۲۰ هزار میلیارد تومان کالای تملیکی کشور تعیین تکلیف شد

عضو هیات مدیره و معاون بهره برداری و فروش اموال منقول سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی کشور با اشاره به دستور ویژه رییس جمهور برای تحول درفعالیت این سازمان اعلام کرد: از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون ۲۰ هزار میلیارد تومان کالای تملیکی در انبارهای کشور تعیین تکلیف شده است.
۲۰ هزار میلیارد تومان کالای تملیکی کشور تعیین تکلیف شد

به گزارش روابط عمومی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، سعید غلامی باغی روز شنبه در حاشیه همایش آموزش تخصصی راهبران سامانه یکپارچه اموال تملیکی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی کشور در محمد شهر کرج گفت: اکنون این سازمان در مناسب ترین زمان ، اقدام به تعیین تکلیف اموال تملیکی کرده و فعالیت ها ارتقا یافته است.

وی بیان کرد: در زمان حاضر فروش کالاها به روش مزایده های الکترونیکی سراسری در بستر سامانه ستاد تدارکات الکترونیکی دولت و حراج های حضوری ماهانه انجام می شود.

دیگران چه می خوانند:

غلامی افزود: در سال های گذشته به واسطه برخی نواقص و کاستی ها در بررسی تعیین تکلیف کالاها مشکلاتی وجود داشت که دستور صریح رییس جمهور موجب رفع بسیاری از مشکلات و دیده شدن نواقص و کاستی ها و تعامل بین قوای مختلف از جمله همکاری قوه مجریه و قضاییه برای تشریک مساعی و حل مشکلات شد.

وی خاطرنشان کرد: اکنون شاهد فروش بالای کالاها تملیکی در مزایده های سراسری هستیم و حدود 620 درصد میزان اعاده کالاهای گمرکی برطرف شده است .

 

*بهره از توان داخلی سازمان

مرتضی یادگاری مدیر کل هوشمند سازی و امنیت فضای مجازی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی و مدیره پروژه سازمانه یکپارچه موسم به سامانه ستاد نیز گفت : در راه اندازی این سامانه سعی کردیم به صورت عمومی از قابلیت های درونی سازمان استفاده کنیم .

وی ادامه داد: این سامانه هوشمند موجب شفاف سازی کامل وضعیت کالاهای تملیکی شده و سلایق انسانی در آن حذف شده است.

همچنین محمد حسین رشنوادی از کارشناسان فناوری اطلاعات اداره جمع آوری فروش اموال تملیکی استان ایلام در این همایش گفت: هوشمند سازی سامانه یکپارچه جمع آوری و فروش اموال تملیکی این امکان را به وجود آورده تا این اموال در سراسر کشور به صورت شفاف معرفی و تعیین تکلیف شود.

وی افزود: امروز شاهد تحولات خاصی در سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی کشور هستیم که در واقع گذر از روش های قدیمی و ورود به شیوه های جدید است .

۲۰ هزار میلیارد تومان کالای تملیکی کشور تعیین تکلیف شد

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟