قیمت بیت‌کوین رو عوض کرد | قیمت اتریوم | قیمت بیت‌کوین امروز 7 مهر 1401 | قیمت انواع ارز دیجیتال در بازار امروز

قیمت بیت‌کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتال امروز پپنجشنبه، 7 مهرماه 1401 در بازار ارز چند شده است؟
قیمت بیت‌کوین رو عوض کرد | قیمت اتریوم | قیمت بیت‌کوین امروز 7 مهر 1401 | قیمت انواع ارز دیجیتال در بازار امروز

به گزارش طلانیوز - قیمت بیت‌کوین این روزها با نوسان بسیار زیادی همراه است. قیمت بیت‌کوین نسبت به روز گذشته با صعود همراه شده است. قیمت بیت‌کوین امروز به کانال 19 هزار دلار بازگشته است. قیمت بیت‌کوین، اتریوم و ارزهای دیجیتال دیگر امروز پنجشنبه، 7 مهر 1401 در بازار ارز چند شده است؟

بیت‌کوین به نیمه کانال 19 هزار دلار رسید. سردمدار بازار ارز دیجیتال در ادامه رفت‌وبرگشت‌های تکراری خود حوالی مرز 19 هزار دلار، در شبانه‌روز اخیر با رشد قیمت سه درصدی از پله 18 هزار و 800 دلار به مرز 19 هزار و 500 دلار رفت. تحلیلگران، عبور بیت‌کوین از نیمه کانال 19 هزار دلار را سیگنال جدیدی برای روند صعودی بازار می‌دانند، اما ناکامی رهبر بازار بابت عبور از این مرز می‌تواند منجر به سقوط دوباره به کانال 18 هزار دلار شود. علی‌الحساب در شبانه‌روز گذشته، قیمت اتریوم به‌عنوان دومین ارز دیجیتال مهم دنیا همپای بیت‌کوین سه درصد افزایش پیدا کرد و به بالای مرز حساس هزار و 300 دلار رسید. یک درصد به ارزش کل بازار ارز دیجیتال اضافه شد و دوج‌کوین، ترون و ترا کلاسیک بازدهی مثبت دو درصدی را به‌ثبت رساندند.

دیگران چه می خوانند:

قیمت بیت‌کوین؛ 19 هزار و 450 دلار
قیمت بیت‌کوین صبح امروز پنجشنبه هفتم مهر به 19 هزار و 450 دلار رسید. قیمت بیت‌کوین نسبت به دیروز 650 دلار افزایش پیدا کرده که معادل سه درصد محسوب می‌شود. در این مدت بیت‌کوین بین دو محدوده 18 هزار و 620 دلار تا 19 هزار و 680 دلار نوسان داشته است. نسبت به هفته قبل یعنی پنجشنبه 31 شهریور قیمت بیت‌کوین تقریبا به‌همین اندازه – تقریبا سه درصد- افزایش پیدا کرده، چون آن روز هر واحد بیت‌کوین 18 هزار و 700 دلار ارزش داشت. حالا ریزش قیمت بیت‌کوین نسبت به قله تاریخی خود یعنی محدوده 68 هزار دلار در آبان پارسال، چیزی نزدیک به 71 درصد برآورد می‌شود. از طرفی حجم 374 میلیارد دلاری معاملات بیت‌کوین سهم این ارز دیجیتال از کل بازار را معادل 38 درصد نشان می‌دهد.
قیمت اتریوم؛ هزار و 330 دلار
قیمت اتریوم امروز به هزار و 330 دلار افزایش پیدا کرد. هر واحد اتریوم صبح دیروز هزار و 290 دلار ارزش داشت و ظرف 24 ساعت، حدود سه درصد به ارزش این ارز دیجیتال اضافه شد. در شبانه‌روز گذشته کف و سقف قیمت اتریوم به‌ترتیب هزار و 270 دلار و هزار و 350 دلار بوده و نسبت به هفته قبل یعنی پنجشنبه 31 شهریور، شاهد بازدهی مثبت پنج درصدی این ارز دیجیتال هستیم. چون هفته قبل خرید اتریوم هزار و 270 دلار تمام می‌شد. حالا ریزش قیمت اتریم درقیاس با قله تاریخی این ارز دیجیتال حدود 72 درصد محاسبه می‌شود. حجم 164 میلیارد دلاری معاملات اتریوم نیز معادل سهم 17 درصدی این ارز دیجیتال از کل بازار است.

قیمت انواع ارز دیجیتال
قیمت دوج‌کوین، ترون و ترا کلاسیک درشبانه روز گذشته دو درصد افزایش پیدا کرده، ترا به‌همین میزان بازدهی منفی داشته و قیمت کاردانو و شیبا در این مدت تغییری نکرده است. دوج‌کوین که با دراختیار داشتن هشت‌دهم درصد از سهم بازار، دهمین ارز دیجیتال مهم دنیا به‌شمار می‌رود، امروز پنجشنبه هفتم مهر 0.060 دلار معامله شد و دیروز 0.059 دلار ارزش داشت. همزمان با رشد دو درصدی قیمت دوج‌کوین، قیمت ترون نیز از 0.059 دلار به 0.060 دلار ارتقا پیدا کرد. ترا کلاسیک با نماد LUNC درحال حاضر سی‌ویکمین ارز دیجیتال مهم دنیاست و قیمت آن طی شبانه‌روز گذشته با رشد دو درصدی به 0.000276 دلار رسید. ترا یا همان لونا (LUNA) با ثبت بازدهی منفی دو درصد در شبانه‌روز اخیر، صبح امروز 2.47 دلار ارزش داشت. قیمت شیبا، اما در این مدت روی عدد 0.000011 دلار باقی ماند و کاردانو صبح امروز، مثل دیروز 0.434 دلار خرید و فروش شد، تا بازدهی روزانه این دو ارز دیجیتال صفر باشد.

بیت‌کوین

بیت‌کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز، بدون بانک مرکزی یا مدیریت واحد است که می‌تواند بدون نیاز به واسطه، از کاربر به کاربر دیگر از طریق شبکه بیت‌کوین همتا به همتا ارسال شود. تراکنش‌ها توسط یک شبکه به صورت رمزنگاری‌شده تأیید می‌شود و در یک دفتر کل توزیع‌شده عمومی به نام بلاک‌چین ثبت و ضبط می‌شوند. این رمزارز در سال 2008 توسط شخص یا گروهی ناشناس با نام ساتوشی ناکاموتو اختراع شد. استفاده از این ارز در سال 2009 پس از انتشار نرم‌افزار متن‌باز آن آغاز شد.

در فرایند استخراج رمزارز، به فرد استخراج کننده(ماینر) پاداش بیت کوین می‌رسد که می‌توان با بیت کوین، ارزهای دیگر، محصولات و خدمات را خرید. به دلیل استفاده در تراکنش‌های غیرقانونی، مصرف مقدار زیادی برق در استخراج (و در نتیجه ردپای کربنی)، نوسان قیمت و دزدی از مبادلات، بیت کوین مورد انتقاد قرار گرفته‌است. در گذشته برخی از سرمایه گذاران و اقتصاددانان بیت کوین را به عنوان یک حباب سوداگرانه توصیف کرده‌اند ولی برخی از آن به عنوان سرمایه‌گذاری استفاده کرده‌اند. چندین آژانس نظارتی هشدارهایی برای سرمایه گذاران در مورد بیت کوین صادر کرده‌اند. در سپتامبر 2021، السالوادور رسماً بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفت و نخستین کشوری بود که این کار را انجام داد.

کلمه بیت کوین در یک اوراق سفید منتشر شده در 31 اکتبر 2008 تعریف شد. که ترکیبی از بیت و سکه است. هیچ استاندارد واحدی برای نوشتن کلمه بیت کوین وجود ندارد. برخی منابع از بیت کوین (Bitcoin) با حروف بزرگ برای اشاره به فناوری و شبکه رایانه‌ای و بیت کوین (bitcoin) با حروف کوچک برای واحد حساب استفاده می‌کنند. روزنامه وال‌استریت جورنال, و فرهنگ انگلیسی آکسفورد از نوشتن بیت کوین با حروف کوچک در همه موارد حمایت می‌کنند.

منبع: فرارو

قیمت بیت‌کوین رو عوض کرد | قیمت اتریوم | قیمت بیت‌کوین امروز 7 مهر 1401 | قیمت انواع ارز دیجیتال در بازار امروز

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟