارزه فینال محمد نخودی و جردن باروز بود. کشتی‌های ما پشت سر هم بود و هرچند سالن تمرین و مسابقه در یک مجموعه ورزشی بود اما فاصله زیادی بین آنها وجود داشت. با توجه به دالانی که درست کرده بودند، سالن تمرین با سالن مسابقه 5 دقیقه فاصله داشت و رفت و برگشت آن زمان‌گیر بود. به همین دلیل آقا پژمان نمی‌رسید که به سالن تمرین بیاید. بنابراین حسن یزدانی باید در فاصله‌ای که نخودی کشتی داشت خودش را آماده می‌کرد. سال گذشته در نروژ فاصله سالن تمرین و مسابقه ما یک دقیقه بود.

این مربی مازندرانی درباره اینکه حسن یزدانی همیشه قبل از مبارزه ضربانش را بالا می‌برد و یا این اتفاق برای اولین بار در بلگراد اتفاق افتاد؟ تأکید کرد: همیشه عادتش است، فیلم‌های سال گذشته وجود دارد. سال گذشته هم یزدانی قبل از کشتی با من کار کرد، نرمش سنگین انجام داد تا خودش را برای مبارزه آماده کند و امسال سنگین‌تر کار کرد. یکسری توصیه فنی به او شده بود و تاکتیک فنی برای کشتی با تیلور اتخاذ شد، چند نکته بود که حسن یزدانی می‌خواست مرور و روی‌ آنها کار کند تا از نظر ذهنی و بدنی آماده کشتی شود.

اسلامی در مورد اینکه انجام این تمرین پیش از مسابقه به خواست چه کسی بوده است؟ یادآور شد: خود حسن یزدانی خواست که تمرین کنیم، من دیدم ضرباتش بالاست و گفتم «بهتر است کمی استراحت کنی»، علیرضا دبیر هم داشت ما را نگاه می‌کرد و در همین حین یکی دو مورد فنی را هم گفت که «حسن به این تکنیک هم حواست باشد» و او را راهنمایی کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا علیرضا دبیر به او گفته بود که با حسن یزدانی تمرین کند؟ گفت: نه، اینطور نبود. تمرین به خواست حسن یزدانی انجام شد.

این مربی اهل محمودآباد در خصوص اینکه آیا ضربان قلب حسن یزدانی به 250 رسیده بود؟ عنوان کرد: در تمرینات هم این اتفاق نیفتاده بود، من فقط یک بار در اردوها دیدم ضربان قلب حسن به 230 رسید و تا حالا بالاتر از آن نرفته بود، چطور می‌شود در گرم کردن ضربانش به 250 برسد؟ از صحبت‌های پدر حسن یزدانی تعجب کردم، ضمن اینکه اصلاً وزن من 110 کیلو هم نیست و 102 کیلوگرم هستم. علاوه بر اینکه حسن یزدانی گفت که مقصر خودش بوده و باخت را گردن کسی نینداخت. او آنقدر کشتی‌گیر اخلاق مدار و پهلوانی است که خودش جوانمردانه باخت را گردن گرفت و گفت «حتماً تیلور بهتر کار کرده که برده». این منطقی‌ترین حرف بود. یزدانی فوق‌العاده باهوش است، روح بسیار بزرگی هم دارد، دلیل شکستش را فهمیده و قطعاً قدرتمندتر هم برمی‌گردد و این شکست را جبران می‌کند.

عضو سابق تیم ملی کشتی آزاد با اشاره به همدلی بین اعضای تیم ملی گفت: این برای اولین بار بود که شاهد این همدلی بین کشتی‌گیران و کادرفنی و مجموعه تیم ملی با کادر اجرایی فدراسیون بودیم. این اتحاد، فوق‌العاده بود و خوب نیست که با یکسری حرف‌ها کدورت ایجاد شود. علیرضا دبیر و حمید سوریان هم به حسن یزدانی خیلی نزدیک هستند. یکی از همدل‌ترین و متحدترین مجموعه‌های ممکن را داشتیم و علیرضا دبیر هم با جان و دل دوست داشت حسن برنده شود و همه دیدیم بعد از شکست چقدر ناراحت و غصه‌دار بود. دیدم چند بار بعد از کشتی، دبیر و یزدانی با هم صحبت می‌کردند. همیشه اوج احترام بین علیرضا دبیر به عنوان رئیس فدراسیون و پژمان درستکار به عنوان سرمربی تیم ملی با حسن یزدانی وجود داشته است.

اسلامی گفت: به نظر من کسی به پدر حسن اطلاعات اشتباه داده است. گفتند فیلمش هست، این فیلم کجاست؟ آیا منِ مربی را وزن کرده‌اند یا آنجا کسی ضربان حسن یزدانی را گرفته است؟ حسن یزدانی می‌تواند بگوید که علیرضا دبیر گفته او با من تمرین کند یا خودش این را خواسته است. ضمن اینکه مصطفی آقاجانی و حامد میرعمادیان هم آنجا بودند، میرعمادیان که مربی یزدانی بود گفت که به حسن بگو اینقدر فشار نیاورد، اما او می‌گوید عادتش همین است. یزدانی 8 مدال جهانی و المپیک دارد و ثابت شده است، مگر می‌شود کسی به او برنامه یا تاکتیک غلط بدهد، آن هم از قصد که ببازد؟ اینها حرف‌های خوبی نیست.

منبع: خبر ورزشی

مربی کشتی آزاد جواب پدر حسن یزدانی را داد | حاشیه سازی پدر حسن یزدانی در فضای مجازی

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟