کالاهای مشمول قیمت‌گذاری جدید، بدون توجه به زمان تولید و باقیمت جدید عرضه خواهد شد

طلانیوز: معاون تجارت و خدمات وزارت صمت در گفت‌وگو باخبر ساعت 8 صبح شبکه یک سیما با اشاره به عرضه چهار قلم کالا با نرخ جدید (روغن، مرغ، تخم‌مرغ و لبنیات) در بازار، بیان کرد: این کالاها حتی اگر پیش از 22 اردیبهشت‌ماه امسال تولیدشده باشند، باقیمت‌های جدید در بازار عرضه می‌شوند.
کالاهای مشمول قیمت‌گذاری جدید، بدون توجه به زمان تولید و باقیمت جدید عرضه خواهد شد
به گزارش طلانیوز: علیرضا شاه میرزایی بابیان این‌که بر اساس معیارهای ستاد تنظیم بازار، 22 اردیبهشت‌ماه زمان عرضه و فروش کالاها باقیمت جدید است، گفت: از این تاریخ هر کالایی که در چهار قلم مورداشاره عرضه می‌شود باقیمت‌های جدید خواهد بود و این‌که کالا چه تاریخی تولیدشده است، ملاک عمل نیست.

وی با یادآوری این‌که در نظام تولید مابه‌التفاوت اختلاف قیمت‌های جدید و قدیم محاسبه‌شده است، تصریح کرد: این میزان مابه‌التفاوت از عوامل تولید و توزیع دریافت شده است.

معاون وزیر صمت بابیان این‌که مردم در خصوص تأمین کالاهای خود نگرانی نداشته باشند، ادامه داد: از زمانی که دولت تصمیم به اجرای طرح گرفته است، کالاهای مشمول باقیمت‌های جدید عرضه می‌شود.

دیگران چه می خوانند:

شاه میرزایی با اعلام این‌که کارخانه‌ها از روز 22 اردیبهشت‌ماه نیز قیمت‌های خود را تغییر داده‌اند، تأکید کرد: مرغ، تخم‌مرغ و لبنیات روزانه عرضه می‌شود، اما کالای روغن ممکن است هنوز باقیمت گذشته در فروشگاه‌ها موجود باشد که در این خصوص نیز قیمت و فاکتورها در سامانه جامع تجارت با دقت ثبت‌شده و بر اساس همین فاکتورهای ثبت‌شده، مابه‌التفاوت‌ها محاسبه می‌شود.

معاون تجارت و خدمات وزارت صمت بابیان این‌که مردم با خیال راحت از کالاها استفاده کرده و به قیمت آن توجه نکنند، گفت: پس از چند روز بخش عمده‌ای از کالاهای باقیمانده باقیمت قبلی در فروشگاه‌ها تمام‌شده و از این کالاها باقیمت جدید عرضه می‌شوند.

 

شاتا

کالاهای مشمول قیمت‌گذاری جدید، بدون توجه به زمان تولید و باقیمت جدید عرضه خواهد شد

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟