قیمت بیت‌کوین | قیمت بیت‌کوین امروز | قیمت بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال

سقوط شدید قیمت بیت‌کوین | قیمت بیت‌کوین و رمزارزهای دیگر چهارشنبه، ۱۸ آبان ۱۴۰۱

سقوط شدید قیمت بیت‌کوین | قیمت بیت‌کوین و رمزارزهای دیگر چهارشنبه، 18 آبان 1401
لینک کوتاه کپی شد

قیمت بیت‌کوین، دوج‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال امروز چهارشنبه، 18 آبان 1401 در بازار ارز دیجیتال چند شده است؟

به گزارش طلانیوز؛ قیمت بیت‌کوین این روزها با نوسان بسیار زیادی همراه است. قیمت بیت‌کوین نسبت به روز گذشته تغییر زیادی نداشته است. قیمت بیت‌کوین امروز با سقوطی عجیبی به کانال 18 هزار دلار آمده است. قیمت بیت‌کوین ، اتریوم و ارزهای دیجیتال دیگر امروز چهارشنبه، 18 آبان 1401 در بازار ارز چند شده است؟

قیمت بیت‌کوین ظرف یک روز نزدیک هفت درصد کاهش پیدا کرد. صبح امروز چهارشنبه 18 آبان بیت‌کوین درحالی روی پله‌های ابتدایی کانال 18 هزار دلار معامله می‌شد که دیروز 19 هزار و 750 دلار ارزش داشت. حالا رهبر بازار ارز دیجیتال به کمترین سطح خود در سه ماه گذشته رسیده و همزمان شاهد سقوط قیمت سایر ارز‌های دیجیتال سرشناس هستیم. ارزش ترا کلاسیک ظرف 24 ساعت نزدیک 18 درصد کاهش پیدا کرد. قیمت دوج‌کوین معادل 15 درصد ریخته و به‌جز استیبل‌کوین‌ها، بازدهی روزانه هر 50 ارز دیجیتال برتر دنیا در محدوده منفی قرار گرفته است. از طرفی در این مدت نزدیک 65 میلیارد دلار از بازار ارز دیجیتال خارج شد تا ارزش کل بازار به کمتر از یک تریلیون دلار برسد.

افت قیمت بیت‌کوین | قیمت بیت‌کوین و رمزارزهای دیگر دوشنبه، 16 آبان 1401

قیمت بیت‌کوین؛ 18 هزار و 345 دلار
قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین صبح امروز چهارشنبه 18 آبان 18 هزار و 345 دلار به ثبت رسید. صبح دیروز هر واحد بیت‌کوین 19 هزار و 750 دلار ارزش داشت و ظرف یک روز، هزار و 400 دلار از ارزش آن کاهش پیدا کرد. البته کمترین قیمت بیت‌کوین در شبانه‌روز اخیر 18 هزار و 157 دلار بوده و بالاترین قیمت لحظه‌ای آن 20 هزار و 490 دلار بوده است. نسبت به هفته قبل ریزش قیمت بیت‌کوین بزرگتر و معادل 11 درصد برآورد می‌شود. چون چهارشنبه هفته قبل یعنی 11 آبان، بیت‌کوین روی مرز 20 هزار و 500 دلار معامله می‌شد. درقیاس با آبان پارسال نیز میزان افت قیمت بیت‌کوین نزدیک 73 درصد محاسبه می‌شود. پارسال بیت‌کوین در چنین روز‌هایی به قله تاریخی خود یعنی محدوده 68 هزار دلار رسیده بود. درحال حاضر حجم معاملات بیت‌کوین نزدیک 350 میلیارد دلار است و این رقم معادل سهم 37 درصدی BTC از کل معاملات بازار ارز دیجیتال است.
قیمت اتریوم؛ هزار و 310 دلار
نمودار اتریوم بازدهی روزانه این ارز دیجیتال را منفی 11 درصد نشان می‌دهد. قیمت لحظه‌ای اتریوم صبح امروز چهارشنبه 18 ابان درحالی هزار و 310 دلار به ثبت رسید که دیروز این ارز دیجیتال را هزار و 480 دلار معامله می‌کردند. در شبانه‌روز قبلی کمترین قیمت اتریوم هزار و 294 دلار بوده که پایین‌ترین سطح اتریوم در سه هفته گذشته محسوب می‌شود. از طرفی در 24 ساعت اخیر بیشترین قیمت اتریوم هزار و 560 دلار به ثبت رسیده است. اگر به هفته قبل برگردیم، بازدهی اتریوم به منفی 18 درصد می‌رسد. چون چهارشنبه هفته قبل اتریوم معادل هزار و 590 دلار ارزش داشت. از طرفی نسبت به آبان پارسال شاهد ریزش 73 درصدی قیمت اتریوم هستیم. تقریبا یک سال پیش اتریوم با ریسدن به محدوه چهار هزار و 800 دلار، پا روی قله تاریخی خود گذاشت. همچنین حجم 160 میلیارد دلاری معاملات اتریوم، به معنی سهم 17 درصدی آن از کل معاملات بازار ارز دیجیتال است.

قیمت بیت‌کوین رو عوض کرد | قیمت اتریوم | قیمت بیت‌کوین امروز 7 مهر 1401 | قیمت انواع ارز دیجیتال در بازار امروز

قیمت انواع ارز دیجیتال
ترا کلاسیک با نماد LUNC بدترین عملکرد روزانه را بین انواع ارز دیجیتال سرشناس داشته است. قیمت ترا کلاسیک امروز چهارشنبه 18 آبان 0.000182 دلار معادل هفت تومان به ثبت رسید که درقیاس با دیروز افت 18 درصدی را تجربه می‌کرد. دوج‌کوین که الان از نظر تسلط به بازار نهمین ارز دیجیتال مهم دنیاست، صبح امروز 0.085 دلار (تقریبا سه هزار و 500 تومان) خرید و فروش می‌شد درحالی که دیروز قیمت آن 0.100 دلار بود و سرمایه‌گذاران آن متحمل ضرر 15 درصدی در یک روز شدند. آن‌ها نسبت به هفته قبل نیز شاهد افت 40 درصدی قیمت دوج‌کوین هستند. قیمت شیبا اینو با افت هشت درصدی در یک روز به 0.000010 دلار تقلیل پیدا کرد و بازدهی کاردانو درقیاس با دیروز منفی پنج درصد به ثبت رسید. کاردانو یا همان ADA صبح امروز 0.366 دلار ارزش داشت، اما دیروز 0.385 دلار ترید می‌شد. قیمت ترون نیز با افت سه درصدی از 0.060 دلار به 0.058 دلار تقلیل پیدا کرد.

بیت‌کوین

بیت‌کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز، بدون بانک مرکزی یا مدیریت واحد است که می‌تواند بدون نیاز به واسطه، از کاربر به کاربر دیگر از طریق شبکه بیت‌کوین همتا به همتا ارسال شود. تراکنش‌ها توسط یک شبکه به صورت رمزنگاری‌شده تأیید می‌شود و در یک دفتر کل توزیع‌شده عمومی به نام بلاک‌چین ثبت و ضبط می‌شوند. این رمزارز در سال 2008 توسط شخص یا گروهی ناشناس با نام ساتوشی ناکاموتو اختراع شد. استفاده از این ارز در سال 2009 پس از انتشار نرم‌افزار متن‌باز آن آغاز شد.

در فرایند استخراج رمزارز، به فرد استخراج کننده(ماینر) پاداش بیت کوین می‌رسد که می‌توان با بیت کوین، ارزهای دیگر، محصولات و خدمات را خرید. به دلیل استفاده در تراکنش‌های غیرقانونی، مصرف مقدار زیادی برق در استخراج (و در نتیجه ردپای کربنی)، نوسان قیمت و دزدی از مبادلات، بیت کوین مورد انتقاد قرار گرفته‌است. در گذشته برخی از سرمایه گذاران و اقتصاددانان بیت کوین را به عنوان یک حباب سوداگرانه توصیف کرده‌اند ولی برخی از آن به عنوان سرمایه‌گذاری استفاده کرده‌اند. چندین آژانس نظارتی هشدارهایی برای سرمایه گذاران در مورد بیت کوین صادر کرده‌اند. در سپتامبر 2021، السالوادور رسماً بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفت و نخستین کشوری بود که این کار را انجام داد.

کلمه بیت کوین در یک اوراق سفید منتشر شده در 31 اکتبر 2008 تعریف شد. که ترکیبی از بیت و سکه است. هیچ استاندارد واحدی برای نوشتن کلمه بیت کوین وجود ندارد. برخی منابع از بیت کوین (Bitcoin) با حروف بزرگ برای اشاره به فناوری و شبکه رایانه‌ای و بیت کوین (bitcoin) با حروف کوچک برای واحد حساب استفاده می‌کنند. روزنامه وال‌استریت جورنال, و فرهنگ انگلیسی آکسفورد از نوشتن بیت کوین با حروف کوچک در همه موارد حمایت می‌کنند.

منبع: فرارو

سقوط شدید قیمت بیت‌کوین | قیمت بیت‌کوین و رمزارزهای دیگر چهارشنبه، 18 آبان 1401

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه