عوارض و ماندگاری کاشت ابرو روی تاتو

طلانیوز: ابروها نقش مهمی در شکل دادن به صورت دارند. ژنتیک می تواند در ظاهر و پری ابروها نقش داشته باشد. برخی با ابروهای ضخیم و فراوان به دنیا می آیند، اما برخی دیگر ابروهایی نازک و کم پشت در بالای چشمان خود دارند. افرادی که ابروی زیادی ندارند، اغلب با استفاده از محصولات آرایشی آنها را در ظاهر پرتر و ضخیم تر می کنند. برخی تصور می کنند که اگر تتوی ابرو داشته باشند، برای پیوند ابروی طبیعی مناسب نیستند. خبر خوب این است که اکثر افراد برای کاشت ابرو مناسب می باشند، حتی اگر در گذشته تتو داشته باشند.
عوارض و ماندگاری کاشت ابرو روی تاتو
به گزارش طلانیوز:   ابروها نقش مهمی در شکل دادن به صورت دارند. ژنتیک می تواند در ظاهر و پری ابروها نقش داشته باشد. برخی با ابروهای ضخیم و فراوان به دنیا می آیند، اما برخی دیگر ابروهایی نازک و کم پشت در بالای چشمان خود دارند. افرادی که ابروی زیادی ندارند، اغلب با استفاده از محصولات آرایشی آنها را در ظاهر پرتر و ضخیم تر می کنند. برخی تصور می کنند که  اگر تتوی ابرو داشته باشند، برای پیوند ابروی طبیعی مناسب نیستند. خبر خوب این است که اکثر افراد برای کاشت ابرو مناسب می باشند، حتی اگر در گذشته تتو داشته باشند.

تتوی ابرو چیست؟

همه با ابروهای خوش فرم به دنیا نمی آیند. برخی برای داشتن ظاهری خوشایند از مداد یا کندن مو استفاده می کنند و بقیه راه حلی بهتر مثل تتو را انتخاب می کنند. تکنیک تتو ظاهری شبه مو را در ابرو ایجاد می کند. این کار معمولا توسط دستگاه دستی انجام می شود. هر چند این روش همانند خالکوبی سنتی پایدار نیست، اما در میان افرادی که می خواهند بدون اینکه هر روز مداد ابروی خود را تجدید کنند، ابروهای ضخیم تری نیز داشته باشند، محبوب می باشد.

دیگران چه می خوانند:

کاشت ابرو چیست؟

بسیاری از بیمارن به کاشت ابرو به عنوان راهی برای تقویت مجدد رشد ابرویی که بعد از سال ها اصلاح تغییر قابل توجهی کرده است، علاقه مند هستند. گرچه در ابتدا بازگرداندن رشد ابرو در بیماران ژنتیکی و شیمی درمانی در نظر گرفته شده بود، اما این کاشت اخیرا در پزشکی و زیبایی کاربرد دارد. تمامی فرایند کاشت ابرو – از مشاوره ابتدایی تا بهبود کامل – یک سال زمان می برد و خود فرایند معمولا سه تا چهار ساعت زمان می برد.

چگونه انجام می شود؟

برای مشاوره اولیه، عکسی تهیه کنید که به پزشک نشان بدهد می خواهید ابروهایتان چه مدلی شود. پری، تقارن و شکل طبیعی ابروها را نیز باید در نظر گرفت. اگر تتوها برای شما مشکل ساز نیست، نیازی به پاک کردن آنها ندارید. اما اگر می خواهید تتوی ابروی خود را نیز از بین ببرید، اول با از بین بردن تتو ابرو  شروع می کنند.

سپس پزشک معمولا از یک ماژیک جراحی استفاده می کند تا ابروهایی را بکشید و برای شما دید بهتری در مورد ابروها و شکل نهایی آن ها ایجاد کند. برخی پزشکان حتی ممکن است نرم افزارهایی برای تجسم کردن نتایج قبل از شروع داشته باشند.

در روز درمان، پزشک بی حسی موضعی استفاده می کند تا فقط درد کمی را حس کنید. در طول عمل، پزشک از فولیکول های موی خود شما استفاده می کند (معمولا از جای نامشخصی مانند پشت سر برداشته می شود) تا پیوند های فولیکولی خوب برداشت شوند که بعد به دقت و تک تک روی ناحیه ابرو قرار می گیرند.

در زمان پیوند فولیکول ها ی مو از پس سر، پزشک ممکن است از تزریق سالین برای وسیع کردن پوست و تسهیل برداشت فولیکول ها استفاده کند. بسته به توصیه پزشک، یکی از دو روش سنتی کاشت مو استفاده می شود: استخراج واحد فولیکولی (FUE) یا کاشت واحد فولیکولی (FUT)

بهبود به چه صورت است؟

پس از عمل، بیماران باید روند بهبودی نسبتا ساده ای را داشته باشند، حس بعد از کاشت تقریبا مثل تتوی ابرویی می باشد که قبلا داشته اید. ممکن است کبودی یا پوسته پوسته شدن خفیف و سطحی روی پوست اطراف ابرو داشته باشید، اما بیشتر بیماران سه رو بعد از جراحی، حس طبیعی بودن را نسبت به آنها دارند.

چون کاشت ابرو روشی غیر تهاجمی می باشد – عموما فقط نیاز به بی حسی موضعی دارد – می توانید خود به خانه بروید و بعد از یک یا دو روز به فعالیت های عادی خود بپردازید. پزشک اطلاع می دهد که مقداری کبودی طبیعی است و مراقب لمس کردن ابرو در 24 ساعت بعد از کاشت باشید. به علاوه، به شما گفته می شود که ابروهای خود را خیس نکنید و ممکن است از شما بخواهند برای چند روز آرایش نیز نکنید.

اگرچه در مقایسه با روش های کاشت عمیق، بهبودی نسبتا سریع می باشد، اما تقریبا 4 ماه زمان نیاز است تا ابروی جدید رشد کند و با حداکثر رشد، در یک سال به بهترین حالت خود می رسد. این مورد به این خاطر است که رشته های مویی که در ابروهای جدید قرار داده شده اند به منظور ترغیب فولیکولهای کاشته شده، می ریزند اما قبل از این کار، موهای شما نیاز به چرخه رشد و ریزش منظم دارد. چون موهای ابرو احتمالا سریعتر از انتظار رشد می کنند، ممکن است بخواهید با قیچی آنها را کوتاه کنید.

کاشت ابرو چقدر روی تتوی ابرو ماندگار است؟

کاشت ابرو راه حلی دائمی برای ابروهای نازک است و برای همیشه ماندگار خواهد بود. رشد قابل توجهی بین 4 تا شش ماه پس از جراحی خواهید داشت. نتایج زیبایی نهایی را بعد از حدودا ده ماه می بینید.

عوارض جانبی کاشت ابرو بر روی تاتوی ابرو چیست؟

اگرچه کاشت ابرو روی تتو در کل بی خطر در نظر گرفته می شود، اما مواردی وجود دارد که باید در مورد آنها هشیار بود. همانند تمامی روش های درمانی، خطرات کمی در رابطه با بی حسی موضعی و تزریق سالین (در درجه اول واکنش آلرژیک) وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. خطر کمی در مورد عفونت به خاطر پیوند ها نیز وجود دارد و بلافاصله بعد از جراحی، ممکن است کبودی ها و پوسته پوسته شدن کمی در ناحیه ابرو داشته باشید.

در کل، گرچه خطر هر نوع عارضه جانبی جدی به خاطر کاشت ابرو روی تتو کم می باشد، با این حال، برخی مسائل زیبایی نیز ممکن است به خاطر کاشت روی دهد. از آنجایی که فولیکل های جدید از ناحیه پوست سر، جایی که رشد موی سر بیشتر و سریعتر است، گرفته می شود، بیشتر بیماران نگران نامرتب شدن ابروهای خود و رشد موها در جهت اشتباه و نیاز به نگهداری دائم، هستند.

هر چند این نگرانی موجهی می باشد، اما متخصصین ادعا می کنند که کمتر از 15 % موهای جدید در جهت اشتباه رشد می کنند و می توان آنها را هر چند ماه یک بار اصلاح یا کوتاه کرد. برخی پزشکان ممکن است از موهای نازکتر پا یا بدن برای اجتناب از این موضوع استفاده کنند.

عوارض و ماندگاری کاشت ابرو روی تاتو

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟