// کد مطلب: ۱۴۶۱۶۰

تعطیلی مدارس و دانشگاه ها | تعطیلی مدارس و دانشگاه ها در این شهرها

خبر فوری | مدارس و دانشکاه های این شهرها هفته اول مهر تعطیل شدند | جزئیات تعطیلی مدارس و دانشگاه ها را بخوانید

خبر فوری | مدارس و دانشکاه های این شهرها هفته اول مهر تعطیل شدند | جزئیات تعطیلی مدارس و دانشگاه ها را بخوانید
لینک کوتاه کپی شد

اخبار حاکی از آن است که در چندین شهر مدارس و دانشگاه ها تا 5 مهر تعطیل خواهند شد.

به گزارش طلانیوز : طبق اخبار به دست رسیده تعطیلی مدارس و دانشگاه در چند شهر ایران تا 5 مهر تأیید شده است. تعطیلی مدارس و دانشگاه ها این چند روز بحث داغ رسانه ها بوده است. تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تا 5 مهر اول از شهر مشهد شروع شد. و حالا جزئیات تازه های در ارتباط با تعطیلی مدارس و دانشگاه ها منتشر شده است.

محسن داوری روز یکشنبه در حاشیه افتتاح قرارگاه عملیاتی خدمات سفر شهرستان مشهد در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس ابلاغ شورای آموزش و پرورش استان خراسان رضوی همه مدارس شهر مشهد تا پنج مهر تعطیل هستند و مدارس در اختیار اسکان زائران خواهد بود.

وی گفت: در نشستی که هفته قبل معاون اول رییس جمهور در مشهد داشتند، ایشان به وزیر علوم اعلام کردند دانشگاه ها در مشهد در هفته اول مهر تعطیل است و ظرفیت دانشگاه ها به اسکان زائران اختصاص می یابد.

فرماندار مشهد با اشاره به فعالیت قرارگاه خدمات سفر در مشهد خاطر نشان کرد: در این روزهایی که امام رضا(ع) میهمان زیادی دارد، میهمان نوازی شایسته را به همگان نشان خواهیم داد و در این راستا قرارگاهی در قالب چهار کمیته و 12 کارگروه تشکیل داده ایم.


داوری افزود: کمیته اسکان و رفاه زائر زیر نظر معاونت سیاسی و کمیته تامین و تنظیم و نظارت بربازار زیر نظر معاونت توسعه و برنامه ریزی فرمانداری فعالیت دارد.

وی گفت: حمل و نقل بین شهری و درون شهری و ارائه خدمات به زائران و هیاتها در موکبها در قالب کمیته زیرساخت و حمل و نقل و زیر نظر معاونت عمرانی خواهد بود و از آنجایی که مهمترین مقوله در این ایام امنیت و نظم زائر و عزادارای است کمیته امنیتی نیز زیر نظر معاونت امنیتی و انتظامی فرمانداری فعالیت خواهد کرد.
فرماندار مشهد ادامه داد: هیاتهای مذهبی توسط شورای هیات مذهبی به عنوان نهادی مردمی مدیریت می شوند و از طرف دیگر همه هیاتها از سوی بخشهای حاکمیت مورد حمایت می باشند.

داوری به برنامه ریزی برای بازگشت همه زائران از جمله زائران پیاده از مشهد اشاره کرد و گفت: زائران هیاتی و گروهی در مکانهای عمومی مشهد مانند مدارس، مساجد و حسینیه ها اسکان می یابند و از هم اکنون این اماکن برای آنها رزرو شده است.

وی اضافه کرد: 600 هزار اقامت شبانه شامل اماکن رسمی و اضطراری نیز برای افرادی که به صورت خانوادگی به مشهد می آیند نیز در نظر گرفته شده است.

فرماندار مشهد همچنین گفت: در دهه پایانی صفر ارزاق عمومی مورد نیاز جمعیت زائر و مجاور در مشهد تامین شده است و برای توزیع این اقلام 500 مرکز و واحد صنفی اقلام 16 گانه را با قیمت مصوب توزیع می کنند، چهار پایگاه نیز در اطراف حرم مطهر رضوی وظیفه نظارت برای عرضه صحیح این اقلام را برعهده دارند.

داوری بیان کرد: جمعیتی که در روزهای پیش روی به مشهد سفر خواهند کرد، قابل پیش بینی نیست اما قاطعانه می گوییم هر ظرفیتی در استان بوده برای این میزبانی پای کار آمده و تلاش داریم بهترین خدمات در حد توان ارائه دهیم.

وی گفت: با همکاری مساجد در محلات مردم برای میزبانی از زائران دهه پایانی صفر پای کار آمده اند و هر کس بخواهد می تواند در سامانه مربوطه ثبت نام کند.

مردم مشهد در پویش هم محله‌ امام رضا (ع) با خدمت به زائران رضوی در سه عرصه‌ اسکان در منازل، حمل و نقل رایگان و نذر خدمت و مهارت، به آستان ملک پاسبان رضوی خدمت می کنند.

بر اساس این پویش که با محوریت مساجد برنامه‌ریزی شده است، در هر محله حداقل هشت خانواده مجاور برای خدمت به زائران امام رضا (ع) ساماندهی می شوند.

مجاوران بارگاه رضوی برای شرکت در پویش هم محله‌ امام رضا (ع) می‌توانند به آدرس www.zaer.masjedona.ir مراجعه کنند.
بنا به گفته معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی، ظرفیت اسکان رسمی زائران در مشهد 128 هزار نفرشب است که هدف‌گذاری شده در دهه پایانی ماه صفر، در هر شب تا 600 هزار نفر اسکان داده شوند. مقرر شد این میزان ظرفیت با بهره گیری از توانمندی اسکان ادارات و سازمان ها از جمله مدارس و حسینیه‌ها تامین شود.

مطابق اعلام استانداری خراسان رضوی پیش بینی می‌شود این استان و شهر مشهد طی دهه پایانی ماه صفر امسال میزبان 6 تا هشت میلیون زائر باشد که دستکم 600 هزار نفر از این تعداد زائر پیاده هستند.

در سال 1398 مشهد میزبان پنج میلیون زائر در دهه پایانی ماه صفر بود.
دهه آخر ماه صفر با اربعین حسینی آغاز می شود. در این دهه و در روز 28 ماه صفر رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) قرار دارد و سرانجام با شهادت امام رضا (ع) در روز 30 صفر به پایان می رسد.

اوج عزاداریها و سوگواریهای حسینی در خراسان و بسیاری از نواحی دیگر ایران در همین دهه است که در آن هیاتهای عزاداری از سراسر کشور به مشهد الرضا آمده و آیین های سوگواری را در کنار حرم امام علی بن موسی الرضا (ع) به جا می‌آورند.

خبر فوری | مدارس و دانشکاه های این شهرها هفته اول مهر تعطیل شدند | جزئیات تعطیلی مدارس و دانشگاه ها را بخوانید

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه

دیدگاه‌ها ۲

  • 😍😍😍😍 ارسالی در


  • 😍😍😍😍 ارسالی در