// کد مطلب: ۱۶۶۵۴۵

سنگ های قیمتی|شاه مقصود

از سنگ پرطرفدار شاه مقصود چه می دانید؟

از سنگ پرطرفدار شاه مقصود چه می دانید؟
لینک کوتاه کپی شد

شاه مقصود از جمله سنگ‌های پرطرفدار است. چرا که علاوه بر رنگ زیبای این سنگ، خاصیتی که دارد این است که هر چه بیشتر از آن استفاده می‌کنید، رنگ آن درخشان‌تر و جذاب‌تر می‌شود.

به گزارش طلانیوز: مقصود، نام سنگی زرد و سبز رنگ است که محبوبیت زیادی بین افراد دارد. این سنگ بیشتر برای تسبیح و انگشتر استفاده می‌شود.

سنگ شاه مقصود در رنگ‌هایی چون سبز، زرد، قرمز، نباتی، مشکی و زیتونی موجود است. با این وجود رنگ زرد، از لحاظ ارزش و قیمت در درجه‌ی بالاتری قرار دارد. هنگام خرید سنگ شاه مقصود به چند نکته دقت کنید چرا که این نکات، تاثیر مستقیمی روی قیمت شاه مقصود دارد.

شاه مقصود-طلانیوز

شفافیت سنگ شاه مقصود چقدر است؟

هر چقدر سنگ شاه مقصود، شفاف‌تر باشد، ارزش آن بالاتر و به تبع، قیمت آن هم بیشتر است. تسبیح شاه مقصود باید به قدری شفاف باشد که نخ تسبیح به خوبی در آن دیده شود.

پاک وبدون لکه سنگ شاه مقصود به چه معناست؟

سنگ شاه مقصود به دلیل این‌که از دل کوه استخراج می‌شود، ممکن است ناخالصی‌هایی داشته باشد مثلا لکه‌های کدری در آن دیده بشود. هر چه میزان این لکه‌ها بیشتر باشد، از ارزش این سنگ کم‌تر خواهد شد.

تراش سنگ شاه مقصود چگونه است

هر چه سنگ شاه مقصود خوش تراش‌تر باشد و ابعاد مختلف آن هم‌اندازه‌تر تراشیده شده باشد، قیمت آن سنگ بالاتر می‌رود. بنابراین، وقتی به عنوان مثال دانه‌های تسبیح هم‌اندازه هم باشند، ارزش و قیمت آن بالاتر می‌رود.

براقیت سنگ شاه مقصود چقدر است؟

هر چه سنگ شاه مقصود، براق‌تر باشد، قیمت آن بالاتر می‌رود. البته به دلیل این‌که سنگ‌شاه مقصود، هر چه بیشتر کار کرده باشد، براق‌تر است. بنابراین، سنگ‌شاه مقصود کارکرده، گران قیمت‌تر است.

رنگ سنگ شاه مقصود چیست؟

اگر می‌خواهید تسبیح شاه مقصود بخرید، دقت کنید رنگ تمامی دانه‌های تسبیح یکسان باشد. اگر رنگ یکی از دانه‌ها، سبز‌تر باشد یا لک داشته باشد، از قیمت آن کاسته می‌شود.

معدن هایی که سنگ شاه مقصود دارند

بعضی از انواع سنگ‌شاه مقصود، از معدن‌هایی به دست آمده که دیگر تمام شده و به اصطلاح دیگر از آن معدن سنگ شاه مقصودی تولید نمی‌شود. اگر به عنوان مثال تسبیحی که می‌خواهید بخرید از این نوع باشد، نباید از قیمت بالای آن شکایتی داشته باشید.

خواص سنگ‌شاه مقصود چیست

سنگ شاه مقصود به طور کلی انرژی‌های منفی را دور کرده و انرژی مثبت را افزایش می‌دهد. این سنگ مانع از افسردگی می‌شود. جریان خون را اصلاح می‌کند و باعث تحریک و  حس چشایی می‌شود. هم‌چنین سنگ‌شاه مقصود، خلق و خوی فرد را افزایش می‌دهد. این سنگ باعث آرامش می‌شود و نگرانی‌ها را از افراد دور می‌کند و بنابراین صلح و آرامش را بین افراد به ارمغان می‌آورد.

علت نام‌گذاری سنگ‌شاه مقصود چیست؟

بعضی‌ از روایت های تاریخی بیان می کند که زمانی در زمان صفوی که افغانستان جزئی از ایران بود، فردی به نام شاه مسعود، به حاکمیت رسید که آن منطقه تحت حاکمیت خود را به آبادانی رساند. بنابراین، تصمیم گرفتند سنگ‌هایی که از کوه مجاور برداشت می‌کردند را به شاه مسعود نام‌گذاری کردند که بعد از مدتی، به شاه‌ مقصود تغییر اسم داد.

روش نگهداری سنگ شاه مقصود چگونه است؟

بهترین روش نگهداری از این سنگ‌ها، آب گرم و صابون است. برای تمیز کردن آن تنها از آب گرم و صابون استفاده کنید چرا که مواد شیمیایی رنگ آن را کدر می‌کند.

منبع: اقتصاد100

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه