بزرگترین افزایش سرمایه از محل سود انباشته در تاریخ بورس کشور رقم خورد

مدیرعامل فولاد مبارکه، افزایش سرمایه ۸۰.۸۸ درصدی سهام این شرکت را بزرگترین افزایش سرمایه از محل سود انباشته در تاریخ بورس کشور دانست و گفت: این افزایش سرمایه برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های زیرساختی کشور که در مجمع عمومی فوق‌العاده از ۲۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به ۵۳ هزار میلیارد تومان به تصویب رسید، در تاریخ بورس کشور بی‌سابقه است.
بزرگترین افزایش سرمایه از محل سود انباشته در تاریخ بورس کشور رقم خورد
دیگران چه می خوانند:

محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه بعد از به پایان رسیدن مجمع عمومی فوق‌العاده و مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت که حدود 7 ساعت به‌طول انجامید، در گفت‌وگو با خبرنگار صدا و سیما اظهار کرد: افزایش سرمایه این شرکت از 29 هزار و 300 میلیارد تومان به 53 هزار میلیارد تومان به عنوان بزرگترین افزایش سرمایه از محل سود انباشته در تاریخ بورس کشور است که در مجمع عمومی فوق‌العاده با موافقت سهام‌داران این شرکت به تصویب رسید.
وی با بیان این که این میزان از افزایش سرمایه معادل 80.88 درصد است، افزود: این افزایش سرمایه به‌منظور اجرای پروژه‌های زیربنایی، استراتژیک و مهم صورت گرفت که ازجمله پروژه‌های تعریف‌شده در این راستا می‌توان به احداث نیروگاه سیکل ترکیبی 914 مگاواتی اشاره کرد.
مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: هم‌اکنون این پروژه در حال انجام است و طی 5 ماه گذشته، 35 درصد پیشرفت داشته است که این حجم از پیشرفت طی این مدت‌زمان کوتاه نیز خود به‌عنوان رکوردی کم‌نظیر در عرصه ساخت نیروگاه در کشور به شمار می‌رود.
در مجمع عمومی عادی سالیانه فولاد مبارکه که روز سه‌شنبه 11 مردادماه با حضور 74.7 درصد سهام‌داران برگزار شد، صورت‌های مالی این شرکت به عنوان دومین شرکت بورسی کشور از نظر ارزش بازار با اکثریت آرای سهام‌داران به تصویب رسید و حدود 50 هزار میلیارد تومان سود(170 تومان سود به ازای هر سهم) تقسیم گردید.

بزرگترین افزایش سرمایه از محل سود انباشته در تاریخ بورس کشور رقم خورد

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟