تحول مستمر و دائمی باید در تأمین‌اجتماعی نهادینه شود

مهرداد قریب، معاون بیمه‌ای سازمان تأمین‌اجتماعی در سفر استانی به استان آذربایجان‌شرقی با حضور در جلسه شورای اداری اداره‌کل تأمین‌اجتماعی این استان، با اشاره به سیاست‌های کلان تأمین‌اجتماعی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، بر ضرورت وجود پیوست تامین‌اجتماعی در زمان تصویب لوایح و قوانین تاکید کرد و اذعان داشت اصلاح قوانین مغایر با محاسبات بیمه‌ای و نیز اصلاحات پارامتریک برای تأمین پایداری سازمان تأمین‌اجتماعی بایستی مورد توجه قرار گیرد.
تحول مستمر و دائمی باید در تأمین‌اجتماعی نهادینه شود

وی در این جلسه که با حضور مدیران‌کل امور بیمه‌شدگان، وصول حق ‌بیمه و مستمری سازمان تأمین‌اجتماعی در تبریز برگزار شد، با اعلام اینکه بیش از 50 درصد افراد جامعه تحت پوشش خدمات این سازمان هستند، ارتقای رضایتمندی مخاطبان را از مهم‌ترین اولویت‌های تأمین‌اجتماعی معرفی کرد و گفت: برای موفقیت در جلب رضایت مخاطبین، توجه ویژه به منابع انسانی حایز اهمیت است.
معاون بیمه‌ای سازمان تامین‌اجتماعی، نیروی انسانی را  شاه‌کلید تحول در هر نهاد و سازمانی دانست و خاطرنشان کرد: ایجاد رضایت و تعلق خاطر در منابع انسانی موجود هر مجموعه، بسترساز جلب اعتماد و رضایت ذینفعان خواهد بود.
وی اتکا به فکر و اندیشه همکاران و ایجاد اعتماد در آنان نسبت به سازمان را موجب افزایش تعلق خاطر آنان نسبت به سازمان و اهداف آن دانست و تصریح کرد: نباید به وضع موجود راضی باشیم و بایستی تحول مستمر و دایمی در سازمان نهادینه گردد و تحقق این امر نیازمند حاکمیت نخبگان بر امور می‌باشد.
معاون بیمه‌ای سازمان تأمین‌اجتماعی با اعلام اینکه ماهانه حدود هفت هزار میلیارد تومان شکاف، بین منابع نقدی و مصارف این سازمان وجود دارد، گفت: ضمن افزایش بهره‌وری و افزایش ارزش افزوده سرمایه‌گذاری‌ها، ضروری است منابع پایدار متناسب از طریق گسترش جامعه تحت پوشش و افزایش ضریب پوشش جبران شود.
وی سه‌جانبه‌گرایی و توسعه گفتمان تامین‌اجتماعی را از الزامات نیل به اهداف و برنامه‌های سازمان دانست و خاطرنشان کرد: تعامل سازنده با نهادهای کارگری و بازنشستگی و کارفرمایی به منظور رفع ابهامات و ایجاد درک مشترک در امور مورد انتظار است.
براساس این گزارش، در ابتدای این جلسه، مدیرکل تامین‌اجتماعی استان ضمن قدردانی از سفر معاون بیمه‌ای سازمان تأمین‌اجتماعی و مدیران کل این حوزه به استان آذربایجان‌شرقی و بازدید از واحد‌های اجرایی تابعه، استان آذربایجان شرقی را قطب صنعتی شمال‌غرب کشور دانست و اذعان داشت سازمان تامین‌اجتماعی با پوشش بیش از 53 درصد جمعیت استان، نقش بسیار مهم و‌ مؤثری در مناسبات اقتصادی و اجتماعی منطقه دارد.
یونس دباغ صادقی‌پور با اشاره به آهنگ شتابان افزایش تعداد بازنشستگان و مستمری‌بگیران در قیاس با تعداد بیمه‌شدگان، تعادل منابع و مصارف را مورد توجه قرار داده و تصریح کرد: در استان آذربایجان‌شرقی بدون احتساب افزایش مستمری‌ها، بالغ بر 3013 میلیارد تومان از بابت تعهدات سازمان در سه ماهه اول سال جاری پرداخت شده است.

 

دیگران چه می خوانند:

 

 

به گزارش روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی،

تحول مستمر و دائمی باید در تأمین‌اجتماعی نهادینه شود

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟