پدافند غیرعامل ترسیم چگونگی دفاع نظامی فعالیت های کشور

طلانیوز: جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ضمن بیان این مسئله که در شرایط کنونی دشمن در حوزه اقتصاد در حال ایجاد چالش است، گفت: امروز نوع تهدیدات تغییر کرده است و هر کجا جنگی اتفاق می‌افتد باید فرماندهی مرتبط با آن در رأس قرار گیرد.
پدافند غیرعامل ترسیم چگونگی دفاع نظامی فعالیت های کشور
به گزارش طلانیوز: سردار «محسن ساسانی» در نشستی با حضور مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس ضمن بیان این‌که در سازمان پدافند غیرعامل واحدی برای رصد فعالیت سایر کشورها در زمان صلح و جنگ وجود دارد، بیان داشت: این واحد تجزیه‌وتحلیل داده‌ها را انجام و در اختیار فرمانده برای اجرایی کردن عملیات قرار می‌دهد و باید بپذیریم اطلاعات مربوط به حوزه بازار و تجارت مهم است و رقبای ما نیز همواره سعی دارند تا هر چه سریع‌تر به داده‌ها دسترسی پیدا کنند.

وی اضافه کرد: کشورهایی می‌توانند در حوزه کسب‌وکار و فعالیت‌های تجاری باقی بمانند که دسترسی دقیق‌تری به داده و اطلاعات مربوط به بازار را داشته باشند

جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل تصریح کرد: امروز نوع تهدیدات تغییر کرده است و هر کجا جنگی اتفاق می‌افتد باید فرماندهی مرتبط با آن در رأس قرار گیرد.

دیگران چه می خوانند:

وی اظهار داشت: در عرصه اقتصادی ما بیشترین ضعف‌ها را داریم و هم‌اکنون دشمنان در حوزه اقتصاد در حال ضربه وارد کردن به ما هستند و رقبا نیز در بازار ما را به چالش می‌کشند.

وی در ادامه بر موقعیت استراتژیک هرمزگان تأکید کرد و گفت: ۵۰ در صد صادرات و واردات کشور در هرمزگان اتفاق می‌افتد و ۴۰ درصد سوخت کشور نیز در این استان تأمین می‌شود و همین موارد ضرورت توجه به مسائل پدافندی را در هرمزگان بیش از پیش برجسته می‌کند.

جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل در پایان افزود: علاوه بر اقدامات خرابکارانه‌ی فیزیکی، اقدامات سایبری نیز از سوی دشمن در حال انجام است و در این شرایط باید روی سیستم دفاعی و نظامی کشور سرمایه‌گذاری شود.

 

روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

پدافند غیرعامل ترسیم چگونگی دفاع نظامی فعالیت های کشور

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟