طلای جهانی | طلا | قیمت طلا

قیمت طلای جهانی افت کرد | دلار طلای جهانی را به زمین زد

قیمت طلای جهانی افت کرد | دلار طلای جهانی را به زمین زد
لینک کوتاه کپی شد

امروز قیمت طلای جهانی تسلیم دلار شد و با افتی شدید همراه شد.

به گزارش طلانیوز؛ طلای جهانی امروز افت کرد. قیمت طلای جهانی در مقایسه با دلار به زمین خورد. طلای جهانی امروز از دلار شکست خورد. دلیل افت قیمت طلای جهانی چیست؟

بهای هر اونس طلا تا ساعت 7 و 33 دقیقه صبح به وقت شرقی با 9.9 درصد کاهش به 1763 دلار و 90 سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با 0.56 درصد کاهش به 1764 دلار و 90 سنت رسید.

مت سیمپسون، تحلیلگر سیتی ایندکس گفت: طلا عملکرد بسیار خوبی داشته است اما با تلاش برای رسیدن به بالای 1790 دلار، تسلیم قدرت بیش از حد دلار آمریکا و ظاهرا وارد یک روند اصلاحی شد. دلار در برابر رقبای خود 0.2 درصد افزایش یافت و طلا را برای سایر دارندگان ارز گران‌تر کرد.

داده‌ها نشان می‌دهد که خرده‌فروشی ایالات‌متحده در ماه اکتبر بیش از حد انتظار افزایش یافته است و نشان می‌دهد که هزینه‌های مصرف‌کننده می‌تواند به تقویت اقتصاد در سه ماهه چهارم کمک کند و انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو نرخ‌های افزایشی را حفظ خواهد کرد، تجدید شد.

مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو به CNBC گفت منطقی است که فدرال رزرو تا اوایل سال آینده نرخ بهره خود را به محدوده 4.75 تا 5.25 درصد افزایش دهد و توقف افزایش نرخ‌ها بخشی از بحث نیست. افزایش نرخ‌های بهره جذابیت شمش‌ها را کمرنگ می‌کند زیرا این فلز هیچ بهره‌ای نمی‌پردازد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 0.5 درصد کاهش به 21.36 دلار رسید. پلاتین با 0.5 درصد کاهش به 1001 دلار و 20 سنت رسید و پالادیوم 0.7 درصد کاهش یافت و به 2057 دلار و 18 سنت رسید.

منبع: ایسنا

قیمت طلای جهانی افت کرد | دلار طلای جهانی را به زمین زد

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه